Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Гаврищак Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Гаврищак Л. І. 
Інтернет-залежність як чинник девіантної поведінки / Л. І. Гаврищак, С. О. Мащак // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр. - 2011. - 13, Ч. 5. - С. 56-63. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Відзначено, що використовувати інтернет-сайти та комп’ютерні ігри варто з навчальною метою, а проблему інтернет-залежності необхідно вивчати за умови комплексного підходу психологів, педагогів, медиків, програмістів, правоохоронців. К. Янг одна з перших здійснила класифікацію критеріїв поведінкових проявів інтернет-залежності. Виділено психологічні й фізичні симптоми інтернет-залежості, які негативно впливають на поведінку особистості. Досліджено, що серед чинників, які сприяють зануренню людини в мережу, є наступні: недолік спілкування в реальному світі, безвідповідальність, можливість для реалізації уявлень, фантазій зі зворотним зв'язком, контролю за інформацією про себе, уникнення конфліктних ситуацій, необмежений доступ до неструктурованої інформації, вибору будь-якої ролі, анонімної взаємодії з людьми, можливість відійти від реальності. Проведене опитування виявило, що ігромани, які проводять за комп’ютером по п'ять і більше годин, найбільше скаржаться на сонливість (65 %), слабкість (40 %), погіршення зору (30 %), погане самопочуття (22 %), неможливість сконцентруватися на вирішенні власних проблем (15 %). Зауважено, що розвиток ігрового комп’ютерного ринку, збільшення кількості комп’ютерних клубів, дорослих та дітей, які там проводять свій вільний час, змушує уважніше ставитися до впливу інтернет-інформації, сайтів, ігор на ще не сформовану психіку молодої людини і можливі прояви девіантної поведінки: агресивності, неадекватної самооцінки і сприймання себе, тривожності, викривлення системи життєвих цінностей, неврозів, психозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.620.2-81 + Ю701.52 + Ч311.354.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гаврищак Л. 
Сучасна психологія на захисті формування цінностей молодших школярів в контексті трансформацій суспільних процесів / Л. Гаврищак // Молодь і ринок. - 2011. - № 6. - С. 84-88. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Приділено увагу питанню впливу сучасних українських та світових реалій життя на формування певних негативних особистісних рис та якостей підростаючого покоління, зокрема, у молодшому шкільному віці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.723.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24982 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського