Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Веремчук А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Веремчук А. П. 
Теоретичні основи виховання у працях М.С.Грушевського / А. П. Веремчук. - Рівне : Тетіс, 1998. - 158 c. - Бібліогр.: 195 назв. - укp.

Простежується становлення особистості видатного українського діяча М.Грушевського як педагога, дослідника. Визначено теоретичні основи виховання в його працях і розкрито їх значення для національної школи України. Досліджуються основні напрямки творчої діяльності М.С.Грушевського в області виховання молодого покоління, а також виявлено основні ідеї педагога на розвиток освіти, навчання і виховання, ефективність їх застосування в національній системі освіти України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Грушевський М.С.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Веремчук А. І. 
Обгрунтування параметрів водоповітряних резервуарів для напірних трубопроводів : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.05 / А. І. Веремчук; Рівн. держ. техн. ун-т. - Рівне, 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Розроблена методика розрахунку параметрів водопровідних напірних систем з водоповітряними резервуарами і наведені розрахункові аналітичні залежності для їх визначення. Пропонується модель і метод розрахунку "проскоку" гідравлічного удару в напірний трубопровід з урахуванням пружних характеристик системи та інерційності руху рідини. Визначене оптимальне значення коефіцієнта гідравлічного опору вузла з'єднання резервуара з трубопроводом. Розроблені пристрої для автоматичної зарядки водоповітряного резервуара повітрям.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.33,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Веремчук А. М. 
Розвиток професійної рефлексії майбутнього вчителя іноземної мови : автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.07 / А. М. Веремчук; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Вивчено особливості розвитку професійної рефлексії майбутнього вчителя іноземної мови. Показано, що формування професійної рефлексії - складний організований процес, в якому системотвірним компонентом є особистісна включеність студентів у нього. Обгрунтовано чинники, за яких процес формування професійної рефлексії у майбутніх учителів іноземної мови ефективний, а саме: модель цього процесу має передбачати етапи розвитку особистісної та інтелектуальної рефлексії, а також метарефлексії; у процесі професійного становлення студентів необхіним є створення і реалізація комплексу умов, які передбачають: актуалізацію потреби майбутніх фахівців у професійному самопізнанні та саморозвитку; вихід студентів у рефлексивну позицію; ініціацію та стимулювання рефлексивного досвіду у процесі професійно-освітньої діяльності; сформованість мотиваційного, змістового й операційного компонентів готовності до здійснення професійної діяльності. Відзначено, що даний комплекс умов найбільш ефективно сприятиме формуванню професійної рефлексії студентів у рефлексивно організованій діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913-1 + Ю952.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Веремчук А. П. 
Теоретичні основи виховання у працях М.С.Грушевського : Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / А. П. Веремчук; Ін-т педагогіки АПН України. - К., 1999. - 21 c. - укp.

Михайло Грушевський упродовж усього життя працював над створенням нової школи, її демократичної і гуманної системи навчання й виховання молоді. Його науковий, публіцистичний, творчий доробок дуже великий. Історія української мови, культури, проблеми виховання, підручники, методичні порадники, монографії - ось ті основні напрямки діяльності першого Президента України, які він присвятив питанням теорії виховання школярів. На значному дослідницькому, архівному матеріалі, нових виданнях, документах адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, періодичній пресі розкриваються основні форми і методи виховної роботи М.С.Грушевського з молоддю, робляться теоретичні висновки, які мають велике значення для української педагогічної науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Грушевський М.С.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Веремчук А. 
Компетентнісний підхід у підготовці майбутнього педагога в умовах ВНЗ / А. Веремчук // Гуманіт. вісн. ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". - 2013. - Вип. 28. - С. 63-69. - Бібліогр.: 7 назв - укp.

Визначено роль та виділено два базових поняття компетентнісного підходу, необхідні педагогічні засоби для професійної підготовки майбутнього вчителя. Наведено базові й актуальні компетентності та їх характеристики, види компетенцій, визначених у сучасній науковій літературі. Виокремлено складові формування ключових компетенцій майбутнього вчителя.

Определена роль и выделены два базовых понятия компетентностного подхода, необходимые педагогические средства для профессиональной подготовки будущего учителя. Приведены базовые и актуальные компетентности и их характеристики, виды компетенций, определенных в современной научной литературе. Выделены составляющие формирования ключевых компетенций будущего учителя.

In the article author identified two basic concepts of competence approach , pedagogical tools necessary to train future teachers. The above basic competence, relevant expertise that their characteristics, competencies defined the modern scientific literature. Isolated components forming core competencies of future teachers.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Веремчук А. В. 
Проектування програмного забезпечення для ідентифікації інтервальних моделей об'єктів з розподіленими параметрами / А. В. Веремчук, А. В. Пукас, І. Ф. Войтюк // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 44. - С. 97-103. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено структуру програмної системи для макромоделювання об'єктів з розподіленими параметрами на основі інтервальних різницевих операторів. Розроблено проект системи, що забезпечує інтегрування методів структурної та параметричної ідентифікації (методи побудовані на результатах дослідження поведінки бджолиної колонії, генетичних алгоритмах, штучних нейронних мережах з використанням радіально-базисних функцій, випадкового пошуку зі застосуванням напрямного конуса) в єдиний комплекс.


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Веремчук А. В. 
Ресурсний потенціал заощаджень домогосподарств України / А. В. Веремчук // Демографія та соц. економіка. - 2017. - № 2. - С. 202-210. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено потенційній вплив заощаджень українських домогосподарств на їх рівень життя. Для цього попередньо охарактеризовано структуру витрат домогосподарств, зокрема їх витрати на накопичення у період, який охоплює дві останні економічні кризи (2008 - 2015 рр.). Проаналізовано потенціал заощаджень як фінансової "подушки безпеки", тобто можливість використання заощаджень представниками середнього класу для заміни доходу у випадку його втрати. Використання накопичень у таких ситуаціях надає домогосподарствам змогу не тільки пережити період економічної кризи, підтримуючи звичний рівень споживання, але і уникнути ситуації низхідної мобільності. Для оцінки періоду, протягом якого заощадження можуть замінити дохід домогосподарства, запропоновано підхід, який базується не на суб'єктивних оцінках власників заощаджень, а на аналізі витрат домогосподарств. Інформаційною базою роботи є результати загальноукраїнського дослідження "Обстеження умов життя домогосподарств", яке виконує на регулярній основі Державна служба статистики України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Веремчук А. В. 
Вимірювання бідності за активами: теорія і практика використання показника / А. В. Веремчук // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2018. - № 4. - С. 166-172. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Останні декілька років для вимірювання бідності в економічно розвинутих країнах, крім стандартних монетарних критеріїв бідності за доходами та споживчими витратами, використовується показник бідності за активами. За використання цього індикатора враховуються наявні у домогосподарствах фінансові та нефінансові ресурси. Розроблено методичний підхід до визначення бідності за активами. Визначено складники показника та потенціал його використання у поєднанні з показником бідності за доходами. Зокрема, підсумовано результати проведених досліджень, в межах яких використовувалася комбінована модель вимірювання бідності за активами та доходами. Описано важливість вимірювання бідності за активами для коригування соціальної політики, а також основні складнощі вимірювання бідності за критерієм активів в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та  Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Веремчук А. В. 
Оцінка потенціалу "великих даних" для дослідження трудової міграції / А. В. Веремчук, М. А. Розбицький // Демографія та соц. економіка. - 2019. - № 1. - С. 196-208. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Кількість українців, які працюють за кордоном, зростає, а наявні статистичні, соціологічні та адміністративні дані не можуть задовольнити потреби дослідників, експертів і фахівців органів державного управління у своєчасних та невикривлених даних. У результаті у публікаціях представлені суттєво відмінні оцінки масштабів і тенденцій міграційних процесів. У такій ситуації дослідники все частіше намагаються використати альтернативні джерела інформації, до яких належать "великі дані", які не тільки вирішують питання своєчасності одержання інформації, але і надають можливість одержати інформацію з питань, щодо яких раніше свідчення були "точковими" (наприклад, маршрути нелегальних мігрантів). Описано основні типи "великих даних", які можуть бути використані для вивчення міграції, їх доступність для дослідника і основні недоліки. Для оцінки потенціалу використання "великих даних" виконано пілотне дослідження з використанням інформації з відкритих джерел, а саме Google Trends та Інтернет-сайтів для пошуку роботи. Показано, що дані Google Trends відображають зміну напрямів трудової міграції з Російської Федерації на користь Польщі після 2014 р. (коли відбулась окупація АР Крим і почався конфлікт на сході України). У той самий час, структура вакансій із Інтернет-сайтів для пошуку роботи не відповідає професіональній структурі трудових мігрантів з України. Зроблено висновок, що на даний момент в Україні "великі дані" відкритого доступу можуть допомогти лише поверхово охарактеризувати тенденції міграційних процесів, але не можуть показати чисельність трудових мігрантів, тобто можуть слугувати доповненням до традиційних статистичних даних. До основних бар'єрів для формування рішень на основі "великих даних" у вивченні соціальних процесів належать низький рівень використання Інтернету в Україні (у порівнянні з розвинутими країнами), відсутність законодавчого регулювання питання доступу дослідників до даних приватних компаній і брак спеціалістів необхідної кваліфікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.7 + С73(4УКР)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Веремчук А. В. 
Фінансова інклюзія та ощадна поведінка населення України / А. В. Веремчук // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2019. - № 1. - С. 129-134. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Питанню взаємозв'язку між фінансовою інклюзією, економічним зростанням і бідністю економісти почали приділяти увагу ще у другій половині XX ст. В Україні через більш повільний розвиток фінансового сектора (у порівнянні із західними країнами) тільки зараз дана тематика потрапляє у коло уваги дослідників. Розглянуто вплив фінансової інклюзії на фінансову поведінку населення України, а саме на здійснення заощаджень. Інформаційною базою дослідження є результати репрезентативного на рівні України опитування Global Findex, яке проводиться у більше ніж 140 країнах, починаючи з 2011 р. (друга та третя хвилі були у 2014 і 2017 рр.). На першому етапі дослідження проаналізовано здійснення заощаджень і взяття позик населенням України. Виявлено, що частка осіб, які здійснюють заощадження, зросла, починаючи з 2011 р. На другому етапі визначено чинники, які впливають на ймовірність здійснення накопичень. Установлено, що до таких чинників належать як соціально-демографічні характеристики (вік, стать, освіта, дохід), так і фінансова інклюзія (наявність у респондентів дебетової картки). Одержані результати можуть бути використані для визначення форми платежів під час конструювання соціальних політик, які передбачають передачу грошових трансфертів населенню.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Людський розвиток в Україні. Оцінка та прогноз рівня життя населення : колект. монографія / Е. М. Лібанова, О. А. Васильєв, А. В. Веремчук, Н. М. Гапак, А. Г. Гвелесіані, Г. В. Герасименко, О. Г. Дідківська, О. І. Дяконенко, В. С. Заяць, Т. А. Заяць, С. В. Іващенко, Т. М. Калашнікова, Ю. А. Клименко, Ю. Л. Когатько, Д. С. Короткова, У. С. Лешенок, Л. С. Лісогор, Т. В. Лукович, О. В. Макарова, К. С. Машіко, С. В. Ничипоренко, В. М. Новіков, І. М. Новак, М. Ю. Огай, М. В. Откидач, М. І. Пітюліч, С. В. Полякова, А. Г. Реут, М. А. Розбицький, Н. М. Романчук, В. Г. Саріогло, С. В. Сембер, Г. І. Терещенко, Л. Г. Ткаченко, О. М. Хмелевська, Л. М. Черенько, В. В. Черніченко, О. Г. Чубарь, В. С. Шишкін; ред.: Е. М. Лібанова; Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи. - Київ : Ін-т демографії та соц. дослідж. ім. М. В. Птухи НАН України, 2019. - 269 c. - Бібліогр.: с. 212-227 - укp.

Наведено основні результати досліджень, спрямованих на розв’язання проблеми підвищення своєчасності та повноти інформації щодо динаміки рівня життя населення України, необхідної для прийняття управлінських рішень у сфері соціально-економічної політики та оцінки її результативності й ефективності. Висвітлено методологічні підходи до розрахунку Індексу благополуччя населення України, що базується на узагальненні міжнародного досвіду у цій сфері та національного досвіду розрахунків Індексу регіонального людського розвитку. Розглянуто сучасний прикладний інструментарій оперативного оцінювання та прогнозування окремих показників рівня життя населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848048 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського