Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Вуль М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Федишин В. О. 
Прогнозні ресурси вуглеводнів Західного регіону України та стратегія їх освоєння / В. О. Федишин, М. Я. Вуль, В. М. Гаврилко // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2005. - № 1. - С. 5-14. - Бібліогр.: С. 12-14 - укp.

Показано динаміку формування і освоєння ресурсної бази вуглеводневої сировини Західного регіону України та результати геологорозвідувальних робіт і наукових досліджень за період від останньої оцінки прогнозних ресурсів (1993 р.) до сьогодні. Наведено результати їх оцінки на 1.01.2004 р. Визначено основні напрямки геологорозвідувальних робіт на перспективу, серед яких і нові: кембрійський комплекс Волино-Поділля і Більче-Волицької зони, міоценовий - Самбірського покриву, палеогеновий та крейдовий - Скибової і Кросненської зон Карпат, неогеновий, палеогеновий і мезозойський - Закарпатського прогину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45Укр3)1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вуль М. Я. 
Методичні аспекти оцінки прогнозних ресурсів вуглеводнів у регіонах з покривно-насувною тектонікою (на прикладі Карпатської нафтогазоносної провінції) / М. Я. Вуль, В. О. Федишин, В. М. Гаврилко, О. П. Рєзвая // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2005. - № 2. - С. 5-14. - Бібліогр.: с. 14 - укp.

Проаналізовано методичні підходи та динаміку оцінки прогнозних ресурсів вуглеводневої сировини алохтонних елементів Карпатської нафтогазоносної провінції з 1959 р. до 2004 р. Розглянуто фактори, що вплинули на достовірність їх прогнозування. Зокрема, геологорозвідувальними роботами не підтвердилися очікувані поклади газу глибокого залягання (понад 3 км) горизонтах Бориславсько-Покутської зони Передкарпатського прогину. Оцінка з урахуванням запасів крупних родовищ (Бориславського, Долинського та Битків-Бабченського) призводила до завищення сумарних ресурсів вуглеводнів. Показано, що об'єктивність прогнозу підвищується, коли для визначення середніх ресурсів покладів не залучаються дані родовищ з видобувними запасами понад 5 млн т умовного палива, які вже довгий час (10 - 15 років) не відкривалися. Методику за питомими щільностями ресурсів на одиницю площі або на "усереднену структуру" рекомендовано використовувати для таких зон Карпат як Скибова та Кросненська, що знаходяться на початковому етапі вивчення. Для територій з високим ступенем геологічної вивченості (Бориславсько-Покутська зона) оцінку прогнозних ресурсів рекомендовано проводити за допомогою об'ємного методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3)1 + Д59(45УКР)453

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вишняков І. 
Перспективи пошуків вуглеводнів у верхньовендському комплексі Дністровського перикратону Заходу України / І. Вишняков, М. Вуль, І. Гоник, В. Федишин // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2009. - № 1. - С. 36-45. - Бібліогр.: с. 44-45 - укp.

Проаналізовано розподіл літофацій і товщин верхньовендського стратиграфічного комплексу Дністровського перикратону Заходу України. Визначено, що на схід від сучасної границі Волино-Подільської нафтогазоносної області поряд зі зростанням товщини розрізу утворень верхнього венду спостерігається тенденція підвищення якості піщаних колекторів, але гідрогеологічні, структурні і літофаціальні умови нагромадження і збереження вуглеводнів залишаються майже невивченими і потребують проведення параметричного буріння на глибину 1000 - 2300 м. Після цього можна буде визначити першочергові ділянки сейсморозвідувальних робіт і локалізації об'єктів пошуку нових покладів вуглеводнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського