Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Вязовик В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Вязовик В. М. 
Плазмохімічні методи синтезу кисневмісних радикалів і їх використання в хіміко-технологічних процесах : Автореф. дис... канд. техн. наук / В. М. Вязовик; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2006. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.58 + Л295

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вязовик В. М. 
Математична модель електрокаталітичної інтенсифікації горіння твердого палива / В. М. Вязовик, Р. В. Яровий, Л. В. Коржик, Г. С. Столяренко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Хім. науки. - 2010. - Вип. 175. - С. 57-65. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено математичний опис процесу електрокаталітичної інтенсифікації горіння твердого палива. Одержано залежності для визначення ступеню вигоряння летких речовин, коксового залишку, зміни температури газового потоку після вигоряння летких сполук, і дифузії кисню в зерні вугілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г543.142 с11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вязовик В. М. 
Інтенсифікації ендотермічних стадій реакцій горіння і окиснення, розробка електронно-каталітичних процесів та технологій : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.01 / В. М. Вязовик; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". - Київ, 2018. - 40 c. - укp.

Розкрито питання розробки технологій інтенсифікації первинних ендотермічних стадій реакцій горіння й окиснення сировини, що містять вуглеводневі гази та тверді вуглеводні, які базуються на використанні направленої дії штучно створеної низькотемпературної плазми з упорядкованим рухом "повільних" електронів в присутності гетерогенного каталізатору та визначення оптимальних умов проведення цих процесів. Розроблено новий напрям в проведенні окиснювальних процесів, який базується на використанні для інтенсифікації первинних ендотермічних стадій реакцій горіння й окиснення сировини, що містить вуглеводневі гази та тверді вуглеводні, низькотемпературної плазми з упорядкованим рухом "повільних" електронів в присутності гетерогенного каталізатору. Зазначено, що штучно створена низькотемпературна нерівноважна плазма, при її короткотривалій дії на об'єкт горіння або окиснення, надає можливість проводити хімічні реакції, які в звичайних умовах можливі при значних енерговитратах або не протікають, або протікають дуже повільно. Зауважено, що мінімізація енерговитрат в процесах, що пропонуються, досягається з використанням каталізу в зоні розряду. Для створення низькотемпературної плазми запропоновано використання бар'єрного й об'ємного розрядів. Зазначено, що цей напрям отримав назву електронно-каталітичний метод. Використання цього методу в процесах горіння й окиснення дозволяє витрачати на процес інтенсифікації ендотермічних стадій значно меншу кількість енергії завдяки використанню енергії "повільних" електронів, на утворення яких впливає нерівноважна плазма. При горінні паливної суміші в предполумьяній зоні значно зменшується вміст води, на руйнування якої витрачається велика кількість енергії. Замість неї утворюються радикали й іони, теплоємність яких значно менше теплоємності води та завжди має негативне значення. Енергія, яка витрачається на руйнування, додається до сумарної енергії, що надають електрони та протони. Сумарний енергетичний внесок є достатнім, щоб ініціювати процеси горіння й окислення різних з'єднань. Зауважено, що для газової фази досягається додатковий енергетичний ефект в розмірі 12 - 15 % від кількості енергії, що виділяється при звичайному згорянні палива.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л114.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432743 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського