Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Гаврилюк Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Лінчевський А. А. 
Створення селекційного матеріалу ярого ячменю на основі ізогенної серії за рецесивними генами mlo стійкості до збудника борошнистої роси / А. А. Лінчевський, Л. О. Дубініна, Т. К. Гаврилюк // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 6. - С. 42-47. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Однією з найбільш поширених хвороб рослин в Україні є борошниста роса. Протягом десятиріч найбільш ефективним захистом рослин ячменю від ураження борошнистою росою було введення домінантних генів Mlg, Ml(La) та серії генів Mla до генотипу поширенних у виробництві сортів. Однак з удосконаленням збудника хвороби, появою більш вірулентних рас більшість сортів втратили здатність протистояти хворобі. Західна Європа перейшла до роботи з рецесивними генами серії mlo. Нами вивчена у 1992-1997 рр. можливість забезпечення стійкості до збудника борошнистої роси в умовах півдня України рецесивними генами mlo 1...11. Лінії з генами mlo 1, 3 і 4 не уражувались південно-українською популяцією збудника борошнистої роси зовсім. Лінії з генами mlo 5...11 уражувались всього на 0-3. Всі відомі mlo гени можна використовувати в селекційних програмах для вдосконалення сортів ячменю України. З участю mlo 1...11 генів вже створено новий селекційний матеріал, який вивчається в селекційному процесі.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-317.5,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гаврилюк Т. В. 
Ідея надприродного в історії та сучасності : монографія / Т. В. Гаврилюк; Держ. ком. статистики України, Держ. акад. статистики, обліку та аудиту. - 2-ге вид., доповн. - К. : ФОП Тарнашинський О.В., 2008. - 175 c. - Бібліогр.: с. 161-173. - укp.

Розглянуто особливості розвитку ідеї надприродного. На підставі аналізу взаємодії релігійних і філософських традицій показано механізм формування даної ідеї від первісних уявлень до ідеї монотеїстичного Бога авраамістичної традиції. Визначено передумови й особливості сучасних варіантів ідеї надприродного на прикладах новітніх релігійних рухів. Значну увагу приділено проблемним питанням у визначенні надприродного з позицій сучасного наукового підходу.

Рассмотрены особенности развития идеи сверхестественного. На основе анализа взаимодействия религиозных и философских традиций показан механизм формирования данной идеи от первобытных представлений до идеи монотеистического Бога авраамистической традиции. Определены предпосылки и особенности современных вариантов идеи сверхестественного на примерах новейших религиозных движений. Значительное внимание уделено проблемным вопросам в определении сверхестественного с позиций научного подхода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.33 + Ю215.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА699412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гаврилюк Т.  
Людина перед очима трансцендентного та трансцендентне в очах людини / Т. Гаврилюк // Філософ. думка. - 2006. - № 2. - С. 119-136. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.60 + Ю215.1 + Э391.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гаврилюк Т. В. 
Клейові композиції. Бутадиєнстирольні блок-співполімери з олігокарбоновими кислотами / Т. В. Гаврилюк, Ю. М. Ващенко // Хім. пром-сть України. - 2006. - № 4. - С. 37-41. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розроблено висококонцентровані клейові композиції з низькою в'язкістю на основі суміші бутадиєнстирольних блок-співполімерів та олігокарбонових кислот. Нові композиції дозволяють суттєво підвищити ефективність процесу складання багатоелементних конструкцій складної конфігурації із різноманітних матеріалів (виробництво меблів, будівництво). Проведено системні дослідження впливу рецептурних факторів на характер морфологічних перетворень і їх вплив на рівень міцності адгезійних з'єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л751.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гаврилюк Т. В. 
Філософсько-релігієзнавчий аналіз еволюції уявлень про надприродне в конфесійних виявах релігії : Автореф. дис... канд. філософ. наук / Т. В. Гаврилюк; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К,, 2006. - 16 c. - укp.

Здійснено комплексне філософсько-релігієзнавче дослідження еволюції уявлень про надприродне у різних релігійних виявах та філософських вченнях. Розроблено термінологічну базу, проаналізовано інтерпретації ідеї надприродного. З'ясовано місце даної ідеї у дихотомії форм людського буття, зокрема, природного, соціалізованого та сакрального. У контексті аналітичних можливостей філософського підходу, його принципів і критеріїв осмислення досліджено феномен надприродного у його сутнісних рисах й історичних формах. Виявлено закономірності змін у філософському та релігієзнавчому тлумаченні ідеї надприродного від розуміння останньої як мінімуму вияву релігійності до ототожнення її з ідеєю Бога авраамістичної традиції. На підставі аналізу сутнісних рис ідеї надприродного визначено, що дана ідея є онтологічною основою релігійного світосприйняття, яка у своїх історичних трансформаціях - від первісних релігійних вірувань до сучасних неорелігій, набуває все більш абстрактного вияву, що виключає можливість будь-якої її емпіричної інтерпретації. Доведено, що ідея надприродного як основа концептуальної структури релігії не має остаточного визначення в її конфесійних витлумаченнях. Це зумовлює відкритість і трансформаційну здатність різних віровчень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.33 + Ю215.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гаврилюк Т. Д. 
Адміністративно-правові засади співпраці міліції (поліції) з населенням: європейський досвід : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. Д. Гаврилюк; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Проведено теоретико-правовий аналіз понять досліджуваної проблеми, зокрема таких, як "взаємодія", "співробітництво", "співпраця", "партнерство", "громадська думка", "імідж", "паблік рилейшнз" та "довіра". Досліджено аспекти становлення співпраці міліції (поліції) з населенням в історичному контексті та сучасні тенденції їх розвитку. Визначено характерні особливості процесу взаємодії поліції європеських країн з населенням. Проаналізовано сучасний стан функціонування системи МВС України у сфері взаємодії з населенням та обгрунтовано можливі шляхи удосконалення в цьому напрямі з урахуванням позитивних напрацювань поліції європейських країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.028 + Х819(4)112.011.028

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гаврилюк Т. В. 
Людина в християнській антропології ХХ - ХХІ століття : монографія / Т. В. Гаврилюк. - К. : Світ Знань, 2013. - 245, [1] c. - Бібліогр.: с. 221-[246] - укp.

Розкрито особливості християнського осмислення феномена людини в контексті суспільних та культурних змін ХХ - ХХІ ст. Показано своєрідність підходів традиційних конфесій християнства до вирішення ключових антропологічних проблем. З'ясовано сучасні особливості розуміння людини на прикладах новітніх релігійних рухів. Приділено увагу аналізу інваріантів розуміння людини як образу та подоби Бога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-422.2 + Э37-110.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА770620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Приходько А. И. 
Место оценки в формировании картины мира / А. И. Приходько, Т. А. Гаврилюк // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2014. - Вип. 3. - С. 52-57. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Рассмотрена роль оценочных явлений в формировании картины мира. Подчеркнуто, что оценочная деятельность человека носит когнитивно-прагматический характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Литвак С. Я. 
Дискусійні питання дослідження деяких іменникових і дієслівних категорій англійської мови / С. Я. Литвак, Т. О. Гаврилюк // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2014. - Вип. 4. - С. 76-80. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Проаналізовано деякі дискусійні питання англійського іменника і дієслова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.1 + Ш143.21-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гаврилюк Т. В. 
Християнська антропологія в її сучасних трансформаціях : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.11 / Т. В. Гаврилюк; НАН України, Ін-т філософії ім. Г.С. Сковороди. - Київ, 2015. - 33 c. - укp.

Комплексно розглянуто та проаналізовано закономірності розвитку та ключові питання християнської антропології XX - XXI ст. В процесі вивчення питання використано історико-філософський та порівняльний методи дослідження уявлень щодо людини в різноманітті течій сучасного християнства. Наведено особливості філософського, релігієзнавчого та богословського підходів щодо їх аналізу. Розглянуто коло дослідницьких інтересів в контексті західного, російського й українського релігієзнавства. Висвітлено закономірності осмислення сутності людини й особливостей її інтерпретацій в течіях традиційних конфесій у контексті суперечливих історико-культурних подій XX ст. Розкрито загальну логіку розвитку сучасної християнської антропології - від догматизованої метафізичної теології до появи різних форм сучасної антропології, в яких по-різному поєднувалися віровчення, містика та філософія. Вивчено тенденції розвитку та трансформації осмислення основоположних понять християнської антропології відповідно до суспільних запитів початку XXI ст. Визначено вплив гносеологічних теорій та методологічних підходів сучасної філософії на загальне оновлення християнської теології в антропологічному ключі. Проаналізовано концептуальні положення, які становлять суть сучасної православної, католицької та протестантської антропології. Визначено основоположні вектори їх розвитку. Проаналізовано зміст понять "образ та подоба Бога", "свобода вибору", "любов" в їх антропологічному контексті. Розглянуто головні сутнісні характеристики сучасної християнської антропології та можливості її впливу на подолання антропологічної та духовної кризи сучасного суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-422.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сергєєва Ж. Ю. 
Антагоністична активність лактобактерій, ізольованих із ферментованих рослинних продуктів із В'єтнаму / Ж. Ю. Сергєєва, О. В. Басюл, О. Г. Горшкова, Т. І. Гаврилюк, Г. М. Назаренко // Мікробіологія і біотехнологія. - 2016. - № 4. - С. 50-59. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - ідентифікація та вивчення антагоністичних властивостей молочнокислих бактерій, ізольованих із ферментованих рослинних продуктів із В'єтнаму. Штами бактерій роду Lactobacillus виділяли з некомерційних автоферментованих солоних продуктів, виготовлених у В'єтнамі. Вивчення антагоністичної активності бактерій роду Lactobacillus in vitro проводили за допомогою методу агарових лунок. Моделювання взаємодії бактерій роду Lactobacillus з фітопатогенами у системі in vivo проводили на бульбах картоплі Solanum tuberosum і коренеплодах моркви Daucus carota. Фізіолого-біохімічні властивості лактобактерій вивчали за допомогою API-систем. За тинкторіальними, морфологічними та біохімічними властивостями відібрані штами лактобактерій ідентифіковано як L. paracasei ОНУ 520, L. brevis ОНУ 521, L. plantarum ОНУ 522, L. plantarum ОНУ 523, L. rhamnosus ОНУ 524. Встановлено, що через 24 год культивування навколо лунок, у які вносили культуральну рідину штамів-антагоністів, утворювалися зони затримки росту діаметром до 19 мм. Встановлено, що антагоністична дія цих бактерій зумовлена продукцією лактобактеріями органічних кислот. Показано, що досліджувані лактобактерії ефективно конкурують з фітопатогенними бактеріями E. carotovora та у всіх випадках інгібують їх ріст в експериментах на коренеплодах моркви та у 80 % на бульбах картоплі. Суміш лактобактерій досліджуваних штамів не була більш ефективною, ніж окремі штами. Висновки: штами бактерій роду Lactobacillus, ізольовані з некомерційних автоферментованих солоних продуктів, виготовлених у В'єтнамі, виявили високий рівень антагоністичної активності до фітопатогенних ервіній.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265*801.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Стратегія розвитку України: фінансово-економічний та гуманітарний аспекти : матеріали VI Міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. пам’яті 1-го ректора Нац. акад. статистики, обліку та аудиту, д-ра екон. наук, проф., заслуж. економіста України І.І. Пилипенка, 16 жовт. 2019 р. / ред.: Л. Є. Момотюк, Т. Г. Бондарук, В. В. Пархоменко, Т. В. Гаврилюк, Н. Ю. Мельничук, О. М. Мотузка, О. О. Горобець, В. Г. Чебанова; Держ. служба статистики України, Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. - Київ : Інформ.-аналіт. агентство, 2019. - 574 c. - укp.

Викладено наукові результати аналітичного осмислення сутності сучасних проблем модернізації соціально-економічного, гуманітарного, освітнього, наукового простору та перспектив розвитку України. Розкрито специфіку фінансової діяльності сучасних корпорацій. Висвітлено напрями удосконалення обліку розрахунків з контрагентами, проблеми управління валютними резервами в контексті грошово-кредитного регулювання економіки держави, теоретичні аспекти розвитку інвестиційного ринку в Україні. Розглянуто лізинг як унікальний інструмент фінансування капітальних вкладень підприємств. Розкрито проблеми управління державним боргом України. Увагу приділено особливостям державного регулювання вітчизняного страхового ринку, розробці методики оцінки рівня децентралізації місцевих бюджетів, принципам сталості та порівняльності в інтегрованій звітності, розвитку готельного бізнесу в сучасних умовах. Висвітлено шляхи забезпечення конкурентоспроможності фармацевтичної промисловості України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Безпека, релігія, церква в сучасному суспільстві : монографія / Ю. Г. Борейко, К. М. Вергелес, Л. А. Виговський, Т. В. Гаврилюк, І. П. Гудима, Л. О. Майданевич, М. І. Нестерова, В. В. Предко, Д. Є. Предко, О. І. Предко, В. Е. Туренко, Є. А. Харьковщенко; ред.: К. М. Вергелес, О. І. Предко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Вінниця : Кушнір Ю. В., 2021. - 351 c. - Бібліогр.: с. 318-350 - укp.

Здійснено релігієзнавче дослідження релігійної безпеки, церкви як соціальної інституції, релігії у її функціональних виявах, релігійних почуттів, їх презентації в житті суспільства та особистості. Розглянуто вплив релігійного чинника на сучасні соціальні процеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858488 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського