Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Бурячківський Е$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Бурячківський Е. С. 
Імуноморфологічні особливості плаценти при ВІЛ-інфекції / Е. С. Бурячківський // Патологія. - 2011. - 8, № 1. - С. 22-25. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Бурячківський Е. С. 
Патоморфологія посліду при ВІЛ-інфекції та її вплив на плід : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / Е. С. Бурячківський; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2013. - 20 c. - укp.

Встановлено морфологічні особливості плацентарного бар'єру у разі ВІЛ-інфекції залежно від шляхів зараження: патологічна незрілість плаценти, виражені гемодинамічні розлади та запальні процеси найвиразніші у ВІЛ-інфікованих жінок у разі ін'єкційного шляху зараження. Доведено розвиток лікувального патоморфозу структурних змін посліду у разі ВІЛ-інфекції залежно від використання антиретровірусної терапії: ступінь виразності та розповсюдженості порушень набагато менший за умов застосування противірусного лікування. Виявлено імуногістохімічні особливості фетоплацентарного комплексу в жінок за наявності ВІЛ-інфекції: підвищений вміст колагенів І та IV типів у тканині плаценти свідчить про прискорення процесів колагеноутворення, що призводить до вираженого фіброзу ворсин, а зростання рівня колагену III типу - про порушення дозрівання ворсинчастого хоріона. Доведено наявність виразних імунопатологічних змін у плаценті за допомогою вивчення відносної щільності розміщення клітин-продуцентів цитокінів у вигляді зменшення кількості клітин-продуцентів прозапальних ІЛ-2 та ІЛ-1β, а також збільшення кількості клітин-продуцентів протизапального ІЛ-4. Обгрунтовано можливість використання показників, що відображають порушення компенсаторно-пристосувальних процесів в плаценті (кількість термінальних ворсин, відносний об'єм строми ворсин і судин у них, відносний об'єм синцитіального епітелію) для діагностики та прогнозування перинатальних наслідків. Встановлено взаємозв'язок перинатальних ускладнень із морфофункціональними змінами в фетоплацентарній системі за наявності ВІЛ-інфекціїї та за умов поєднання ВІЛ-інфекції із полінаркоманією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р716.226.514.0 + Р716.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403900 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського