Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Вдовичин І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Антонюк Н. В. 
Періодика Західної України 20-30-х рр. ХХ ст.: Матеріали до бібліогр. Т. 1 / Н. В. Антонюк, І. Я. Вдовичин, В. В. Габор, М. В. Галушко, О. І. Денека; ред.: М. М. Романюк; НАН України. Львів. наук. б-ка ім. В.Стефаника. - Л. : Фенікс, 1998. - 319 c. - у.

У перший том анотованого бібліографічного покажчика увійшли бібліографічні описи періодичних видань Галичини, Волині, Буковини і Закарпаття 20-30 рр. ХХ ст., які становлять одну з найбільш замовчуваних сторінок історії української журналістики. Повний опис складено за всі роки виходу журналу чи газети і включає такі відомості: назва, підзаголовок, періодичність, дата виходу першого номера, редактори, місце видання, роки виходу, видавництво або видавці, назва друкарні та її адреса, адреса редакції-адміністрації, кількість річників і номерів, які вийшли за роками; формат, тираж, передплата та наявність видання у фондах ЛНБ ім. В.Стефаника та інших книгосховищах. В анотаціях дається характеристика тематики та читацького призначення видання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Я171(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вдовичин І.  
Еліта і політична свобода: погляд українського консерватизму міжвоєнного періоду на проблему (за матеріалами часопису "Хліборобська Україна" (1920 - 1925 рр.) / І. Вдовичин // Зб. пр. Н.-д. центру періодики. - 2002. - Вип. 10. - С. 380-388. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф045 + Ч612.4(4УКР)72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Вдовичин І.  
Відродження як етап у формуванні новоєвропейської концепції свободи особи / І. Вдовичин // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 17. - С. 17-23. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано роль і місце епохи Відродження у формуванні європейського бачення свободи особи, її меж, співвідношення свободи індивіда й обмежувальної ролі суспільних інститутів, а також духовно-інтелектуальну напругу тогочасного суспільства, яка зродила геніїв Відродження і вже достатньо утвердила право особи на самовираження, зумовлене відповідальністю, яку неможливо перекласти на іншого. Зроблено наголос на усвідомлення вже тогочасними мислителями складності та суперечливості наслідків свободи особи за одночасного утвердження ідеї, що іншого шляху для людини немає.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вдовичин І.  
Формування ідей особистісної свободи в епоху Середньовіччя / І. Вдовичин // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 32-39. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проаналізовано духовно-інтелектуальні процеси епохи Середньовіччя, їх вплив на європейські підходи до свободи особи, характер взаємовідносин між індивідом і суспільством.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вдовичин І. Я. 
Свобода особи в українській політичній думці правого спрямування (20 - 30-х рр. XX ст.) : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / І. Я. Вдовичин; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2011. - 36 c. - укp.

Проаналізовано правову вітчизняну думку й європейські філософсько-політичні концепції свободи, обгрунтовано спільність підходів. Розкрито теоретичні основи концепції української політичної думки правого спрямування щодо свободи особи як самореалізації та самодіяльності людини. Доведено, що відповідно до світоглядних засад правої української політичної думки, духовно-етичні засади особи та суспільства є засадничими у формуванні цілісної основи відповідальної свободи особи, відмова від поваги до пам'яті про минулі успіхи та поразки, традиції, ритуали не тільки була б, але і є відмовою від права на самореалізацію свободи особи, зведення індивіда до статусу деперсоніфікованого об'єкта, ніяк не пов'язаного з минулим чи майбутнім. Розкрито роль еліти в забезпеченні свободи особи, конструктивний характер її діяльності у випадку домінування ціннісних критеріїв формування. Встановлено, що держава розглядалася в українській політичній думці правого спрямування як інструмент забезпечення соціокультурного простору реалізації свободи особи. Визначено актуальність теоретичних розробок української політичної думки правого спрямування для сучасної політичної практики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вдовичин І. Я. 
Свобода і охлократія (відповіді В. Липинського на виклики сучасної цивілізаційної кризи) / І. Я. Вдовичин // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 21. - С. 10-16. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано концептуальні підходи В. Липинського до свободи та утопічних соціальних проектів. Окреслено роль духовно-культурних традицій в процесі реалізації свободи людини. Розкрито значення ціннісного складника людського буття для забезпечення надійного функціонування суспільства в минулому та сьогоденні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503 + Ф037.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вдовичин І. Я. 
Інтеграційний вимір інституту прав людини : монографія / І. Я. Вдовичин, І. М. Жаровська, Ю. О. Фігель. - Львів : СПОЛОМ, 2013. - 186 c. - укp.

Зазначено, що питання прав і свобод людини та громадянина на сучасному етапі є найважливішою проблемою внутрішньої та зовнішньої політики всіх держав світової спільноти. Саме стан справ у сфері забезпечення прав і свобод особи, їх практичної реалізації є тим критерієм, за яким оцінюється рівень демокративного розвитку будь-якої держави та суспільства в цілому. Комплексно досліджено та надано пропозиції щодо вирішення проблем дотримання механізмів реалізації прав людини. Розкрито філософсько-правовий, теоретико-правовий і кратологічний виміри концепту прав людини, що надає можливість системно та інтегративно розуміти права людини як комплексний інститут глобалізаційного простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х803,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА782479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Методологія та організація наукових досліджень : навч. посіб. / уклад.: І. Я. Вдовичин; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. - Львів, 2015. - 247 c. - Бібліогр.: с. 245-247 - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні основи наукової діяльності. Висвітлено суть науки та історію її розвитку, класифікацію наук і процес регулювання наукової діяльності в Україні та за кордоном, питання підготовки та кваліфікації наукових кадрів. Наведено вимоги до етики наукової діяльності, її психологічної складової. Розкрито роль інформаційного забезпечення й основних прикладних способів і прийомів теоретичного та емпіричного рівнів дослідження, технології їх використання. Увагу зосереджено на організації науково-дослідної роботи, її етапів, а також оформленні наукових результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч215.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Історія держави і права зарубіжних країн : навч. посіб. / уклад.: І. Я. Вдовичин; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. - Львів : Вид. "Львів. комерц. акад.", 2015. - 591 c. - Бібліогр.: с. 586-589 - укp.

Викладено характерні риси держави та права перших державних утворень. Висвітлено характерні риси держави та права східної деспотії та конкретні риси державно-правових інститутів основних держав, що уособлюють такий тип організації державного життя. Розглянуто основні зміни в системі державного та правового устрою в період античності (Стародавня Греція та Рим), їх відмінності від Стародавнього Сходу. Викладено структуру органів влади й основні риси права європейських країн в період феодалізму, а також риси права Московського царства й Арабського Халіфату. Розкрито причини переходу до нового, капіталістичного характеру виробництва, та пов'язаної з цим еволюціїї державно-правових інститутів європейських країн, взаємозв'язок буржуазних революцій і змін в системі органів управління і права. Висвітлено причини формування незалежних держав на американському континенті, конкретні риси державно-правових інститутів основних держав, відмінності державно-правових систем США та країн Латинської Америки, та чим це обумовлюється. Досліджено еволюцію органів влади та права європейських країн і США в 1950 - 1990-ті рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4/8) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Історія політичних і правових вчень : навч. посіб. / уклад.: І. Я. Вдовичин; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. - Львів, 2016. - 491 c. - Бібліогр.: 176 назв. - укp.

Викладено матеріал з курсу історії політичних і правових вчень в країнах Стародавнього Сходу, Греції, Риму, Західної Європи, України. Розглянуто питання зародження і розвитку соціалізму, анархізму, марксизму. Охарактеризовано позитивізм як напрям в історії політичних та правових вчень. Видання характеризується аналітичним підходом до викладу історії цих вчень, врахуванням конкретно-історичних умов їх формування, основних закономірностей розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0) я73 + Х.г(0) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вдовичин І. Я. 
Правоутворення в умовах глобалізації: теоретико-історична традиція та новації : монографія / І. Я. Вдовичин, М. І. Голинська, А. Б. Медвідь; Центр. спілка спожив. т-в України, Львів. торг.-екон. ун-т. - Львів : Вид-во Львів. торг.-екон. ун-ту, 2017. - 251 c. - Бібліогр.: с. 246-251 - укp.

Узагальнено новітні досягнення науки юриспруденції, політології та філософії, з урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду і сучасної політико-правової практики. Висвітлено соціально-політичні та правові компонети, що визначають особливості процесу правоутворення в умовах глобалізації. Проаналізовано наскільки актуальним в умовах глобалізації є попередній історичний досвід правозастосування, який засвідчує, що тільки свобода, поєднувана з відповідальністю, є реальною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА821287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Людина і суспільство: філософські, психологічні та політологічні виміри : монографія : в 3 кн. Кн. 3. Антропологічні, суспільно-політичні та інституційні виміри розвитку демократії в Україні / А. С. Романюк, Г. В. Шипунов, А. Ф. Колодій, І. Я. Вдовичин, В. С. Литвин, Л. Я Угрин, О. Б. Шурко, В. В. Бунь, Л. С. Скочиляс, С. П. Була, А. С. Гарбадин, Г. В. Іленьків, І. Ю. Осадчук, С. М. Мотрен, Ю. М. Сліпецька, М. В. Ковальчук; ред.: В. П. Мельник, А. С. Романюк, Г. В. Шипунов. - Львів, 2022. - 489 c. - Бібліогр.: с. 450-484 - укp.

Досліджено антропологічні, суспільно-політичні та інституційні виміри розвитку демократії в Україні. Визначено місце людини в системі координат поля політичного буття як одночасного творця цього поля та об'єкта впливу діючих у його межах політичних інститутів. Розкрито ключові питання функціонування демократії крізь призму тісно пов'язаних з нею політичних феноменів, інститутів та процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + С5*666*422.11*152.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359180/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вдовичин І. Я. 
Історія держави і права України : навч. посіб. / І. Я. Вдовичин, М. І. Голинська; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів : Вид-во ЛТЕУ, 2020. - 387 c. - Бібліогр.: с. 375-387 - укp.

Робота має на меті допомогти студентам поглиблювати і систематизувати знання з основних проблем історії держави і права України. Проаналізовано складні й актуальні теми навчального курсу; інститути державної влади; суспільну структуру; систему органів влади і управління; джерела права і розвиток різних галузей права. Розглянуто рабовласницькі держави та право на території України (VII. ст. до н.е. - V ст.н.е.): держава і право скіфських племен; сармати; античні міста-держави: Боспорське царство. Визначено суспільний та державний устрій Київської Русі: виникнення державності у східних слов'ян; теорії походження; політична система та державний устрій Київської Русі. Наведено систему права Київської Русі-України: джерела давньоруського права; основні риси цивільного права за "Руською Правдою"; право власності; зобов'язальне право, види договорів; сімейно-шлюбне право; інститут опіки; спадкове право; основні риси кримінального права; поняття і види злочинів; мета і система покарань; основні риси судового процесу княжої України. Визначення державності України у період феодальної роздробленості. Галицько-Волинська держава як спадкоємниця Київської Русі-України: утворення Галицько-Волинської держави; особливості політичного та соціального устрою Галицько-Волинської держави; соціальна структура; центральні та місцеві органи влади й управління; правова система та пам'ятки права Галицько-Волинської Русі. Розглянуто суспільно-політичний лад і право на українських землях у складі Великого князівства Литовського та Речі Посполитої. Увагу приділено становленню української козацької держави в період визвольної війни під керівництвом Б. Хмельницького. Визначено систему права в Україні в період козацько-гетьманської держави. Розглянуто суспільно-політичний лад і право західноукраїнських земель у період австрійського панування (1772 - 1918 рр.). Розглянуто суспільно-політичний лад і право українських земель у складі Російської імперії (кінець XVIII - перша половина ХІХ ст.). Визначено Державно-політичний устрій і право України на початку ХХ ст. Охарактеризовано суспільно-політичний лад і право в період відродження української держави (1917 -1920 рр). Увагу приділено питанням завершення формування сучасних кордонів України. Держава і право України у післявоєнний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського