Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Волк П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Волк П. П. 
Удосконалення методу оптимізації параметрів сільськогосподарського дренажу за економічними та екологічними вимогами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / П. П. Волк; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2013. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано нове вирішення актуального науково-прикладного завдання, що полягає в удосконаленні методу оптимізації параметрів сільськогосподарського дренажу за економічними та екологічними вимогами. Проведено комплекс досліджень та розроблено принципи побудови та реалізації комплексної моделі оптимізації параметрів дренажу за мінімізацією наведених витрат з урахуванням погодно-кліматичного ризику, а також відповідною екологічною складовою умовою як обмеженням щодо відповідності значень модуля дренажного стоку в межах системи його екологічно допустимому значенню. Наголошено, що реалізація комплексу відповідних оптимізаційних та прогнозно-імітаційних моделей за змінними природно-агро-меліоративними умовами реального об’єкта надає змогу визначати економічно доцільні й екологічно прийнятні проектні рішення щодо конструкції та параметрів дренажу, оцінити технологічну та екологічну ефективність його роботи у межах проектного терміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рокочинський А. 
Основні загальнодержавні вимоги до реалізації ступеневої освіти в Україні / А. Рокочинський, В. Турченюк, П. Волк // Нова пед. думка. - 2013. - № 1. - С. 80-82. - Бібліогр.: 4 назви. - укp.

Охарактеризовано освітньо-кваліфікаційні рівні, що існують у сфері ступеневої вищої освіти: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр. Розглянуто загальнодержавні вимоги до реалізації ступеневої освіти у ВНЗ України. Викладено заходи, які необхідно впровадити у вищій школі України у контексті Болонського процесу для входження України до європейського простору вищої освіти. Наголошено на доцільності гармонійного поєднання європейських нововведень і кращих вітчизняних традицій у вирішенні нагальних проблем у сфері освіти.

Охарактеризованы образовательно-квалификационные уровни, существующие в сфере высшего образования: младший специалист, бакалавр, специалист, магистр. Рассмотрены общегосударственные требования к реализации многоуровневого образования в ВУЗ Украины. Изложены меры, которые необходимо внедрить в высшей школе Украины в контексте Болонского процесса для вхождения Украины в европейское пространство высшего образования. Отмечена целесообразность гармоничного сочетания европейских нововведений и лучших отечественных традиций в решении насущных проблем в сфере образования.

Considered national requirements for implementation level education in higher educational institutions of Ukraine.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маланчук Є. З. 
Оцінка рівня екологічної безпеки в межах зберігання гірничих відходів фосфогіпсу / Є. З. Маланчук, П. П. Волк, О. Ю. Васильчук, В. В. Заєць, В. В. Семенюк // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 103. - С. 110-115. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка рівня екологічної безпеки за рахунок дослідження забруднення токсичними відходами, що зберігаються у відвалах ПАТ "Рівнеазот", що призводить до забруднення грунтів, поверхневих і підземних вод, негативно впливає на здоров'я населення. Враховуючи масштаби і значимість проблеми промислових відходів в Україні, існує необхідність в обгрунтуванні параметрів локалізації забруднення підземних вод і розробці інженерних методів спрямованих на покращення екологічної ситуації, та зменшення захворюваності населення в межах впливу відвалів гірничого виробництва. Для виконання досліджень використано комплексний метод досліджень, що включає наукове узагальнення та систематизацію. Експериментальний метод використовувався для виявлення забруднення шкідливими та токсичними речовинами в грунтовому масиві на грунтових водах. Методи регресійного та кореляційного аналізу - для встановлення залежностей між забрудненням і відстанню до джерела забруднення та глибиною накопичення шкідливих речовин. Основним чинником, який спричиняє забруднення, є фільтрація грунтових вод з території техногенних родовищ, про що свідчить забрудненість грунту вище рівня грунтових вод. Вміст забруднення в грунті залежить від рівноваги концентрації, залишкової сорбції та лінійної концентрації забруднення. Розроблена сучасна методика для встановлення вмісту шкідливих речовин в грунті та грунтових водах від зберігання відходів фосфогіпсу ПАТ "Рівнеазот". Результати. Результатом роботи є залежності вмісту сухого залишку солей шкідливих речовин від довжини створу та від відстані створу до об'єкта за глибиною відбору зразка, та залежності вмісту фосфору, заліза, нітратів, марганцю, мікроелементів від довжини створу на глибинах до 6 м. Використання при обгрунтуванні параметрів технічних заходів екологізації підземних вод , дає підстави для подальшої розробки методик для розрахунку різних параметрів, так і для побудови нових підходів до вирішення проблем забруднення грунтових і поверхневих вод точковими об'єктами, які б враховували дифузійний переніс забруднення, сорбційну здатність порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: И.н6 + Д220,8 + Л322.309

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Волк П. П. 
Науково-практичні засади системної оптимізації різнорідних параметрів дренажних систем : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 06.01.02 / П. П. Волк; Національний університет водного господарства та природокористування. - Рівне, 2021. - 44 c. - укp.

Розроблено комплексні моделі системної оптимізації та удосконалено методику їх реалізації за відповідними критеріями та моделями, які дають змогу обґрунтувати режимні, технологічні та конструктивні рішення у проектах будівництва, експлуатації, реконструкції та модернізації дренажних систем (далі - ДС) з дотриманням сучасних економічних і екологічних вимог у їх взаємозв'язку, коли кожне наступне оптимальне рішення приймається з урахуванням попереднього. Науково обґрунтовано, що модулі дренажного стоку та модулі водоподачі й їх параметри є визначальними чинниками та головною умовою реалізації моделей системної оптимізації, параметрів основних технічних елементів та ДС в цілому, їх формування та закони розподілу за змінними природно-агро-меліоративними умовами реального об'єкта. На основі системної оптимізації удосконалено методи обґрунтування: розрахункових значень модулів дренажного стоку та модулів водоподачі, що відповідають сучасним технічним, технологічним, економічним і екологічним вимогам, параметрів дренажу з урахуванням різних технологій глибокого розпушення осушуваних мінеральних ґрунтів, оптимального типу, конструкції та параметрів діючих найбільш поширених самотічних і польдерних ДС, а також основних їх технічних елементів - за якими удосконалено технологію проектування ДС щодо поетапного оцінювання їх різнорідних параметрів, шляхом поєднання та послідовної, реалізації за ієрархічною підпорядкованістю, прийняття відповідних рішень за базовими проектними процедурами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1 + Н778.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коптюк Р. М. 
Удосконалення методів розрахунку дренажних систем в умовах розвиненого рельєфу місцевості : монографія / Р. М. Коптюк, П. П. Волк, А. М. Рокочинський; ред.: А. М. Рокочинський; Національний університет водного господарства та природокористування. - Рівне : Волинські береги, 2023. - 143 c. - Бібліогр.: с. 130-143 - укp.

Присвячено удосконаленню методів розрахунку й оптимізації технологічних та конструктивних рішень з водорегулювання осушуваних земель в умовах розвиненого рельєфу місцевості з дотриманням сучасних економічних та екологічних вимог. Розраховано на спеціалістів наукових установ, проектних і експлуатаційних організацій водного господарства, аграрного виробництва та охорони навколишнього середовища. Визначено необхідність та шляхи удосконалення методів розрахунку дренажних систем в умовах розвиненого рельєфу. Зазначено об'єкти, умови та методикe проведення досліджень: мета та основні завдання досліджень; об'єкти та умови проведення досліджень; методика проведення досліджень. Зазначено оцінювання та прогнозування водного режиму осушування земель з розвиненим рельєфом місцевості. Досліджено вплив рельєфу місцевості на водний режим та ефективність водорегулювання осушувальних земель. Розглянуто питання оптимізації типу та конструкцій дренажних систем з урахуванням рельєфу місцевості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1 + Н778.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Оптимізація параметрів сільськогосподарського дренажу за економічними та екологічними вимогами : монографія / П. П. Волк, Р. М. Коптюк, Л. Р. Волк, А. М. Рокочинський; ред.: А. М. Рокочинський; Національний університет водного господарства та природокористування. - Рівне : Волинські обереги : НУВГП , 2023. - 154 c. - Бібліогр.: с. 144-154 - укp.

Присвячено вирішенню проблеми щодо підвищення загальної ефективності при створенні та функціонуванні дренажних систем у змінних сучасних умовах на основі обґрунтування оптимальної конструкції й параметрів сільськогосподарського дренажу осушуваних земель за сучасними економічними та екологічними вимогами з урахуванням природно-агромеліоративних умов реального об'єкта у проектах їх нового будівництва, реконструкції та модернізації у зоні достатнього та нестійкого зволоження України. Розраховано на спеціалістів наукових установ, проектних і експлуатаційних організацій галузі водного господарства, а також фахівцями галузі сільського господарства та охорони навколишнього середовища. Обґрунтовано необхідність та шляхи удосконалення методу оптимізації параметрів дренажу на осушуваних землях. Визначено об'єкт, умови та методику проведення досліджень. Розглянуто питання оптимізації параметрів дренажу на осушуваних землях за економічними та екологічними вимогами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71177 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського