Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Брида О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Наконечна А. В. 
Синтез S-хроменових естерів ароматичних тіосульфокислот та комп'ютерний віртуальний скринінг їх біологічної активності / А. В. Наконечна, Р. Я. Мусянович, О. М. Гриб, О. Р. Брида, С. П. Бондаренко, В. І. Лубенець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 868. - С. 242-250. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Синтезовано нові тіосульфоестери - S-(2-((2-оксо-3-феніл-2H-хромен-7-іл) окси) етилові)-, S-(2-((4-оксо-3-феніл-4H-хромен-7-іл) окси) етилові)-, S-((6-гідрокси-7-метил-2-оксо-2H-хромен-4-іл) метилові)- та S-((6-гідрокси-2-оксо-2H-хромен-4-іл) метилові) естери 4-заміщених бензентіосульфокислот алкілуванням калій або натрій 4-ацетиламіно-, 4-аміно-, 4-метилбензентіосульфонатів із галогеналкіловими похідними хроменових сполук. Проведено прогнозований скринінг біологічної активності синтезованих сполук із використанням програми PASS і вибрано пріоритетні напрямки експериментальних біологічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.861-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Брида О. Р. 
Перевага методу екстракції з постійним рухом екстрагента на прикладі одержання екстракту кореня пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides) / О. Р. Брида, Н. Є. Стадницька, А. О. Милянич, І. С. Малтиз, В. Я. Шалата // Chemistry, Technology and Application of Substances. - 2020. - 3, № 1. - С. 110-116. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Показано актуальність виготовлення лікарських засобів із вмістом екстракту коренів пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides) для профілактики та лікування захворювань дихальної системи. Наведено результати дослідження процесу екстракції кореня пеларгонії очиткової двома способами: традиційним метод екстракції - мацерація під час використаня екстрактор-мацератора та в прес-екстракторі методом динамічної екстракції, що супроводжується постійним обертанням екстрактора та періодичною циркуляцією. Порівняння отриманих результатів за показником "Сухий залишок" показало, що метод динамічної екстракції, що супроводжується постійним обертанням екстрактора та періодичною циркуляцією є ефективнішим за традиційний метод екстракції мацерацією на 56,9 %. Максимального значення цього показника в екстракті кореня пеларгонії очиткової досягнуто за 8 год. і під час використання пневматичного прес-екстрактора та за 48 год., у разі проведення екстракції в екстракторі-мацераторі, що можна пояснити наявністю постійного контакту екстрагенту з сировиною. Опираючись на ці дані, можна стверджувати, що метод динамічної екстракції з постійним обертанням екстрактора та використанням періодичної циркуляції є більш економічно вигідним у порівнянні з класичною мацерацією, оскільки надає змогу отримати якісні за вмістом екстрактивних речовин екстракти кореня пеларгонії очиткової за менший проміжок часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.522 + Л663.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Паращин Ж. Д. 
Дослідження складу препаратів для лікування захворювань порожнини носа / Ж. Д. Паращин, І. П. Лобур, А. О. Киричук, О. Р. Брида, Н. Є. Стадницька // Chemistry, Technology and Application of Substances. - 2021. - 4, № 2. - С. 54-63. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано склад лікарських препаратів відповідних форм групи R01 за АТС-класифікацією, що їх використовують під час лікування захворювань порожнини носа в Україні. Встановлено залежність терапевтичної дії моно- та багатокомпонентних препаратів від хімічної структури діючої або групи діючих речовин. Виявлено комбінації діючих речовин, які належать до різних фармакологічних груп (симпатоміметики, кортикостероїди та антигістамінні речовини), що зумовлюють їх специфічну дію на організм людини. У комбінованих препаратах застосовують також інші сполуки природного та синтетичного походження для підсилення терапевтичного ефекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.4-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101738 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського