Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Броварець О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Броварець О. О. 
Обгрунтування параметрів польової інформаційної машини для моніторингу стану сільськогосподарських угідь : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / О. О. Броварець; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 21 c. - укp.

Встановлено вимоги до параметрів механічних коливань рухомого транспортного засобу у місці розміщення системи технічного зору для забезпечення ефективного функціонування таких систем у процесі моніторингу стану сільськогосподарських угідь. Обгрунтовано принцип створення польової інформаційної машини та визначено механіко-конструктивні параметри та режими її функціонування, які забезпечують ефективність роботи системи технічного зору. Розроблено математичну модель функціонування польової інформаційної машини. Встановлено закономірності зміни механічних коливань машини у місці розміщення системи технічного зору залежно від механіко-конструктивних параметрів і режимів функціонування польової інформаційної машини у процесі моніторингу стану сільськогосподарських угідь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Аніскевич Л. В. 
Обгрунтування параметрів польової інформаційної машини для моніторингу стану сільськогосподарських угідь : монографія / Л. В. Аніскевич, О. О. Броварець; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 230 c. - Бібліогр.: 209 назв - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності моніторингу стану сільськогосподарських угідь для технологій точного землеробства шляхом використання системи технічного зору - польової інформаційної машини (ПІМ), встановленої на рухомому транспортному засобі. Доведено, що належну ефективність моніторингу за допомогою ПІМ можна одержати за умов забезпечення вимог до параметрів механічних коливань у місці її розміщення. Наведено рекомендації щодо створення ПІМ, які включають методику розрахунків основних механіко-конструктивних параметрів і режимів її функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА738699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Броварець О. О. 
Фізико-хімічна природа спонтанних та індукованих мутагенами транзицій і трансверсій : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 03.00.02 / О. О. Броварець; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше розроблено фізико-хімічні моделі спонтанних та індукованих мутагенами транзицій і трансверсій, які адекватно пояснюють молекулярно-біологічні експерименти та найпростіші структурні механізми їх оптимізації. Механізми транзицій грунтуються на нових ідеях у галузі спонтанного точкового мутагенезу - внутрішньопарній таутомеризації вотсон-криківських пар основ ДНК у зміщені пари за участю мутагенних таутомерів і зміщених пар основ ДНК у канонічній таутомерній формі у пари за участю матагенних таутомерів, квазіізоморфні вотсон-криківським. Доведено, що мутації, індуковані галоген-похідними Ura, 2AmPur та DCyt, виникають у результаті зменшення відповідного бар'єру активації таутомеризації та збільшення заселеності пар основ за участю мутагенних таутомерів. Встановлено, за рахунок яких саме пуриново-пуринових пар основ виникають спонтанні трансверсії. Розроблено фізичні моделі пригнічення біосинтезу як зміщених пар, утворених основами ДНК у канонічній таутомерній формі, так і пар основ за участю мутагенних таутомерів, а також інгібування їх спонтанної таутомеризації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.22 в605

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Аніскевич Л. В. 
Сенсорні системи моніторингу рівня варіабельності стану грунтів : монографія / Л. В. Аніскевич, О. О. Броварець; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К. : Вид. Лисенко М.М., 2013. - 207 c. - Бібліогр.: с. 193-198. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності моніторингу стану сільськогосподарських угідь для технологій точного землеробства шляхом використання сенсорних систем моніторингу рівня варіабельності стану грунтів. Зазначено, що сучасна альтернатива традиційному агрохімічному обстеженню - контактні та безконтактні методи на основі електромагнітних явищ. Найчастіше це - вимірювання, реєстрація, обробка, аналіз та інтерпретація електропровідних та електромагнітних властивостей грунту, що надає можливість визначити гранулометричний (механічний) склад грунту, вміст органічної речовини, солей, вологість, виділити грунтові контури та оцінити неоднорідність грунтових властивостей в цілому. Увагу приділено питанням виготовлення приладів та обладнання для вимірювання електропровідних і магнітних властивостей грунту, проведенню лабораторно-польових досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 в + П03 с5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА763213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Броварець О. О. 
Наскільки стійкими структурами є мутагенні таутомери основ ДНК? / О. О. Броварець, Д. М. Говорун // Biopolymers and Cell. - 2010. - 26, № 1. - С. 72-76. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.162 + Е0*725.112.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Броварець О. О. 
Стабільність мутагенних таутомерів урацилу та його галогенових похідних: результати квантово-механічного дослідження / О. О. Броварець, Д. М. Говорун // Biopolymers and Cell. - 2010. - 26, № 4. - С. 295-298. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити квантово-механічними методами внутрішньомолекулярну таутомеризацію урацилу (Ura) та вплив на цей процес заміни метильної (Me) групи тиміну (Thy) на галоген. Застосовані неемпірична квантова механіка, аналіз топології електронної густини за Бейдером, фізико-хімічна кінетика. Вперше встановлено, що заміна Ме-групи тиміну на галоген (Br, F, Сl) практично не впливає на основні фізико-хімічні характеристики внутрішньомолекулярної таутомеризації. Водночас енергія таутомеризації Ura у порівнянні з аналогічною величиною для Thy збільшується на 3,08 ккал/моль за нормальних умов. Висновки: таким чином, Thy (на противагу від Ura), очевидно, здатний як канонічна нуклеотидна основа ДНК забезпечити разом із Ade, Gua i Cyt прийнятний рівень мінливості геному з точки зору його адаптаційного резерву. Мутагенна дія галогенпохідних Ura безпосередньо не пов'язана з їх таутомеризацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.72 + Е0*441.226-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Броварець О. О. 
Чи є адекватним іонізаційний механізм спонтанних транзицій? Квантово-хімічне дослідження / О. О. Броварець, Р. О. Жураківський, Д. М. Говорун // Biopolymers and Cell. - 2010. - 26, № 5. - С. 398-405. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Мета роботи - використовуючи найпростіші молекулярні моделі - пари основ ДНК, одна з яких є іонізованою, та електронейтральні й іонізовані ДНК-подібні конформери канонічних нуклеозидів, теоретично дослідити адекватність іонізаційного механізму виникнення спонтанних транзицій. Застосовано такі методи як неемпірична квантова хімія, фізико-хімічна кінетика, аналіз топології електронної густини за Бейдером. Показано, що на рівні пар основ іонізаційний механізм виникнення транзицій не гарантує жодних переваг у порівнянні з іншими механізмами, представленими в літературі. Проте протонування/депротонування основ у складі будь-якого канонічного нуклеозиду суттєво збурює ДНК-подібні конформації останнього. Висновки: іонізаційний механізм не може претендувати на вичерпне пояснення природи спонтанних транзицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Броварець О. О. 
Внутрішньомолекулярна таутомеризація та конформаційна мінливість деяких класичних мутагенів - похідних цитозину: квантово-хімічне дослідження / О. О. Броварець, Д. М. Говорун // Biopolymers and Cell. - 2011. - 27, № 3. - С. 221-230. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - визначити час життя мутагенних похідних цитозину, дослідивши фізико-хімічні механізми їх внутрішньомолекулярної таутомеризації. Використано методи - неемпіричну квантову хімію (НЕКХ), аналіз топології електронної густини за Бейдером, методи фізико-хімічної кінетики. Показано, що в усіх вивчених сполуках, окрім DCyt, модифікація заважає спарюванню як у мутагенній, так і в канонічній таутомерній формах з основою - партнером по взаємодії. Цей ефект може інгібувати їх мутагенний потенціал. Встановлено також, що на досліджені молекули формально поширюється таутомерна гіпотеза Вотсона - Крика, оскільки час життя їх мутагенних таутомерів набагато перевищує характерний час, який витрачає машинерія біосинтезу ДНК на інкорпорацію однієї пари нуклеотидів. Можна очікувати, що в межах саме цієї гіпотези вдасться адекватно пояснити механізми мутагенної дії N4-аміноцитозину, N4-метоксицитозину, N4-гідроксицитозину і N-дегідроцитозину, адже ці мутагени мають енергетично вигіднішу імінну таутомерну форму у порівнянні з амінною. Вперше з використанням методів НЕКХ на рівні теорії MP2/6-311++G(2df,pd)//B3LYP/6-311++G(d,p) проведено вичерпний конформаційний аналіз низки класичних мутагенів - похідних цитозину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*441.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Броварець О. О. 
Системи моніторингу стану сільськогосподарських угідь у сучасних технологіях рослинництва : монографія / О. О. Броварець; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : НУБіП України, 2014. - 303 c. - Бібліогр.: с. 277-298 - укp.

Обгрунтовано структурно-функціональну модель побудови технічних систем моніторингу та визначено її елементи для реалізації прогностично-компенсаційної технології змінних норм внесення технологічного матеріалу, що визначають якість роботи машинотракторних агрегатів у процесі виконання технологічних операцій у сучасних технологіях рослинництва. Розроблено наукову концепцію реалізації технічних систем моніторингу стану сільськогосподарських угідь у сучасних технологіях рослинництва для забезпечення якісних показників сільськогосподарського виробництва шляхом моніторингу стану грунтової та рослинної біоти. Вперше запропоновано комплексні методи прогностично-компенсаційної технології змінних норм внесення технологічного матеріалу на основі даних технічних систем моніторингу стану сільськогосподарських угідь. Вперше встановлено взаємозв'язки між механіко-конструктивними параметрами та режимом функціонування технічних систем моніторингу стану сільськогосподарських угідь у сучасних технологіях рослинництва та агробіологічними параметрами виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П090

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Броварець О. О. 
Скількома символами записується генетична інформація в ДНК? / О. О. Броварець, Д. М. Говорун // Доп. НАН України. - 2010. - № 6. - С. 175-179. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1 в661.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Броварець О. О. 
Фізична модель впізнавання вотсон-криківських пар основ ДНК білками реплікативного комплексу / О. О. Броварець, Л. А. Булавін, Д. М. Говорун // Доп. НАН України. - 2009. - № 10. - С. 194-200. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1 в661.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Броварець О. О. 
Фізичний механізм молекулярного керування таутомерним статусом основ ДНК та його квантово-механічне обгрунтування / О. О. Броварець, Л. А. Булавін, Д. М. Говорун // Доп. НАН України. - 2010. - № 3. - С. 85-91. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1 в661.2 + Г213.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Броварець О. О. 
Чи можуть білки таутомеризувати основи ДНК: фізична відповідь на біологічно важливе запитання / О. О. Броварець, Л. А. Булавін, Д. М. Говорун // Доп. НАН України. - 2010. - № 2. - С. 76-82. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На простих модельних системах за допомогою сучасних квантово-механічних методів доведено, що біологічно приваблива ідея про таутомеризацію основ ДНК білками, зокрема реплікативного комплексу, є неадекватною з фізичної точки зору. Висловлено припущення, що ці білки, швидше за все, виконують діаметрально протилежні функції, а саме - контролюють таутомерний статус основ ДНК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1*011.7 в661.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Броварець О. О. 
Як білки реплікативного комплексу блокують синтез пар основ ДНК за участю мутагенних таутомерів: просте фізичне пояснення / О. О. Броварець, Л. А. Булавін, Д. М. Говорун // Доп. НАН України. - 2009. - № 11. - С. 175-182. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У процесі неемпіричного квантово-механічного дослідження доведено, що запропонований раніше фізичний механізм високої точності біосинтезу ДНК є універсальним, оскільки він дозволяє впізнавати вотсон-криківські пари нуклеотидних основ, елімінуючи у цьому випадку з процесу біосинтезу неправильні пуриново-піримідинові пари основ як у основній таутомерній формі, так і мутагенній.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.11 в661.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Броварець О. О. 
Вплив модифікації урацилу на бар'єр таутомеризації зміщеної пари $E bold roman {Gua~cdot~nothing sup 5 XUra} у пару з вотсон-криківською геометрією $E bold roman {Gua sup *~cdot~nothing sup 5 XUra}: квантово-хімічне дослідження / О. О. Броварець // Доп. НАН України. - 2013. - № 4. - С. 154-158. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.72*011 + Е0*441.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Броварець О. О. 
Інформаційні системи і технології : навч. посіб. із дисципліни "Інформаційні системи і технології" для студентів ВНЗ за напрямом підгот. "Транспортні технології" / О. О. Броварець, Д. Г. Войтюк, В. В. Теслюк, О. М. Вечера, О. А. Дьомін; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України, Навч.-наук. техн. ін-т. - Київ : Лисенко М. М., 2014. - 614 c. - Бібліогр.: с. 612-614 - укp.

Викладено теоретичні відомості з основ розробки та використання інформаційних систем і технологій: принципів побудови сучасних баз даних і систем управління базами даних, організації діалогу користувача з інформаційною системою, методів збору, обробки, пересилки та використання транспортної та комерційної інформації. Систематизовано сучасну термінологію, використовувану в сфері інформаційних мереж. Викладено методологічні принципи, на яких базується повний опис архітектури інформаційної мережі в таких її аспектах, як топологія, організаційна структура, функціональна модель, програмна структура та протокольна модель. Розглянуто особливості побудови основних сегментів інформаційних мереж, принципи організації мереж доступу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА785184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Броварець О. О. 
Квантово-хімічне дослідження елементарних молекулярних механізмів піримідиново-пуринових трансверсій / О. О. Броварець, Д. М. Говорун // Укр. біохім. журн.. - 2010. - 82, № 5. - С. 57-67. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

На рівні теорії MP2/6-311++G(2df,pd)//B3LYP/6-311++G(d,p) у вакуумному наближенні, що адекватно моделює гідрофобне середовище активного центру високоточних реплікативних ДНК-полімераз, виявлено та охарактеризовано пуриново-пуринові пари основ ДНК (при цьому основа, що належить матриці, знаходиться в анти-конформації відносно цукрового залишку, а основа вхідного нуклеотиду - у син-конформації), відповідальні за виникнення спонтанних піримідиново-пуринових трансверсій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Броварець О. О. 
Квантово-хімічне дослідження шляхів таутомеризації уотсон-криківської пари основ ДНК гуанін $E bold cdot цитозин / О. О. Броварець, Д. М. Говорун // Укр. біохім. журн.. - 2010. - 82, № 3. - С. 55-60. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.712 в661.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Броварець О. О. 
Молекулярні механізми транзицій, індукованих аналогом цитозину: порівняльне квантово-хімічне дослідження / О. О. Броварець, Д. М. Говорун // Укр. біохім. журн.. - 2010. - 82, № 5. - С. 51-56. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Броварець О. О. 
За яких умов вотсон-криківська пара основ ДНК $E bold roman {G~cdot~C} набуває всіх чотирьох конфігурацій, характерних для вотсон-криківської пари основ ДНК $E bold roman {A~cdot~T}? / О. О. Броварець // Укр. біохім. журн.. - 2013. - 85, № 4. - С. 98-103. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1*011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського