Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Беренштейн Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Беренштейн Л. Ю. 
Актуальні проблеми суспільно-політичного і соціально-економічного життя сучасної України / Л. Ю. Беренштейн, В. П. Михайлюк, П. П. Панченко, Б. Л. Беренштейн, К. І. Левчук, Ф. Х. Джос, В. А. Моргун, О. М. Кропивко, С. С. Падалко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 70 c. - укp.

Висвітлюються проблеми періодизації розбудови громадянського суспільства в Україні, важливі аспекти духовного виховання громадян, зміни в соціальній та професійній структурі сільського населення. Аналізується питання щодо кадрів у контексті перетворень у агропромисловому комплексі (АПК) України, менеджменту як ефективної форми управління в АПК. Акцентовано увагу на рекомендаціях відносно посилення політичних і економічних реформ в державі, а також на екологічних проблемах у законодавчих і нормативних актах сучасної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 я43 + У9(4УКР)0 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Беренштейн Л. Ю. 
Розбудова громадянського суспільства в Україні (історико-політичне дослідження) / Л. Ю. Беренштейн, П. П. Панченко, О. П. Реєнт, О. В. Грабовський, С. С. Коломієць, О. М. Кропивко, К. І. Левчук, О. П. Михайловська, В. А. Моргун; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 255 c. - Бібліогр.: 118 назв. - укp.

Висвітлено концептуальні підходи та етапи розбудови громадянського суспільства в Україні. В узагальненому вигляді викладено судження з досліджуваної проблеми Т.Г.Шевченка, І.Я.Франка, П.М.Драгоманова та М.С.Грушевського, цілі з проблем державотворення, які містяться у програмах українських політичних партій, що діяли в Україні в кінці XIX - на початку XX ст., в Універсалах Центральної Ради. Проаналізовано положення з проблем державотворення, які відображені у програмах та рішеннях з'їздів сучасних політичних партій. Значну увагу приділено характеристиці реформ політичної та економічної систем, які спрямовані на утвердження в Україні принципів громадянського суспільства. На типових прикладах показано, що в процесі розбудови громадянського суспільства відбуваються радикальні зміни в економіці, банківській та фінансовій сферах, впровадження нової виборчої системи, започаткування фундаментальних соціальних перетворень, формування нової правової бази, реформування органів законодавчої, виконавчої, судової гілок влади, утвердження місцевого самоврядування та побудова якісно нових відносин із зарубіжними країнами. Багатопланово розглянуто питання про місце і роль сім'ї, освітніх та культурних закладів, трудових колективів, громадських об'єднань, усіх гілок державної влади у розбудові громадянського суспільства. Досить грунтовно висвітлено питання про значення соціально-психологічного виховання громадян для утвердження в Україні справді громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Смолій В. А. 
Соціально-економічні перетворення в сучасній Україні : [Зб. cт.] / В. А. Смолій, Л. Ю. Беренштейн, С. О. Білан, С. М. Живора, К. М. Іванова, В. В. Корнієнко, В. А. Моргун, С. С. Падалко, Н. В. Скляр, Н. В. Тарасенко; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 78 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми розвитку історичної науки за сучасних умов. Розкрито концептуально-теоретичні аспекти історичних досліджень у баченні відомих істориків та політичних діячів. Запропоновано нову концепцію розвитку освіти у сучасній Україні. Розглянуто особливості проведення аграрної реформи у регіонах України, відображення аграрних проблем у документах політичних партій та Української Центральної Ради в кінці ХІХ - на початку ХХ ст., а також проблем розбудови громадянського суспільства в Україні у працях політичних діячів та історичних дослідженнях. Описано ставлення населення до соціально-економічних процесів в Україні у першій половині 1990-х рр. Проаналізовано зміни соціально-побутових умов життя мешканців українського села даного періоду. Викладено деякі аспекти державної політики щодо релігійно-церковного життя в незалежній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я43 + У03(4УКР)6я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО24374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Беренштейн Л. Ю. 
Україна на зламі історичних епох: (формування нових виробничих відносин в аграрному секторі економіки сучасної України (1991 - 2000 роки) / Л. Ю. Беренштейн, Г. П. Мигрин, П. П. Панченко, Б. Л. Беренштейн, О. В. Грабовський, К. І. Левчук, В. А. Моргун, С. С. Коломієць, В. В. Корнієнко; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 395 c. - Бібліогр.: с. 381-395. - укp.

Розглянуто місце і роль агропромислового комплексу в розбудові громадянського суспільства в Україні, концептуальні підходи та правові засади реформування форм власності та господарювання в аграрному секторі. Визначено роль політичних партій, громадських організацій, кадрів у його проведенні, зміни у соціальній та професійній структурі сільськогосподарських товаровиробників. Значну увагу приділено висвітленню форм і методів реорганізації колективних сільгосппідприємств відповідно до Указу Президента України від 3 грудня 1999 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Беренштейн Л. Ю. 
Історіографія, методологія та джерельна база досліджень аграрних відносин в Україні у другій половині ХХ століття / Л. Ю. Беренштейн, С. В. Кульчицький, П. П. Панченко, С. С. Падалко, С. М. Живора, В. В. Корнієнко, Н. В. Скляр, Н. В. Тарасенко, В. О. Хвіст; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 136 c. - Бібліогр.: 340 назв. - укp.

На засадах історизму проаналізовано й оцінено актуальність, новизну, об'єктивність висвітлення у працях українських істориків, економістів, вчених-аграріїв суспільно-політичних і соціально-економічних процесів в українському селі у другій половині ХХ ст. Визначено суть, напрями та шляхи здійснення реформ в аграрному секторі економіки сучасної України (зміни у виробничих відносинах у сільському господарстві, що відбулись внаслідок реорганізації колективних сільгосппідприємств). Сформульовано рекомендації щодо методології та джерельної бази досліджень аграрних відносин у сучасній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)6 + Т1(4УКР)6 + У03(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Беренштейн Л. Ю. 
Проблеми реформування системи центральних органів виконавчої влади в сучасній Україні / Л. Ю. Беренштейн // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2005. - Спец. вип. - С. 19-26. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Беренштейн Л. Ю. 
Концептуально-теоретичні аспекти історичних досліджень у баченні відомих істориків і політичних діячів / Л. Ю. Беренштейн // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 1. - С. 12-22. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР) + ТО

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Беренштейн Л. Ю. 
Творчо і науково досліджувати та пропагувати історію українського народу / Л. Ю. Беренштейн, О. С. Каденюк // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 2. - С. 4-23. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.х

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Беренштейн Л. Ю. 
Українська модель сільськогосподарської кооперації: етапи формування та розвитку / Л. Ю. Беренштейн, О. С. Каденюк, С. С. Коломієць, О. М. Кропивко, О. П. Михайловська; Нац. аграр. ун-т, Терноп. акад. нар. госп-ва. - К., 2002. - 99 c. - Бібліогр.: 83 назв. - укp.

Висвітлено особливості та етапи розвитку кооперативного руху в Україні у другій половині ХІХ ст. - 1920-х роках. Запропоновано концептуальні підходи щодо визначення суті та форм розвитку української моделі кооперації. Проаналізовано кооперацію як важливий елемент реформування форм власності та господарювання в сучасній Україні. Розкрито законодавчі засади розвитку кооперації за умов проведення земельної та аграрної реформ, правові засади розвитку кооперативного руху в сучасній Україні.

Освещены особенности и этапы развития кооперативного движения в Украине во второй половине ХІХ в. - 1920-х годах. Предложены концептуальные подходы относительно определения сути и форм развития украинской модели кооперации. Проанализирована кооперация, как важный элемент реформирования форм собственности и хозяйствования в современной Украине. Раскрыты законодательные основы развития кооперации в условиях проведения земельной и аграрной реформ, правовые основы развития кооперативного движения в современной Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.880-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Беренштейн Л. Ю. 
До питання про етапи та особливості становлення і розвитку даржавного устрою в незалежній Україні / Л. Ю. Беренштейн // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2002. - Спец. вип. 2. - С. 5-21. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Беренштейн Л. Ю. 
Значущість аграрної реформи в утвердженні незалежної України / Л. Ю. Беренштейн // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки. - 2002. - Спец. вип. 1. - С. 18-28. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-203

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Беренштейн Л. Ю. 
До питання про правові засади існування політичних партій в сучасній Україні / Л. Ю. Беренштейн // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2003. - Спец. вип. 1, ч. 2. - С. 15-23. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Беренштейн Л. Ю. 
На засадах Болонського процесу (особливості та етапи реформування системи вищої освіти в сучасній Україні) : Моногр. / Л. Ю. Беренштейн, С. С. Коломієць, Н. Й. Романюк, С. М. Живора; Нац. аграр. ун-т. Навч.-наук. природн.-гуман. ін-т. - К., 2005. - 224 c. - Бібліогр.: с. 219-223. - укp.

Розглянуто суть і етапи розвитку Болонського процесу, форми та методи діяльності вищих навчальних закладів на підставі його принципів. Висвітлено особливості етапів реформування структури, форм і методів навчального процесу безпосередньо у ВНЗ України усіх рівнів акредитації. Проаналізовано законодавчі та нормативні акти країни щодо розвитку системи вищої освіти.

Рассмотрены сущность и этапы развития Болонского процесса, формы и методы деятельности высших учебных заведений на основе его принципов. Освещены особенности этапов реформирования структуры, форм и методов учебного процесса непосредственно в ВУЗ Украины всех уровней аккредитации. Проанализированы законодательные и нормативные акты страны о развитии системы высшего образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мельничук Д. О. 
Становлення і розвиток аграрної освіти та науки в Україні (з найдавніших часів і до сьогодення) : Моногр. / Д. О. Мельничук, М. В. Зубець, Л. Ю. Беренштейн, С. С. Коломієць, Б. Я. Панасюк; Каб. Міністрів України. - К. : НАУ, 2005. - 221 c. - Бібліогр.: с. 215-221. - укp.

Вперше в українській історичній літературі на основі аналізу широкого кола документальних джерел висвітлено передумови виникнення, становлення та розвитку аграрної освіти та науки в Україні з найдавніших часів до сучасного періоду. Особливу увагу приділено вивченню організаційної структури та особливостей функціонування вищих навчальних і наукових закладів аграрного профілю за умов розбудови незалежної, демократичної, правової, соціальної Української держави. Наведено відомості про інтеграцію Національного аграрного університету у світову освітню мережу, представлено матеріали про науково-дослідну діяльність НАУ. Проаналізовано міжнародні зв'язки та проблеми реформування закладів аграрної освіти та науки за сучасних умов.

Впервые в украинской исторической литературе на основе анализа документальных источников освещены предпосылки возникновения, становления и развития аграрного образования и науки в Украине с древнейших времен до современного периода. Особое внимание уделено изучению организационной структуры и особенностей функционирования высших учебных и научных заведений аграрного профиля в условиях формирования независимого, демократического, правового, социального Украинского государства. Приведены сведения об интеграции Национального аграрного университета в мировую образовательную сеть, представлены материалы о научно-исследовательской деятельности НАУ. Проанализированы международные связи и проблемы реформирования образовательных и научных заведений аграрного профиля в современных условиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.р(4УКР) г

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС41522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Беренштейн Л. Ю. 
Соціально-економічна суть та етапи проведення земельної реформи в сучасній Україні / Л. Ю. Беренштейн, О. П. Михайловська // Аграр. вісн. Причорномор'я : зб. наук. пр. - 1999. - Вип. 3 (6). - С. 42-46. - укp.

В процессе изменений экономических отношений в агропромышленном комплексе осуществляется земельная реформа. Важными направлениями ее проведения являются: а) распаевывание земель, выдача сертификатов на земельный пай (с правом распоряжаться по желанию сельскохозяйственного товаропроизводителя); б) реформирование форм хозяйствования (реорганизация колхозов и совхозов в коллективные сельхозпредприятия, акционерные общества, общества с ограниченной ответственностью, общества с дополнительной ответственностью); в) формирование новых хозяйственных структур (фермерских хозяйств, частных агрофирм, частно-арендных хозяйств). Осуществление земельной реформы привело к изменению социально-профессионального состава сельскохозяйственных товаропроизводителей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69783 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського