Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Бородай Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Ганина К. П. 
Анализ текстурных показателей ядер буккального эпителия у больных раком щитовидной железы, узловым зобом и аутоиммунным тиреоидитом = Analysis of Textural Indices of Buccal Epithelium Nuclei upon Benign and Malignant Processes in Thyroid Gland / К. П. Ганина, Н. В. Бородай, Д. А. Клюшин, Ю. И. Петунин // Эксперим. онкология. - 1999. - 21, № 3-4. - С. 260-263. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

На основании анализа оптической плотности ДНК в интерфазных ядрах эпителиоцитов буккального эпителия больных раком щитовидной железы, узловым зобом и аутоиммунным тиреоидитом предложено два новых текстурных показателя - отношение объемов модальных классов и показатель рельефности. Эти показатели могут быть использованы для дифференциальной диагностики заболеваний щитовидной железы.


Ключ. слова: рак щитовидной железы, узловой зоб, аутоиммунный тиреоидит, оптическая плотность ДНК, текстурные показатели, опухоль-ассоциированные изменения,
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бородай Н. В. 
Клинико-генеалогическое обследование больных раком молочной железы / Н. В. Бородай, Д. А. Клюшин // Онкология. - 1999. - № 4. - С. 290-293. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

На основании клинико-генеалогического обследования 133 больных раком молочной железы (РМЖ) в семьях выявлено накопление не только РМЖ, но и новообразований органов женской репродуктивной системы (ОЖРС), желудка, поджелудочной железы. Наибольшее число пробандов в семьях с онкологической патологией было в возрасте 40 - 49 лет, а самым распространненым типом опухоли у них был инвазивный протоковый рак. Установлено повышенное содержание ДНК в ядрах эпителиоцитов буккального эпителия у пробандов, в семьях которых имеются родственницы, больные РМЖ и раком ОЖРС.


Ключ. слова: рак молочной железы, наследственность, генеалогия
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ганина К. П. 
Опухоль-ассоциированные изменения буккального эпителия при патологии молочной и щитовидной желез у человека / К. П. Ганина, Н. В. Бородай, Ю. И. Петунин, Д. А. Клюшин, В. Н. Пилипенко // Цитология и генетика. - 1999. - 33, № 6. - С. 45-52. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

На основі текстурних і денситометричних показників інтерфазних ядер епітеліоцитів за допомогою методів математичної статистики зроблено оцінку пухлинно-асоційованих змін у слизовій оболонці порожнини рота у хворих з доброякісними і злоякісними процесами в молочній і щитовидній залозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бородай Н. В. 
Цитоспектрофотометричне дослідження вмісту ДНК при доброякісних та злоякісних процесах у молочній залозі / Н. В. Бородай // Цитология и генетика. - 1999. - 33, № 3. - С. 27-33. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Цитоспектрофотометричне дослідження 17 доброякісних процесів (фіброаденоматоз та фіброаденома) та 42 раків молочної залози різної гістологічної структури показало, що у ядрах клітини злоякісних пухлин відбуваються зміни вмісту ДНК. Характерною ознакою раків в протилежність від доброякісних процесів є збільшення в ядрах середнього вмісту ДНК, зміна модального класу, гетероплоїдія, зростання відсотку анеуплоїдних клітин та збільшення їх кількості в одній пухлині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бородай Н. В. 
Цитофлюориметричне дослідження стабільності вторинної структури ДНК епітеліальних клітин аденокарцином товстого кишечника / Н. В. Бородай, К. П. Ганіна, В. В. Приймак // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 1. - С. 10-14. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Дослідження проведено на епітеліальних клітинах, отриманих від 32 хворих з доброякісними та злоякісними пухлинами товстого кишечника віком від 42 до 80 років. Методом флюориметричного аналізу вивчено співвідношення однониткової до двониткової ДНК в епітеліальних клітинах незміненої слизової оболонки товстої кишки (12 спостережень), в аденоматозних поліпах (4) та аденокарциномах (29). Встановлено зростання ступеня нестабільності вторинної структури ДНК у пухлинних клітинах у порівнянні з клітинами незміненого епітелію товстого кишечника. Відносне накопичення однониткової ДНК є відображенням структурно-функціональних перебудов, які відбуваються у генетичному апараті клітин при малігнізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бородай Н. В. 
Спадковий рак молочної залози: клінічні, морфологічні та біологічні характеристики / Н. В. Бородай, І. О. Дацюк, Н. Ю. Лук'янова, Р. Є. Денека, І. І. Смоланка, В. Ф. Чехун // Онкология. - 2007. - 9, № 2. - С. 105-109. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Бородай Н. В. 
Доброякісна патологія молочної залози і виживаність хворих на спадковий та сімейний рак молочної залози / Н. В. Бородай, І. О. Дацюк, О. О. Сокал, В. Ф. Чехун // Онкология. - 2007. - 9, № 4. - С. 342-344. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1 + Р11(4УКР)026.256

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Бородай Н. В. 
Гістохімічні особливості екстрацелюлярного матриксу пухлин та вміст гомоцистеїну у плазмі крові хворих на рак молочної залози / Н. В. Бородай, І. О. Дацюк, В. Б. Топчій, В. Ф. Чехун // Онкология. - 2009. - 11, № 1. - С. 31-34. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

У оперативно видалених молочних залозах 62 пацієнток, хворих на фіброаденоматоз (ФАМ), фіброаденому (ФА) та рак молочної залози, проведено гістохімічний аналіз компонентів екстрацелюлярного матриксу та аналіз змін окремих його компонентів за різних рівнів вмісту гомоцистеїну в плазмі крові цих хворих. Показано, що в ФАМ і ФА знаходяться різні типи глікозаміногліканів, а в злоякісних пухлинах переважають хондроїтинсульфати A та C або сульфомуцини. Встановлено гетерогенність стромальних елементів залежно від переважання десмолітичних або десмопластичних процесів, а також кореляційний зв'язок між експресією колагену IV типу, еластолізисом і рівнем гомоцистеїну в плазмі крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Налєскіна Л. А. 
Сьогодення та перспективи створення наносистем спрямованої доставки лікарських препаратів до пухлинних клітин / Л. А. Налєскіна, Н. В. Бородай, В. Ф. Чехун // Онкология. - 2009. - 11, № 3. - С. 166-173. - Бібліогр.: 89 назв. - укp.

Зазначено, що необхідність пошуку нових підходів до лікування онкологічних хворих зумовлена високою токсичністю протипухлинних препаратів і резистентністю пухлин до їх дії. Перспективним є створення нанокомпозитів спрямованої доставки лікарських засобів до пухлинних клітин з використанням наноферомагнетиків і ліпосомальних носіїв. Обговорено вимоги до керованих зовнішнім магнітним полем наносистем і труднощі, які виникають у процесі конструювання їх складових: феромагнетиків і ліпосомальних наносистем. Висвітлено роль і перші досягнення фундаментальних досліджень як важливий крок на шляху до створення лікарських наноконструкцій. Окреслено коло перспективних напрямків удосконалення наносистем спрямованої доставки протипухлинних препаратів до мішені та очікувані переваги у разі їх впровадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-5 + Р281.82-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бородай Н. В. 
Цитогенетичні пухлиноасоційовані зміни букального епітелію при доброякісних процесах та раках молочної і щитовидної залоз : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / Н. В. Бородай; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. - К., 2000. - 36 c. - укp.

На основі генеральної сукупності комплексу морфологічних, денситометричних і текстурних показників інтерфазних ядер доведено однотипність змін в епітеліоцитах букального епітелію та епітеліальних клітинах патологічного осередку. Дані зміни мінімальні у нормальній молочній залозі та мають тенденцію до збільшення внаслідок фіброаденоматозу (ФАМ) та фіброаденоми (ФА) і максимальні - у випадку раку молочної залози (РМЗ). На основі нових статистичних і геометричних методів розпізнання образів за допомогою комп'ютерного статистичного аналізу оцінено ступінь інформативності морфометричних і денситометричних параметрів ДНК і текстури хроматину інтерфазних ядер з метою диференційної діагностики доброякісних процесів, РМЗ та раку щитовидної залози (РЩЗ). Встановлено, що діагноз збігався з гістологічним у 91 % випадків у разі патології молочної залози і у 90 % випадків внаслідок патології щитовидної залози. Для диференційної діагностики аутоімунного тиреоїдиту (АІТ), вузлового зоба (ВЗ) та РЩЗ запропоновано 2 нових текстурних показники, що дало можливість отримати критерій для диференційної діагностики РЩЗ, ВЗ та АІТ. Чутливість запропонованого комп'ютерного методу становить 76,2 %, а специфічність - 85,7 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-41 + Р569.452-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Клюшин Д. А. 
Новий метод скринінгу раку молочної залози на підставі фрактального аналізу інтерфазних ядер букального епітелію / Д. А. Клюшин, Д. Г. Шерварли, М. В. Присяжна, Н. В. Бородай, О. А. Белоусова // Журн. обчисл. та приклад. математики. - 2011. - № 1. - С. 68-76. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

За допомогою статистичного аналізу часових рядів виявлено пухлинно-асоційовані зміни фрактальної структури хроматину букального епітелію у людей, хворих на фіброаденоматоз і рак молочної залози. Побудовані моделі класификації мають високу точність, що дозволяє виявляти наявність у організмі людини злоякісної або доброякісної пухлини під час скринінгу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бородай Н. В. 
Гістохімічні особливості муцинів у поліпах та раках товстої кишки / Н. В. Бородай // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 1. - С. 12-19. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

За допомогою гістохімічного дослідження у поліпах і раках товстої кишки виявлено зміни складу та розподілу різних типів муцинів. У аденокарциномах, у порівнянні з поліпами, спостережено збільшення частки глікопротеїдів і зменшення глікозаміногліканів, серед яких переважали сіаломуцини. Зменшувалася кількість бокалоподібних клітин та пригнічувалася секреція слизу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бородай Н. В. 
Пухлинні асоціації в сім'ях хворих на рак молочної залози / Н. В. Бородай, І. О. Дацюк, Ю. В. Лозовська, С. Ю. Скляр // Буков. мед. вісн.. - 2006. - 10, № 3. - С. 13-16. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено дослідження в родоводах 102-х хворих на рак молочної залози (РМЗ) та встановлено асоціації пухлин і факторів, які можуть вплинути на виникнення РМЗ в родичів хворих. У сім'ях хворих розраховано генетичну компоненту і частоту захворювання на РМЗ та інших злоякісних новоутворень, які з ним асоціюються.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Грибач С. М. 
Профілактика ускладнень після радикального хірургічного втручання з приводу раку грудної залози у пацієнтів похилого віку / С. М. Грибач, Н. В. Бородай // Клініч. хірургія. - 2014. - № 10. - С. 37-39. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено хірургічне лікування 80 хворих з приводу раку грудної залози (РГЗ). Проаналізовано частоту ускладнень після радикального хірургічного втручання у хворих похилого та молодого віку. Встановлено, що у разі використання препарату Traumastem P у хворих на РГЗ похилого віку зменшуються об'єм і тривалисть лімфореї, що запобігає ускладненням в післяопераційному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Грибач С. М. 
Клініко-біологічні особливості перебігу раку молочної залози у хворих похилого віку / С. М. Грибач, Н. В. Бородай, В. Ф. Чехун // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2011. - 13, № 4. - С. 260-265. - Бібліогр.: 73 назв. - укp.

Наведено огляд літератури щодо клінічних та біологічних особливостей раку молочної залози у хворих похилого віку. Показано роль метаболічного синдрому для перебігу та прогнозу захворювання. Проаналізовано методи лікування та виживаність цього контингенту хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Чехун В. Ф. 
Микро-РНК и опухолевый процесс / В. Ф. Чехун, Н. В. Бородай, О. В. Юрченко // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2012. - 14, № 3. - С. 172-180. - Библиогр.: 147 назв. - рус.

Микро-РНК - новый класс малых некодирующих РНК, которые функционируют как специфические биорегуляторы экспрессии генов и осуществляют супрессию генов путем подавления трансляции определенных матричных РНК, что приводит к их разрушению или репрессии трансляции. Доказано, что данные молекулы играют ведущую роль в биологических процессах, оказывают влияние на рост и дифференцировку меток, регулируют процессы сигнальной трансдукции, воздействуют на клеточный цикл и апоптоз, что, в свою очередь, влияет на приобретение опухолевой клеткой резистентного фенотипа. Известно, что модификация экспрессии генов является не только одной из основных причин злокачественной трансформации меток, но также влияет на инвазию и метастазирование опухолей, ангиогенез и формирование резистентности к противоопухолевым препаратам. Профили микро-РНК могут ыужить полезными диагностическими и прогностическими маркерами различных опухолей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Грибач С. М. 
Особливості ліпідного статусу у людей похилого віку, хворих на рак молочної залози / С. М. Грибач, Н. В. Бородай, В. Ф. Чехун // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2014. - 16, № 4. - С. 252-256. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення особливостей ліпідного статусу у людей похилого віку, хворих на рак молочної залози (РМЗ). Об'єкт та методи: аналіз ліпідного статусу проведено у 80-ти хворих на РМЗ та 10-ти практично здорових жінок (контроль). У зразках сироватки кровіза допомогою ферментативного методу визначено такі параметри: загальний холестерин (ЗХС), тригліцериди (ТГ), ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛПДНЩ) та ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ). Виявлено підвищення рівнів ЗХС, ТГ, ЛПНЩ та ЛПДНЩ у пацієнток похилого віку у порівнянні з хворими молодого віку та контролем. Відмічено поглиблення порушень ліпідного статусу у хворих похилого віку з метаболічним синдромом. Висновки: підвищення рівня ЗХС, ТТ, ЛПНЩ та ЛПДНЩ може відігравати значну роль у патогенезі РМЗ. Оцінка метаболічних змін та їх корекція є важливими для успішного лікування цих хворих, особливо у похилому віці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Клюшин Д. А. 
Фрактальный анализ опухоль-ассоциированных изменений интерфазных ядер буккального эпителия / Д. А. Клюшин, Д. Г. Шерварлы, Чан Ха Ву, Е. Н. Голубева, Н. В. Бородай // Журн. обчислюв. та приклад. математики. - 2017. - № 2. - С. 33-38. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Проанализированы опухоль-ассоциированные изменения фрактальной структуры хроматина буккального эпителия у женщин, болеющих фиброаденоматозом и раком молочной железы. Разработан метод скрининга, обеспечивающий высокую точность, чувствительность и специфичность. Метод основан на вычислении размерности Минковского цифрового изображения, полученного путем выделения синей компоненты цифрового изображения ДНК, окрашенного по Фельгену.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-43 + Р569.714.1-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського