Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Ворошилова Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Ворошилова Н. М. 
Вплив кислотно-лужного стану на показники мінерального обміну в організмі щурів різного віку, отруєних кадмієм : Автореф. дис... канд. біол. наук / Н. М. Ворошилова; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 22 c. - укp.

Вивчено вплив змін кислотно-лужного стану на вміст кадмію та показники мінерального обміну в організмі отруєних кадмію сульфатом щурів 3-, 6- та 18-місячного віку. Розроблено біологічні моделі введення щурів різних вікових груп у стан метаболічного ацидозу та алкалозу до та після отруєння кадмію сульфатом. Досліджено показники кислотно-лужного стану та мінерального обміну розроблених експериментальних моделей. Встановлено, що застосування біологічної моделі стану метаболічного ацидозу, який посилюється після отруєння кадмію сульфатом, сприяє зниженню вмісту кадмію у крові, печінці, нирках, селезінці, серці та легенях щурів різного віку, що найбільш виражено в організмі тварин 3-місячного віку. Досліджено вплив змін параметрів кислотно-лужного стану організму на вміст у крові макроелементів - натрію, калію, кальцію, магнію, неорганічного фосфору та мікроелементів - купруму, цинку, феруму у крові та органах отруєних щурів у віковому аспекті. Вивчено біологічні моделі змін параметрів кислотно-лужного стану організму отруєних тварин і виявлено, що стан експериментального метаболічного ацидозу у порівнянні з алкалозом після отруєння кадмію сульфатом є більш ефективним для корекції кадмієвої інтоксикації та нормалізації показників мінерального обміну в організмі отруєних щурів 3- та 6-місячного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ворошилова Н. В. 
До теорії структури та динаміки ценопопуляцій серійних рослинних угруповань / Н. В. Ворошилова // Уч. зап. Тавр. нац. ун-та им. В. И. Вернадского. Сер. Биология, химия. - 2009. - 22, № 3. - С. 8-14. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що в ценопопуляціх серійних рослинних угруповань на тлі різних хвиль ецезису мають місце екотопічний і біотичний відбір. Типологію внутрішньоценопопуляційних форм можна будувати на підставі різних критеріїв, але рівні стійкості, генеративної здатності та тривалості життя є цілком раціональними дія однієї з перших типологічних схем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*803.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70795/Биол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мельникова Н. М. 
Вікові особливості вмісту кадмію в організмі отруєних ним щурів за дії експериментального метаболічного ацидозу / Н. М. Мельникова, Н. М. Ворошилова // Укр. біохім. журн.. - 2007. - 79, № 1. - С. 132-136. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Показано вікові особливості вмісту кадмію в печінці, нирках і селезінці щурів 3- та 18-місячного віку за експериментального токсикозу, спричиненого кадмію сульфатом. Встановлено, що в печінці щурів 3-місячного віку вміст кадмію збільшується у 266,7 раза, а в щурів 18-місячного - у 141,8 раза у порівнянні з інтактними тваринами. Розроблено біологічну модель введення щурів 3- та 18-місячного віку у стан метаболічного ацидозу до та після експериментального отруєння їх кадмію сульфатом. Результати досліджень показали, що зміна кислотно-лужного стану організму отруєних щурів у бік метаболічного ацидозу може впливати на зменшення вмісту кадмію в їх організмі. Так, у печінці щурів 3-місячного віку за моделювання метаболічного ацидозу до отруєння кадмієм вміст його зменшується на 21 %, в нирках - на 53 %; за моделювання метаболічного ацидозу після отруєння кадмієм вміст його також зменшується на 44 та 56,5 % відповідно у порівнянні з такими показниками в отруєних тварин, але без змін у кислотно-лужному стані їх. Вміст кадмію в селезінці отруєних щурів 3-місячного віку за моделювання експериментального метаболічного ацидозу як до, так і після отруєння, зменшується на 36,5 %. Меншою мірою характер таких змін спостерігається і в організмі дослідних щурів 18-місячного віку. Результати досліджень показали ефективність корекції зниження кадмієвої інтоксикації в організмі щурів 3-місячного віку у разі використання моделі зміни кислотно-лужного балансу організму отруєних тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мельничук Д. О. 
Показники кислотно-лужного стану крові щурів різних вікових груп, токсикованих кадмієм / Д. О. Мельничук, Н. М. Мельникова, І. В. Калінін, Н. М. Ворошилова // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 9. - С. 31-33. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто особливості у змінах показників кислотно-лужного стану крові щурів різних вікових груп за умов отруєння кадмієм. Зазначено, що експериментальне введення амонію хлориду та натрію гідрокарбонату зумовлює у токсикованих кадмієм тварин двох вікових груп стан метаболічного ацидозу та метаболічного алкалозу декомпенсованого характеру. Більшу вираженість змін у показниках кислотно-лужного стану виявлено у групі старих щурів, токсикованих кадмієм, що свідчить про зменшення компенсаторних процесів з віком.

Рассмотрены особенности в изменениях показателей кислотно-щелочного состояния крови крыс различных возрастных групп в условиях отравления кадмием. Отмечено, что экспериментальное введение аммония хлорида и натрия гидрокарбоната вызывает у отравленных кадмием животных двух возрастных групп состояние метаболического ацидоза и метаболического алкалоза декомпенсированного характера. Более выраженные изменения в показателях кислотно-щелочного состояния отмечено в группе старых крыс, отравленных кадмием, что свидетельствует об уменьшении компенсаторных процессов с возрастом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2-641.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дослідження активності протеолітичних ферментів та вмісту α{\dn\fs8 2}-макроглобуліну в плазмі крові у хворих із злоякісними новоутвореннями навколоносових пазух і порожнини носа / Н. В. Гринь, Ю. Г. Клись, Н. М. Ворошилова, С. В. Верьовка // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2015. - № 2. - С. 53-58. - укp.

Вивчено вміст α{\dn\fs8 2}-макроглобуліну, сумарну протеолітичну та тромбінподібну активність в плазмі крові у хворих із злоякісними новоутвореннями навколоносових пазух і порожнини носа. Показано, що за умов онкологічного процесу в навколоносових пазухах і порожнинах носа збільшується рівень тромбінподібної амідолітичної активності (ТрПА) на тлі зменшення тріпсінподібної протеолітичної активності та вмісту α{\dn\fs8 2}-М в плазмі крові. У хворих з ІV стадією злоякісного росту відзначено значне підвищення рівня ТрПА.

Изучено содержание α{\dn\fs8 2}-макроглобулина, суммарную протеолитическую и тромбинподобную активность в плазме крови у больных со злокачественными новообразованиями околоносовых пазух и полости носа. Показано, что при онкологическом процессе в околоносовых пазухах и полости носа увеличивается уровень тромбинподобной амидолитической активности (ТрПА) на фоне уменьшения трипсинподобной протеолитической активности и содержания α{\dn\fs8 2}-М в плазме крови. У больных с ІV стадией злокачественного роста отмечено значительное повышение уровня ТрПА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Агрофітоценологія: аспекти теорії, методології та суміжних наук : монографія / В. І. Шанда, Е. О. Євтушенко, Н. В. Ворошилова, Я. В. Маленко; ред.: Ю. І. Грицан; Криворіз. держ. пед. ун-т. - Кривий Ріг : Чернявський Д. О., 2016. - 215 c. - Бібліогр.: с. 193-215 - укp.

Вивчено розвиток агрофітоценологічних ідей. Розкрито сутність і диференційованість агрофітоценології. Обгрунтовано функції агрофітоценозів. Досліджено агрофітоценози як специфічні системи. Розглянуто еколого-еволюційні аспекти землеробства та рослинництва. Проаналізовано ідеї адаптаціогенезу в теорії землеробства та рослинництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091 + П008 + Е50*805.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА809922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Альтернативні джерела енергії у підвищенні енергоефективності та енергонезалежності сільських територій : колект. монографія / О. О. Арестов, О. А. Барсукова, О. В. Безкровний, О. О. Беседа, В. І. Березницький, Н. Л. Бернацька, Л. Ю. Божко, О. М. Бондаренко, М. В. Бортник, Є. В. Бур'ян, І. В. Вагнер, О. В. Волошина, О. В. Вольвач, Н. В. Ворошилова, В. В. Галанець, М. О. Гончар, О. О. Горб, М. В. Горобець, О. М. Громик, Н. В. Дем'яненко, Ю. М. Дзюрах, О. Ю. Диченко, О. Л. Жигайло, О. П. Зоря, О. В. Ільїна, О. В. Калашник, О. В. Климчук, Н. П. Коваленко, В. В. Колосовська, Н. О. Коржова, І. В. Короткова, К. П. Костогриз, Т. К. Костюкевич, М. І. Кулик, Л. М. Левченко, І. І. Лотиш, М. О. Мазанько, М. М. Маслак, С. В. Маслійов, О. Г. Мороз, С. Е. Мороз, О. М. Німець, М. А. Однорог, М. М. Опара, Н. М. Опара, А. А. Перепелиця, А. М. Польовий, В. М. Писаренко, П. В. Писаренко, В. В. Писаренко, С. В. Пономаренко, Я. В. Радіонова, О. О. Ревякіна, І. І. Рожко, О. М. Руденко, М. С. Самойлік, Ю. В. Самойлик, Т. В. Сахно, А. О. Семенов, Н. В. Семенова, В. Г. Слинько, Ю. В. Соломон, С. В. Тараненко, І. В. Типіло, А. В. Толмачова, О. О. Усенко, С. О. Усенко, О. В. Ходаківська, Д. В. Циганок, Т. О. Чайка, В. І. Чорна, В. О. Шандиба, П. Ю. Шведенко, Р. А. Шило, А. М. Шостя, І. О. Яснолоб; ред.: І. О. Яснолоб, Т. О. Чайка, О. О. Горб; Полтав. держ. аграр. акад. - Полтава : Астрая, 2019. - 275 c. - укp.

З позицій міждисциплінарного підходу викладено результати досліджень сучасного стану використання альтернативних джерел енергії в умовах розвитку сільських територій. Наведено економічні, соціальні та правові проблеми використання альтернативних джерел енергії. Розглянуто питання щодо агроекологічних особливостей та перспектив використання альтернативних джерел енергії в сучасних умовах. Визначено проблеми та перспективи технологічних і технічних рішень в галузі альтернативної енергетики. Досліджено напрями вдосконалення використання альтернативних джерел енергії в умовах розвитку сільських територій. Розкрито використання вітчизняного і зарубіжного досвіду у підвищенні енергоефективності та енергонезалежності сільських територій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З15 + З6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Теоретичні та практичні питання аграрної науки : колект. монографія / Т. В. Ананьєва, Н. А. Бегма, Л. М. Богадьорова, С. С. Булкін, О. П. Величко, І. І. Вініченко, Н. В. Ворошилова, Г. М. Гришко, В. М Дерев'яко, О. Д. Деркач, В. Ю. Дудін, О. А. Жеманова, І. О. Заболотська, А. С. Завербний, Н. М. Зажарська, О. І. Казакевич, В. С. Калина, Н. В. Кондратьєва, В. С. Кошулько, Д. О. Макаренко, Г. С. Масур, С. Г. Мельниченко, В. В. Микитюк, Р. В. Милостивий, М. М. Назаренко, О. В. Назаренко, С. В. Науменко, М. А. Полегенька, В. Ю. Прокопов, О. В. Родіна, С. А. Ситник, П. М. Скляров, Т. В. Стасюк, Ю. І. Ткаліч, А. В. Ткачук, Толстенко, С. Я. Федоренко, О. І. Цилюрик, О. А. Черній, Н. С. Чернікова, В. І. Чорна, Д. Р. Щепова; ред.: А. С. Кобець, В. Ю. Дудін, Н. М. Зажарська, Ю. І. Ткаліч, Н. С. Чернікова, Д. Р. Щепова; Дніпровський державний аграрно-економічний університет. - Дніпро : Ліра, 2023. - 579 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Висвітлено сучасну українську історіографію розвитку аграрної освіти та науки на Придніпров'ї ХІХ - ХХІ ст. Розглянуто гуманітаристику, гуманітарне знання, гуманітарний дискурс, гуманітарні науки для вдосконалення навчання фахівця-аграрія. Увагу приділено лінгвістичній підготовці фахівців-аграріїв як компоненті сучасної гуманітаристики. Визначено пріоритетні напрями формування стійкості потенціалу беззбиткового розвитку сільськогосподарських підприємств. Висвітлено коротку історію розвитку систем землеробства та сівозмін. Розглянуто історію становлення та сучасний стан основного обробітку ґрунту. Проаналізовано діяльність лісового господарства Дніпропетровської області за індикаторами сталого розвитку тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П0(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70650 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського