Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Бобрик Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Еврасова А. А. 
Применение препарата "Заноцин" для профилактики воспалительных осложнений у пациенток, прооперированных по поводу миомы матки / А. А. Еврасова, Н. А. Морозова, М. В. Попова, А. А. Трегубенко, Н. Н. Бобрик // Здоровье женщины. - 2007. - № 3. - С. 98-100. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Отмечено, что фторхинолоновый антибиотик заноцин в гинекологической практике эффективен в отношении микроорганизмов, играющих роль в развитии послеоперационных инфекционных осложнений (ПВО). Препарат малотоксичен, хорошо переносится пациентками и практически не вызывает побочных реакций. Сделан вывод о высокой эффективности заноцина для профилактики ПВО в гинекологии, в том числе и у пациенток, имевших в анамнезе заболевания, передающиеся половым путем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1 + Р715.744-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Міщук С. М. 
Туберкульоз і СНІД у Волинській області / С. М. Міщук, В. М. Загорулько, Н. В. Бобрик, І. С. Бобрик // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2010. - № 3. - С. 80-82. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Вивчено рівень виявлення, динаміку, структуру захворюваності, наслідки лікування хворих з поєднаною патологією ВІЛ/ТБ. Для дослідження використано методи ретроспективного аналізу медичних карток стаціонарних та амбулаторних хворих за період від 2007 до 2010 р. (1892 картки). Аналіз клінічних випадків захворювання на туберкульоз та ВІЛ/СНІД свідчить про те, що раннє призначення АРТ-терапії сприяє поліпшенню наслідків лікування хворих на туберкульоз. У разі своєчасного призначення антиретровірусної терапії та за умови раннього виявлення туберкульозу у хворих з поєднаною патологією ВІЛ/ТБ спостерігається позитивна клінічна та рентгенологічна динаміка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р192.9(4УКР) + Р54 + Р514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бобрик Н. В. 
Аналіз епідеміологічних показників розсіяного склерозу у Волинській області / Н. В. Бобрик, О. Д. Шульга, Л. І. Соколова // Укр. неврол. журн.. - 2013. - № 3. - С. 28-31. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ВОЛ)026.262 + Р627.016.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Бобрик Н. В. 
Еколого-популяційні особливості епідеміологічних показників розсіяного склерозу у Волинській області / Н. В. Бобрик, Л. І. Соколова // Укр. неврол. журн.. - 2014. - № 3/4. - С. 42-47. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати вплив еколого-популяційних особливостей районів Волинської області на епідеміологічні показники розсіяного склерозу (PC). У 2012 р. створено Волинський обласний реєстр пацієнтів з PC. Опрацьовано дані медичних карток амбулаторних хворих, які перебувають на обліку в центрі демієлінізувальних захворювань Волинської обласної клінічної лікарні, та звітні дані районних закладів охорони здоров'я і поліклінік м. Луцька. Для аналізу взаємозв'язку між еколого-популяційними особливостями районів області та епідеміологічними показниками використовували дані екологічного паспорту Волинської області та статистичного щорічника головного управління статистики у Волинській області, щорічних довідників показників діяльності лікувально-профілактичних закладів Волинської області. Визначено райони у Волинській області з найбільш несприятливими екологічними умовами та найбільшою поширеністю PC. Проведено аналіз впливу еколого-популяційних особливостей районів області на епідеміологічні показники PC (розподіл хворих за типом перебігу, віком початку захворювання, середній вік пацієнтів, гендерне співвідношення, тривалість періоду від початку захворювання до встановлення діагнозу PC). Висновки: несприятливі екологічні умови можуть бути чинником реалізації високої генетичної схильності до PC. Для збільшення ризику розвитку захворювання має значення поєднання еколого-популяційних чинників та генетичної схильності до PC. Доступність медичної допомоги також впливає на епідеміологічні показники. Співвідношення хворих жінок і чоловіків та розподіл хворих за типом перебігу PC не залежать від поширеності захворювання у районі та від його забрудненості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25 + Р11(4УКР-4ВІН)026.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Міщенко Т. С. 
Розсіяний склероз: глобальні перспективи / Т. С. Міщенко, О. Д. Шульга, Н. В. Бобрик, Л. А. Шульга // Укр. мед. часоп.. - 2014. - № 3. - С. 84-87. - Бібліогр.: 87 назв. - укp.

Зазначено, що пацієнти з типовими клінічними та візуалізаційними ознаками, характерними для розсіяного склерозу (РС), не потребують додаткових діагностичних процедур. Для пацієнтів з атиповою неврологічною симптоматикою та атиповими змінами за нейровізуалізації необхідні додаткові діагностичні критерії. Огляд сфокусовано на епідеміологічній ситуації РС у світі, а також на діагностичних критеріях РС, що зазнали змін у 2011 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бобрик Н. В. 
Коморбідність у хворих на розсіяний склероз, які мешкають у Волинській області / Н. В. Бобрик // Укр. неврол. журн.. - 2015. - № 4. - С. 83-88. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - визначити поширеність коморбідних станів хворих на розсіяний склероз (PC), які мешкають у Волинській області, порівняно із загальною популяцією та з'ясувати вплив наявності супутніх захворювань на епідеміологічні показники PC. Обстежено 292 пацієнтів з PC. Для порівняння частоти певних коморбідних станів на 100 тис. населення у когорті хворих на PC з такою у загальній популяції Волинської області використовували дані щорічного довідника показників діяльності лікувально-профілактичних закладів Волинської області (2012 - 2013). Найпоширенішими коморбідними станами у хворих на PC у Волинській області є патологія шлунково-кишкового тракту, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, зоб, сечокам'яна хвороба, радикулопатії. До захворювань, частота яких значно перевищує (більше ніж у 5 разів) поширеність у загальній популяції, належать: патологія шлунково-кишкового тракту, сечокам'яна хвороба, радикулопатії, доброякісні новоутворення яєчників, хвороби молочної залози, анкілозувальний спондиліт. Для групи пацієнтів з двома і більше коморбідними станами характерні старший середній вік та пізніший вік дебюту порівняно з тими, хто страждає лише на PC. Установлено, що серед хворих на PC достовірно менше H. pylori-позитивних пацієнтів. Висновки: у пацієнтів з коморбідністю пізніший дебют PC, проте тривалість періоду від появи перших симптомів PC до встановлення діагнозу - менша. Вивчення особливостей коморбідних станів у хворих на PC сприяє їх своєчасному виявленню та покращенню якості наданої медичної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бобрик Н. Ю. 
Біологічна активність грунтів призалізничних екосистем Закарпаття : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Н. Ю. Бобрик; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпро, 2016. - 23 c. - укp.

Встановлено закономірності зміни біологічної активності грунтів у зоні впливу залізничного транспорту (на прикладі залізничної магістралі Чоп-Ужгород-Самбір в межах Закарпатської області). Встановлено тенденцію до зниження рівня важких металів із віддаленням від залізничної колії, при цьому найвищий вміст кислоторозчинних форм важких металів виявлено у грунті на відстані 0 - 50 м від залізничної колії, що перевищує показники умовного контролю до 3 разів. Перебудова мікробного ценозу в зонах впливу залізничного транспорту характеризувалась зниженням кількості вільноживучих азотфіксаторів, мікроміцетів, олігонітрофілів, амілолітичної та педотрофної мікрофлори порівняно з контролем. Встановлено, що вміст загальної мікробної біомаси грунтів призалізничних територій знижується до 70 % порівняно з контрольними грунтами. Целюлозолітична активність грунтів на відстані 0 - 50 м від залізничної колії знижується у 3 - 5 разів порівняно з умовним контролем. Грунти, відібрані на відстані 0 - 25 м від залізничної колії, характеризуються підвищенням фітотоксичного ефекту порівняно з контролем (12 - 58 %), проте на відстані 50 та 100 м даний показник зменшується втричі. На основі кореляційного аналізу встановлено, що кількість еколого-трофічних і таксономічних груп мікроорганізмів, целюлозолітична активність чутливо реагують на підвищений вміст важких металів у зоні впливу залізничного транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Природно-ресурсний та енергетичний потенціали: напрями збереження, відновлення та раціонального використання : колект. монографія / Б. О. Антипчук, В. І. Аранчій, О. А. Барсукова, Ю. О. Басова, Н. Л. Бернацька, Г. О. Бірта, Н. Ю. Бобрик, Л. Ю. Божко, С. П. Бондарук, Н. В. Будник, Л. О. Василенко, О. О. Галенко, О. В. Гаращук, О. О. Горб, О. Я. Горбач, О. М. Громик, О. В. Гусарова, В. Л. Дахненко, О. Г. Жукова, Т. М. Іванова, Л. В. Ільїн, О. В. Ільїна, А. П. Кайнаш, О. В. Калашник, О. С. Кальян, О. В. Кириченко, Р. В. Кірчук, Г. Д. Кобищан, Ю. А. Козаченко, Д. М. Корінчук, П. М. Косінський, М. В. Кривцова, О. О. Крикунов, В. Ю. Крикунова, О. О. Крисак, В. І. Куценко, В. О. Люльчик, В. А. Мазур, І. С. Мареха, Т. В. Марусей, Ю. Є. Мегель, І. М. Мерленко, В. С. Миргородська, О. Д. Міхнова, О. В. Міщенко, Н. Ю. Молчанова, С. Е. Мороз, О. Ю. Нісходовська, О. М. Омелян, С. Г. Панькевич, М. П. Пасічник, Л. В. Пелик, Л. В. Пешук, А. М. Польовий, С. В. Пономаренко, Я. В. Радіонова, А. І. Рибалка, О. М. Руденко, Н. Г. Русіна, М. С. Самойлік, Т. В. Сахно, І. В. Свида, Н. О. Смоляр, Н. М. Сорокова, Т. Ю. Суткович, С. В. Тараненко, І. В. Типіло, А. С. Ткаченко, О. П. Ткачук, М. А. Федонюк, Є. В. Хмельницька, Т. О. Чайка, І. В. Чоні, Р. О. Шапар, Л. Шимон, Н. І. Шиян, О. М. Шубалий, О. П. Юдічева, Л. А. Яковець, І. О. Яснолоб; ред.: О. О. Горба, Т. О. Чайка, І. О. Яснолоб; Полтав. держ. аграр. акад. - Полтава : Астрая, 2019. - 279 c. - укp.

Викладено результати досліджень агроекологічних особливостей і перспективи збереження, відновлення та раціонального використання природних ресурсів у сучасних умовах. Розглянуто соціально-правові та еколого-економічні проблеми та особливості збереження, відновлення й раціонального використання природно-ресурсного потенціалу. Висвітлено перспективи технологічних і технічних рішень щодо збереження, відновлення та раціонального використання природних та енергетичних ресурсів. Визначено напрями вдосконалення сучасних енергетичних систем з метою збереження та раціонального використання природно-ресурсного та енергетичного потенціалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-552 + П008 + З1/7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бобрик Н. В. 
Клініко-епідеміологічна характеристика розсіяного склерозу у Волинській області : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Н. В. Бобрик; Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25 + Р11(4УКР-4ВОЛ)286.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432414 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського