Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (45)
Пошуковий запит: (<.>A=Болабольченко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Болабольченко А.  
Петро Стебницький / А. Болабольченко // Київ. старовина. - 2005. - № 3. - С. 144-159. - укp.

Висвітлено життєвий шлях державного та громадського діяча, публіциста П.Стебницького, який за недовгий час перебування на посаді міністра освіти при гетьманському уряді сприяв відкриттю Української Академії Наук. Розглянуто його роль у виданні та популяризації української книги серед українців у Петербурзі та в Україні, скасуванні обмежень українського друкованого слова. Зазначено, що П.Стебницький був фактично неофіційним аташе в Петербурзі у справах української культури, і численні цензурні бар'єри долалися завдяки його невтомній праці та наполегливості. Підкреслено, що злободенні публіцистичні виступи П.Стебницького були суттєвим внеском у боротьбу свідомого громадянства на захист прав і свобод української нації. Наведено спогади сучасників літератора про нього.

Освещен жизненный путь государственного и общественного деятеля, публициста П.Стебницкого, который за недолгое время пребывания на должности министра образования при гетманском правительстве содействовал открытию Украинской Академии Наук. Рассмотрена его роль в издании и популяризации украинской книги среди украинцев в Петербурге и в Украине, отмене ограничений украинского печатного слова. Указано, что П.Стебницкий был фактически неофициальным атташе в Петербурге по делам украинской культуры и многие цензурные барьеры преодолевались благодаря его неустанной работе и настойчивости. Подчеркнуто, что злободневные публицистические выступления П.Стебницкого были весомым вкладом в борьбу сознательного общества по защите прав и свобод украинской нации. Приведены воспоминания современников литератора о нем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Болабольченко А.  
Василь Доманицький і "Киевская старина" / А. Болабольченко // Київ. старовина. - 2006. - № 4. - С. 149-165. - укp.

Розглянуто сторінки життя та діяльності В.Доманицького - видатного літературознавця, історика, громадського діяча, який деякий час працював у відділі хроніки в журналі "Киевская старина". Висвітлено його участь у кооперативному русі України. Зазначено, що виступи В.Доманицького в пресі, активна громадська діяльність, участь у всіх акціях на підтримку національного книгодрукування, української преси, селянства привели його до конфлікту з імперською владою.

Рассмотрены страницы жизни и деятельности В.Доманицкого - выдающегося литературоведа, историка, общественного деятеля, который некоторое время работал в отделе хроники в журнале "Киевская старина". Освещено его участие в кооперативном движении Украины. Указано, что выступления В.Доманицкого в прессе, активная общественная деятельность, участие во всех акциях на поддержку национального книгопечатания, украинской прессы, крестьянства привели его к конфликту с имперской властью.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 + Ш4г(4УКР)5д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Болабольченко А.  
Життя і трагедія Всеволода Голубовича / А. Болабольченко // Київ. старовина. - 2005. - № 6. - С. 134-149. - укp.

Висвітлено сторінки життя та діяльності В.Голубовича - прем'єр-міністра Української Народної Республіки, що заступив на цій посаді В.Винниченка. Наведено відомості про ленінський ультиматум, спровоковане більшовиками повстання, початок інтервенції, облогу Києва російським військом, про судове слідство над В.Голубовичем, а також про завдання уряду, найважливішим серед яких була організація опору більшовицькій навалі.

Освещены страницы жизни и деятельности В.Голубовича - премьер-министра Украинской Народной Республики, который заменил на этой должности В.Винниченко. Приведены сведения о ленинском ультиматуме, спровоцированном большевиками восстании, начале интервенции, осаде Киева российским войском, о судебном следствии над В.Голубовичем, а также о заданиях правительства, самым важным среди которых была организация сопротивления большевистскому натиску.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Болабольченко А.  
Життя і трагедія Всеволода Голубовича : [Закінч.] / А. Болабольченко // Київ. старовина. - 2006. - № 1. - С. 144-153. - укp.

Наведено відомості про судовий процес та репресії над В.Голубовичем та іншими колишніми керівниками українського уряду, що проходили у рамках кампанії з ліквідації соціалістичних партій та їх лідерів і були спрямовані проти інтелігенції. Засуджених було реабілітовано в 1991 р.

Представлены сведения о судебном процессе и репрессиях над В.Голубовичем и другими бывшими руководителями украинского правительства, проходивших в рамках кампании по ликвидации социалистических партий и их лидеров и были направлены против интеллигенции. Осужденные были реабилитированы в 1991 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-89 + Х2(4Укр)61-639.551 + Ф69(4Укр)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Болабольченко А.  
Модест Левицький / А. Болабольченко // Київ. старовина. - 2005. - № 4. - С. 139-154. - укp.

Наведено відомості про видатного українського літератора та історика М.Левицького, який завжди був у вирі громадських і мистецьких подій кінця ХІХ - початку ХХ ст., вів боротьбу за національне та соціальне визволення українського народу. Висвітлено спогади сучасників М.Левицького про нього.

Представлены сведения о выдающемся украинском литераторе и историке М.Левицком, который всегда был в водовороте общественных и художественных событий конца ХІХ - начала ХХ ст., вел борьбу за национальное и социальное освобождение украинского народа. Освещены воспоминания современников М.Левицкого о нем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 + Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Болабольченко А.  
Сергій Єфремов. Повернення із забуття / А. Болабольченко // Київ. старовина. - 2006. - № 5. - С. 107-147. - укp.

Висвітлено сторінки життя та діяльності визначного українського літературознавця, літературного критика, публіциста, державного та громадського діяча С.Єфремова, ім'я якого майже півсторіччя було вилучене з вітчизняної історії та літератури. Охарактеризовано його літературно-критичні праці та публіцистичні статті, значну частину яких присвячено творчості Т.Шевченка.

Освещены страницы жизни и деятельности выдающегося украинского литературоведа, литературного критика, публициста, государственного и общественного деятеля С.Ефремова, имя которого почти полстолетия было изъято с отечественной истории и литературы. Охарактеризованы его литературно-критические работы и публицистические статьи, значительная часть которых посвящена творчеству Т.Шевченко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 + Ш4г(4УКР)6д + Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Болабольченко А.  
Сергій Єфремов. Повернення із забуття : [Закінч.] / А. Болабольченко // Київ. старовина. - 2006. - № 6. - С. 131-141. - укp.

Наведено відомості про судовий процес над літератором С.Єфремовим, якого звинувачували в керуванні контрреволюційною організацією "Спілка визволення України". Висвітлено останні роки його життя.

Приведены сведения о судовом процессе над литератором С.Ефремовым, которого обвиняли в руководстве контрреволюционной организацией "Союз освобождения Украины". Освещены последние годы его жизни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(4УКР)6д + Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського