Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Вишняк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Вишняк О. І. 
Електоральна соціологія: історія, теорії, методи / О. І. Вишняк; НАН України. Ін-т соціології. - К., 2000. - 308 c. - Бібліогр.: 349 назв. - укp.

Систематично розглянуто проблеми історії, теорій та методів дослідження електоральної поведінки й електоральних установок. На матеріалах вторинного аналізу електоральних досліджень у країнах Заходу, України та Росії визначено можливості соціологічного прогнозування виборів, обгрунтовано "ідеологічно-економічну" концепцію факторів електоральної поведінки виборців пострадянських країн, розкрито можливості та межі методів електоральних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*332.6*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Амджадін Л. М. 
Політична та фінансова роль бізнесу в парламентських виборах в Україні 2002 року: спроба соціального діалогу / Л. М. Амджадін, О. І. Вишняк, Ю. О. Привалов; НАН України. Ін-т соціол. - К. : Стилос, 2003. - 184 c. - укp.

Розглянуто питання взаємодії вітчизняного бізнесу з політичними структурами та його роль у виборчій кампанії 2002 р. Наведено дані експертного опитування керівників бізнес-структур в Україні, а також відомості з інтерв'ю бізнесменів та депутатів різного рівня.

Рассмотрены вопросы взаимодействия отечественного бизнеса с политическими структурами и его роль в избирательной кампании 2002 г. Приведены данные экспертного опроса руководителей бизнес-структур в Украине, а также данные интервью бизнесменов и депутатов разного уровня.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*332.6*4 + С5*665.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА639702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Аза Л.  
Соціокультурні ідентичності та практики : Моногр. / Л. Аза, О. Вишняк, Н. Костенко, М. Наумова, А. Ручка; НАН України. Ін-т соціології. - К., 2002. - 315 c. - укp.

Розглянуто феномен соціокультурних ідентичностей, які в зв'язку зі швидкими суспільними змінами набувають першечергового значення в сучасному світі. Висвітлено питання концептуалізації ідентичності, її особливості, а також легітимації у соціокультурному середовищі. На підставі емпіричних даних проаналізовано різноманітні соціокультурні ідентичності, їх вплив на життя сучасного українського суспільства.

Рассмотрен феномен социокультурных идентичностей, приобревшего, в связи с быстрыми общественными изменениями, первоочередное значение в современном человеческом мире. Освещены вопросы концептулизации идентичности, а также ее особенности и легимитизации в социокультурной среде. На основе эмпирических данных проанализированы разнообразные социокультурные идентичности, а также их влияние на жизнь современного украинского общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.111.3-231.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пилипенко В. Є. 
Спеціальні та галузеві соціології : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. Є. Пилипенко, Н. В. Балабанова, О. І. Вишняк, О. Б. Іванкова-Стецюк, І. О. Кулініч. - К. : Каравела, 2003. - 300 c. - (Вища освіта в Україні). - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади спеціальних і галузевих соціологій як теорій середнього рівня. В контексті широкого теоретичного та емпіричного інформаційного простору наведено відомості про основні спеціальні та галузеві соціології: економіки, політики, культури, освіти, моралі, релігії, особистості, електорату, злочинності, праці та управління.

Рассмотрены теоретико-методологические основы специальных и отраслевых социологий как теории среднего уровня. В контексте широкого теоретического и информационного пространства приведены сведения об основных специальных и отраслевых социологиях: экономики, политики, культуры, образования, морали, религии, личности, электората, преступности, труда и управления.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5я73

Шифр НБУВ: ВА644485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Макеєв С.  
Сподівання на іншу Україну. Президентські вибори - 2004 та навколо них: думки, настрої, оцінки людей / С. Макеєв, О. Вишняк, Є. Головаха, О. Злобіна, А. Ручка; Ін-т соціол. НАН України. - К., 2005. - 88 c. - укp.

Викладено результати репрезентивного для дорослого населення України опитування щодо ставлення громадян до подій, які супроводжували завершення президентської виборчої кампанії 2004 р., а також стосовно оцінки даних подій, які найчастіше називають помаранчевою революцією. На підставі одержаних даних розглянуто зміни у сприйнятті соціальної та політичної ситуацій громадянами країни.

Изложены результаты репрезентивного для взрослого населения Украины опроса об отношении граждан к событиям, которые сопровождали окончание президентской избирательной кампании 2004 г., а также относительно оценки данных событий, которые чаще называют оранжевой революцией. На основе полученных данных рассмотрены изменения в восприятии социальной и политической ситуаций гражданами страны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.1 "2004" + С5*666*332.6*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА670097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вишняк О.  
Від авторитарного президенціалізму до парламентської демократії / О. Вишняк // Політ. менеджмент. - 2007. - № 3. - С. 13-18. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Представлено доповідь, виголошену на Загальних зборах Відділення історії, філософії та права Національної академії наук України 17 квітня 2007 року.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вишняк О. С. 
Діагностика та консервативне лікування хвороб хребта у собак і котів : Автореф. дис... канд. вет. наук / О. С. Вишняк; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2007. - 21 c. - укp.

Вивчено поширення та клінічні особливості різних форм хвороб хребта у собак і котів, удосконалено їх діагностування шляхом розробки й апробації методів неврологічних, рентгенологічних і мієлографічних досліджень. Здійснено клініко-експериментальне обгрунтування методів медикаментозної терапії. Хвороби хребта у собак і котів є досить поширені. З 1 592-х тварин, які надходили до амбулаторного прийому, вони були виявлені у 191-го (12 %), зокрема, у 87-ми (5,46 %) собак та 104-х (6,54 %) котів. Серед хвороб хребта діагностовано переломи та вивихи хребців, атланто-аксіальний підвивих, зміщення міжхребцевих дисків, спондилопатію та дискоспондиліт. Як найчастіші виявлено хвороби хребта у поперековому відділі. Опрацьовано методи діагностики хвороб хребта, а саме: неврологічні дослідження, які враховують певні симптоми функціональних порушень спинного мозку та дозволяють швидко визначати локалізацію ураженої його ділянки, можливу причину захворювання та прогноз; рентгенологічні дослідження; мієло-графічні дослідження шляхом атланто-окципітальної та люмбо-сакральної пункції. Визначено ефективність консервативного лікування зазначених хвороб, яке передбачає іммобілізацію тварин і медикаментозну терапію та спрямовану на зниження невропатичного болю, усунення набряку тканин, покращання циркуляції крові у місцях пошкодження спинного мозку та стимулювання у них відновних процесів. Доведено, що лікування тварин фуросемідом, ветофлюксином та ретиноєвою кислотою є більш адекватним, ніж дексаметазоном, пірацетамом і пентоксифіліном. Воно ефективніше впливає на відновлення захисно-пристосувальних реакцій організму,

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278-953-7 + П875.278-954-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вишняк О. І. 
Електоральна соціологія: історія, теорії, методи : Автореф. дис... д-ра соціол. наук : 22.00.01 / О. І. Вишняк; НАН України. Ін-т соціол. - К., 2001. - 29 c. - укp.

Висвітлено історію становлення теоретичних і прикладних електоральних досліджень та їх професіоналізації у країнах Заходу, України та Росії. На підставі аналізу основних теоретичних концепцій електоральної поведінки, розроблених соціологами західних країн, сформульовано концепцію факторів електоральної поведінки у суспільствах, що трансформуються. Визначено основні соціологічні показники у дослідженнях факторів електоральної поведінки. Обгрунтовано типологію цільових груп електорату України та визначено основні стратегії впливу на різні цільові групи виборців. Розкрито зміст, завдання та межі методів, довиборчих і поствиборчих електоральних досліджень. Охарактеризовано основні методи та моделі прогнозування рівня виборчої активності й виборчих переваг, їх теоретичну та прикладну значимість, можливості та межі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*332.6*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вишняк О.  
Мовна ситуація та статус мов в Україні: динаміка, проблеми, перспективи (соціологічний аналіз) : монографія / О. Вишняк; Нац. акад. наук України, Ін-т соціол. - К., 2009. - 176 c. - укp.

Наведено результати соціологічного дослідження мовної ситуації в Україні та її динаміки в останні десятиліття. За допомогою регресійного аналізу виявлено чинники відтворення та змін мовної ситуації в Україні в сім'ї та в освітніх закладах. Зроблено оцінювання рівня мовної дискримінації у різних сферах життєдіяльності громадян України. Наведено інформаційні матеріали соціологічного дослідження "Вибір України: реалії, проблеми, перспективи" (жовтень 2006 р.) та "Стратегії України - 2007" (липень 2007 р.). Проаналізовано ставлення громадян України до значимості мовних проблем та статусу мов в Україні, обгрунтувано основні завдання та напрями державної мовної політики. Розглянуто результати соціологічного дослідження "Вибір України - 2007 р." (жовтень 2006 р.) у розрізі регіональних, вікових, поселенських та мовних груп населення України.

Изложены результаты социологического исследования языковой ситуации в Украине и ее динамики в последние десятилетия. С помощью регресионного анализа выявлены факторы воспроизводства и изменения языковой ситуации в Украине в семье и в образовательных заведениях. Проведено оценивание уровня языковой дискриминации в различных сферах жизнедеятельности граждан Украины. Даны информационные материалы социологического исследования "Выбор Украины: реалии, проблемы, перспективы" (октябрь 2006 г.) и "Стратегии Украины - 2007" (июль 2007 г.). Проанализировано отношение граждан Украины к значимости языковых проблем и статуса языков в Украине, определены основные задачи и направления государственной языковой политики. Рассмотрены результаты социологического исследования "Выбор Украины - 2007" (октябрь 2006 г.) в разрезе региональных, возрастных, поселенческих и языковых групп населения Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА727619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Аза Л.  
Субкультурна варіативність українського соціуму : моногр. дослідж. / Л. Аза, І. Бекешкіна, О. Вишняк, О. Злобіна, Н. Костенко, А. Ручка, Л. Рязанова, Н. Соболєва, Л. Скокова, Р. Шульга; Ін-т соціол. НАН України. - К., 2010. - 287 c. - укp.

Обгрунтовано розуміння субкультур як соціологічного конструкту та його статус у культурній теорії. Розглянуто нові підходи до культурних концептуалізацій, що артикулюють онтологічні питання. Представлено ті субкультурні спільноти, які центруються колективними учасниками, традиційно фіксованими як соціальні суб'єкти (вікові групи, статусні угруповання, етнічні спільноти). Акцентовано увагу на конфігураціях, що презентують субкультурні утворення, для яких важливою є просторова присутність, територіальна або віртуальна представленість (регіональні, ідеологічні, релігійні, медіастилі тощо). Наголошено, що результати дослідження можуть свідчити про перспективність субкультурної парадигми для опису, розуміння та пояснення сучасного українського суспільства.

Обосновано понимание субкультур как социологического конструкта и его статус в культурной теории. Рассмотрены новые подходы к культурным концептуализациям, которые артекулируют онтологические вопросы. Представлены те субкультурные объединения, которые центрируются коллективными участниками, традиционно фиксированными как социальные субъекты (возрастные группы, статусные группировки, этнические сообщества). Акцентировано внимание на конфигурациях, которые презентуют субкультурные образования, для которых важным является пространственное присутствие, территориальная и виртуальная представленность (региональные, идеологические, религиозные, медиастили и др.). Указано, что результаты исследования могут свидетельствовать о перспективности субкультурной парадигмы для описания, истолкования и понимания современного украинского общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.1*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА734228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Національна академія педагогічних наук України: 1992 - 2017 роки : біогр. довід. / ред.: В. Г. Кремень, В. І. Луговий, О. М. Топузов, О. І. Ляшенко, С. Д. Максименко, Н. Г. Ничкало, П. Ю. Саух, С. О. Сисоєва; уклад.: В. І. Луговий, О. М. Топузов, О. І. Ляшенко, С. Д. Максименко, Н. Г. Ничкало, П. Ю. Саух, С. О. Сисоєва, І. М. Біла, О. В. Вишняк, В. І. Довбищенко, Ю. І. Мальований, О. В. Мушка, М. В. Набок, В. П. Тименко, І. О. Титаренко. - Київ : Сам, 2017. - 271 c. - укp.

Подано відомості про Національну академію педагогічних наук (НАПН) України та її персональний склад. Надано короткі історичні довідки про відділення НАПН України: загальної педагогіки та філософії освіти; психології, вікової фізіології та дефектології; загальної середньої освіти; професійної освіти й освіти дорослих; вищої освіти. Подано інформацію про дійсних членів (академіків), членів-кореспондентів, почесних академіків, іноземних членів, а також почесних докторів НАПН України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 е(4УКР) л1 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС64517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Україна: шлях до консолідації суспільства : нац. доп. / О. Ф. Андрійко, О. А. Банчук, О. В. Батанов, Ю. П. Богуцький, С. Г. Брехаря, О. А. Васильєв, О. І. Вишняк, К. Ю. Галушко, В. В. Головко, В. П. Горбатенко, А. А. Гриценко, П. Ю. Гриценко, А. М. Єрмоленко, В. С. Заяць, Т. А. Заяць, В. П. Звонар, О. Г. Злобіна, О. Я. Калакура, Н. В. Костенко, О. М. Костенко, Н. І. Кочан, Л. О. Кочубей, Г. О. Краєвська, О. В. Кресін, М. О. Кримова, А. І. Кудряченко, Н. М. Левчук, Е. М. Лібанова, Л. С. Лісогор, Т. М. Ляшенко, О. М. Майборода, О. В. Макарова, Т. О. Метельова, І. М. Новак, Н. Л. Омельченко, Н. М. Оніщенко, С. І. Пирожков, О. В. Позняк, А. О. Ручка, М. Ю. Рябчук, К. О. Савчук, О. В. Скрипнюк, В. В. Солошенко, С. В. Стоєцький, О. М. Стойко, Л. Г. Ткаченко, С. В. Толстов, В. Б. Фадєєв, Н. В. Хамітов, Є. В. Хлобистов, О. І. Цимбал, Л. М. Черенько, В. В. Черніченко, Ю. Ж. Шайгородський, Ю. С. Шемшученко, О. О. Шморгун, М. О. Шульга, В. А. Явір, О. М. Ярош; ред.: С. І. Пирожков, Ю. П. Богуцький, Е. М. Лібанова, О. М. Майборода, О. О. Рафальський, О. В. Скрипнюк, М. О. Шульга, Н. В. Хамітов; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. - Київ, 2017. - 333, [2] c. - укp.

Розглянуто проблеми консолідації українського суспільства в ситуації соціально-економічної, внутрішньо- та зовнішньополітичної кризи. Оцінено стан національної згуртованості, розкрито причини та фактори конфронтаційних явищ у суспільних відносинах. Висвітлено модель національної єдності та стратегію її досягнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС65430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Академічна соціологія в Україні (1918 - 2018) : [у 2 т.]. Т. 1. Історія становлення та розвитку / В. Бурлачук, В. Степаненко, О. Вишняк, Т. Загороднюк, Л. Амджадін, К. Грищенко, О. Рибщун, А. Малюк, М. Шульга, Є. Головаха, О. Злобіна, О. Іваненко, Н. Лавриненко, Т. Петрушина, Л. Скокова, О. Стегній, Г. Чепурко, В. Ворона, І. Буров; ред.: В. Ворона. - Київ : Ін-т соціології НАН України, 2018. - 525 c. - укp.

Висвітлено історію становлення академічної соціології в Україні. Послідовно розглянуто етапи розвитку соціологічної думки та інституціоналізації соціології, починаючи із заснування Української академії наук і закінчуючи сучасним станом соціологічної спільноти у структурі Національної академії наук (НАН) України. Розглянуто соціологічні підходи у творчості академіка М. І. Туган-Барановського. Подано інформацію про Б. О. Кістяківського - першого вітчизняного професійного соціолога-академіка. Увагу приділено інтенсифікації та розширенню напрямів соціологічних досліджень (1979 - 1984 pp.). Описано основні напрями та результати діяльності Інституту соціології НАН України. Розкрито особливості процесу відновлення роботи Соціологічної асоціації України в 90-ті рр. XX ст. Додатково наведено документи, пов'язані з ретроспективою та сучасним станом академічної соціології в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г(4УКР) + С5 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358032/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського