Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>A=Бережний Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Бережний Я.  
Законодавче закріплення поняття права на свободу совісті на тлі буржуазних революцій / Я. Бережний // Право України. - 2002. - № 10. - С. 129-132. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х803.22-30 + Х2(0)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Бережний Я. В. 
Стратегічне планування в державному управлінні як аналітичний процес : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Я. В. Бережний; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено наукове завдання вдосконалення механізму державного управління з метою підвищення рівня дієвості органів державної влади, що полягає в науково-теоретичному обгрунтуванні інтерполяційного підходу та засад його втілення до стратегічного планування в державному управлінні як аналітичного процесу шляхом використання впливів непередбачуваних ситуацій майбутнього в діяльності органів державної влади під час вироблення управлінських рішень. Розглянуто роль і місце, передумови виникнення та поняття стратегічного планування в державному управлінні, його зміст і процесуальну структуру. Висвітлено формальні та нормативні обмеження, досвід запровадження в країнах світу та Україні. Проаналізовано аналітичні інструменти й особливості реалізації процесу. Обгрунтовано засади використання інтерполяційного підходу до стратегічного планування як аналітичного процесу та розроблено матрицю аналізу впливів для його практичного застосування в державному управлінні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Афонін Е. А. 
Концептуальні засади взаємодії політики й управління : навч. посіб. / Е. А. Афонін, Я. В. Бережний, О. Л. Валевський, А. М. Гаврилюк, В. В. Голубь; ред.: Р. А. Ребкало, В. А. Шахов, В. В. Голубь; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К. : НАДУ, 2010. - 298 c. - Бібліогр.: с. 290-295. - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади взаємодії політики й управління в публічній сфері України. Розкрито поняття та сутність влади та владних відносин, а також суть, структуру та типи політичних процесів. Показано механізми прийняття політико-управлінських рішень та їх впливи на становлення політики демократичного врядування в Україні. Визначено політико-адміністративні реформи як фактор реалізації нової управлінської парадигми. Показано вплив політичних партій на розвиток політико-управлінських процесів. Увагу приділено співпраці органів державної влади з неурядовими організаціями як важливому напряму взаємодії політики й управління. Розглянуто ціннісні й особистісні засади політики та державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)13 + Х819(4УКР)01 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Жаліло Я. А. 
Післякризовий розвиток економіки України: засади стратегії модернізації : аналіт. доп. / Я. А. Жаліло, Д. С. Покришка, Я. В. Белінська, Я. В. Бережний, М. Г. Бугрій; ред.: Я. А. Жаліло; Нац. ін-т стратег. дослідж. - К., 2012. - 140 c. - укp.

Вивчено особливості макроекономічної ситуації в Україні протягом 2011 р. Визначено специфіку формування післякризової моделі економічного розвитку країни. Оцінено ризики та перспективи подальшої економічної динаміки та сформульовано основні завдання у сфері реалізації економічних реформ. Проаналізовано тенденції світової економіки та їх вплив на економічну динаміку в Україні. Охарактеризовано чинники зростання вітчизняної економіки в 2011 р. Увагу приділено проблемам фіскальної політики за умов бюджетної реформи, питанням структурної трансформації економіки, визначенню пріоритетних напрямів державної інвестиційної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жаліло Я. А. 
Національні проекти у стратегії економічної модернізації України : аналіт. доп. / Я. А. Жаліло, Д. С. Покришка, Я. В. Бережний, А. П. Павлюк, О. О. Молдован; Нац. ін-т стратег. дослідж. - К. : НІСД, 2013. - 142 c. - (Сер. "Економіка"; вип. 9). - укp.

Проаналізовано міжнародний досвід застосування практики національного проектування. Вивчено перші підсумки функціонування системи національних проектів в Україні. На основі зроблених оцінок головних проблем національного проектування в Україні сформульовано рекомендації щодо управлінської модернізації цієї системи. Уперше запропоновано низку національних проектів, побудованих на нових методологічних засадах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + У50-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА775538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бережний Я. В. 
Механізми поліпшення підприємницького клімату в процесі реалізації економічних реформ в Україні : аналіт. доп. / Я. В. Бережний, О. І. Кілієвич, Д. В. Ляпін, Н. С. Мєдвєдкова, О. А. Шатило; ред.: Я. А. Жаліло; Нац. ін-т стратег. дослідж. - Київ : НІСД, 2013. - 77 c. - (Економіка; вип. 11). - укp.

Досліджено трансформаційні зміни в економіці України з погляду інституційних перетворень у національному господарстві після кризи. Розставлено науково-прикладні акценти на таких категоріях, як посткризова інформаційна асиметрія економіки, вади ринку та держави у розвитку бізнес-середовища, стан конкуренції національних товарних ринків. Розглянуто особливості посткризового податкового регулювання як основи запровадження економічних реформ у перші посткризові роки. Узагальнення перерахованих явищ та особливостей економічних реформ в Україні дозволяє встановити визначальні механізми покращання бізнес-клімату у процесі економічних реформ сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бережний Я. В. 
Проблеми та шляхи формування сприятливого інституційного середовища для підприємницької діяльності в Україні : аналіт. доп. / Я. В. Бережний, Д. В. Ляпін, Д. С. Покришка; ред.: Я. А. Жаліло; Нац. ін-т стратег. дослідж. - Київ : НІСД, 2014. - 78 c. - (Серія "Економіка"; вип. 13). - укp.

Розглянуто передумови здійснення економічних реформ у післякризовий період, зокрема зосереджено увагу на особливостях і вадах інституційного середовища національної економіки, що виявилися під час реалізації реформ в Україні. Сформульовано інституційні загрози та ризики для економічних перетворень на сучасному етапі розвитку. Запропоновано перспективні напрями запобігання їх загостренню, а також створення передумов для прискорення реформування національного господарства за нових конкурентних умов після кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бережний Я. В. 
Політика реалізації національних проектів: перспективи розвитку в Україні / Я. В. Бережний, Я. А. Жаліло, Д. С. Покришка // Економіка України. - 2013. - № 10. - С. 32-44. - укp.

Розглянуто бачення проектного управління у державному управлінні. Проаналізовано сучасний стан запровадження національних проектів у вітчизняній практиці. Виокремлено проблеми реалізації національного проектування і шляхи їх вирішення через удосконалення механізму управління національними проектами в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Режим Путіна: перезавантаження-2018 / М. Розумний, Я. В. Бережний, І. В. Валюшко, Р. В. Власенко, Д. М. Горєлов, В. С. Караваєв, А. В. Лепіхов, І. А. Павленко, В. О. Семененко, О. В. Снігир; ред.: М. Розумний; Нац. ін-т стратег. дослідж. - Київ, 2018. - 477, [1] c. - Бібліогр.: с. 414-478 - укp.

Розглянуто актуальний стан внутрішньої та зовнішньої політики Російської Федерації. Проаналізовано ресурси, що можуть бути використані для збереження нинішнього керівництва РФ при владі, основні тенденції соціально-економічного та внутрішньополітичного життя Росії, її зовнішньополітичні інтереси та засоби досягнення геополітичних цілей. Визначено основні сценарії розвитку ситуації, пов'язаної з реалізацією курсу Кремля на відновлення імперського статусу, у тому числі — реінтеграцію пострадянського простору, конфронтацію із Заходом, розширення присутності Росії в стратегічно важливих регіонах світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4РОС) + Ф4(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бережний Я. В. 
Стратегічні пріоритети Російської Федерації у зовнішній економічній політиці / Я. В. Бережний // Стратегіч. пріоритети. - 2019. - № 3/4. - С. 111-118. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Шляхом аналізу вигід і витрат Російської Федерації (РФ) у торгівлі визначено ключові ринки зовнішньоекономічної діяльності російських компаній та країни-партнери. Встановлено, що Росія має основні вигоди і збитки від 10 - 12 країн-партнерів у світовій торгівлі та залежить від них через слабкість внутрішнього ринку. Зв'язки з п'ятьма основними є незмінними, вони становлять понад 50 % від впливу світового ринку на Росію. Сукупні вигоди забезпечують Нідерланди, Туреччина, Польща, Корея та Білорусь. Також вплив на Росію має торгівля послугами з державами-офшорами. Це Ірландія та Кіпр. Зазначається, що помітні втрати у торговому балансі Росія отримує лише від торгівлі послугами з Туреччиною та Україною у сфері туризму і транзиту природного газу. Визначено, що РФ залишається залежною від сировинних ринків світу та обмеженого кола партнерів. Внутрішня політика з подолання сировинної залежності не проводилась (або зазнала невдачі) після розпаду СРСР. Триває інерційний сценарій розвитку "радянської" економіки. До провідних належать ринки мінеральної сировини (нафти й газу) та металів, що разом становить 76 % російського експорту. Невигідною для російських компаній є торгівля на ринках туристичних, ділових і транспортних (транзитних) послуг. За результатами дослідження виокремлено п'ять стратегічних пріоритетів уряду РФ щодо забезпечення стійкості російської економіки: зміцнення позиції на ринку нафти й природного газу у Європі; створення "внутрішнього" ринку на пострадянському просторі; розвиток природних логістичних (географічних) переваг; просування будівельних послуг (енергетика і логістика); формування внутрішнього туристичного ринку. Це означає, що ключова напруженість у Росії виникає з Туреччиною та Україною, які як природні регіональні конкуренти через наявність економічних (у т. ч. географічних) чинників постають на заваді для досягнення вказаних пріоритетів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4РОС),4 + У9(4РОС)80-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського