Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Бугайчук С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Бугайчук С.  
Структура и нелинейно-оптические свойства ионных смектиков с наноразмерными примесями / С. Бугайчук, Ю. Гарбовский, Г. Климушева, А. Бордюг, А. Гридякина, О. Колесник, А. Толочко, Т. Мирная, А. Полищук, А. Ищенко // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2004. - 2, вип. 3. - С. 1045-1052. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Для голографічного запису інформації досліджено нелінійно-оптичні властивості в новому класі рідких кристалів (РК) - в іонних смектичних РК (ІСРК), які містять фоточутливі домішки, та іонних смектичних стеклах (ІСС). Високоефективний голографічний запис одержано в забарвлених ІСС, а також в гетерокомірках, які містять або нанорозмірні кристалічні агрегати поглинальних барвників, або наноагрегати фотоелектрохромних домішок в ІСРК. Розглянуто модель виникнення нелінійної поляризовності за рахунок резонансної нелінійності та екситонної інжекції зарядів у гетеропрошарку. Іонна матриця забезпечує швидку релаксацію теплової енергії завдяки її високим електро- та теплопровідностям. Властивості надшвидкого циклу запису голографічних граток у гетерогенних комірках на базі ІСРК та в ІСС можуть знайти практичне застосування для оптичних перемикачів у телекомунікаційних системах.


Ключ. слова: гетероячейка, ионные смектики, фото- и электрохромные красители, динамическая голография
Індекс рубрикатора НБУВ: М942.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бордюг А. Б. 
Кубічна сприйнятливість та гіперполяризовність системи ліотропний рідинний кристал - віологен / А. Б. Бордюг, Ю. А. Гарбовський, Г. В. Клімушева, С. А. Бугайчук, Т. А. Мирна, Г. Г. Яремчук, А. П. Поліщук // Укр. фіз. журн. - 2008. - 53, № 12. - С. 1167-1174. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В374

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Бугайчук С. А. 
Структура динамічних пропускаючих граток в фоторефрактивних кристалах з нелокальним відгуком : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / С. А. Бугайчук; НАН України. Ін-т фізики. - К., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена теоретичному дослідженню структури об'ємних пропускаючих динамічних граток, що формуються при зустрічній чотирипучковій взаємодії (ЗЧПВ) в фоторефрактивному (ФР) середовищі з нелокальним відгуком. Гратка показника заломлення є локалізованою у товщині ФР середовища. Вперше описується профіль огинаючої амплітуди цієї гратки, отриманий у вигляді функції секанса гіперболічного. Визначено, як залежить форма профілю амплітуди гратки та місцеположення її максимуму від параметрів вхідних взаємодіючих хвиль - співвідношення їх інтенсивностей і фаз. Роз'яснені умови існування багатозначних стаціонарних станів, їм відповідають різні структури граток. Створена і застосована нова теоретична модель для отримання стаціонарних розв'язків при ЗЧПВ, яка базується на формуванні двостороннього обертаючого хвильовий фронт дзеркала всередині ФР середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.43,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бугайчук С. А. 
Утворення темних дисипативних солітонів у середовищах з нелокальним відгуком / С. А. Бугайчук // Укр. фіз. журн. - 2011. - 56, № 11. - С. 1172-1178. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Бугайчук С. А. 
Мультиплікація та комутація лазерних пучків при крос-кореляційній взаємодії періодичних полів / С. А. Бугайчук, В. О. Гнатовський, А. М. Негрійко, І. І. Прядко // Укр. фіз. журн.. - 2016. - 61, № 4. - С. 311-318. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено кореляційний метод формування лазерних пучків під час взаємодії періодичних у поперечному напрямку когерентних полів і спрямованого на застосування цієї методики для мультиплікації (розщеплення) первинного лазерного пучка на декілька вторинних, керуванням величиною енергії в цих пучках, їх групуванням і розгрупуванням згідно з потрібним часовим алгоритмом.


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бугайчук С. А. 
Дисипативні солітони взаємодії хвиль в динамічних нелінійно-оптичних середовищах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / С. А. Бугайчук; Інститут фізики. - Київ, 2021. - 44 c. - укp.

Побудовано нову теорію нелінійної взаємодії хвиль в динамічних середовищах з релаксацією. На її базі показано теоретично і експериментально процес формування дисипативних солітонів при самодифракції когерентних лазерних пучків у нелінійно-оптичних середовищах. Такі умови характерні для систем динамічної голографії в об’ємних і тонких матеріалах, де спостерігається ефект перекачки енергії. Для таких систем вперше одержано єдині еволюційні рівняння — комплексне рівняння Гінзбурга-Ландау і нелінійне рівняння Шредингера. Вони описують нелінійну взаємодію зв’язаних ґраток: світлової решітки та динамічної ґратки показника заломлення, містять в явному вигляді релаксаційну складову та параметри нелінійно-оптичної системи. Стаціонарними розв’язками знайдених еволюційних рівнянь є світлі і темні дисипативні солітони. Показано, що формування дисипативних солітонів створює умови для маніпуляції лазерними імпульсами в процесі їх взаємодії в динамічних нелінійно-оптичних середовищах. Розроблено теоретичну модель для разрахунків вихідних інтенсивностей у високих порядках при самодифракції Рамана-Ната. На основі цієї моделі створена методика визначення нелінійно- оптичних констант в тонких матеріалах. Всі знайдені ефекти є перспективкним для застосування в сучасних опто-електронних системах перетворення і обробки інформації. Досліджені системи динамічної голографії можуть використовувати як модельні теоретичні і експериментальні схеми при вивченні фундаментальних властивостей дисипативних солітонів в складних нелінійних системах, що досліджуються в нейронних мережах, нелінійних моделях хімії, біології, клімата, космології тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: В312.23 + В343.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449047 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського