Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Баканович Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Баканович Ю. В. 
Діарилетеновмісні "степлені" пептиди - інгібітори p53/MDM2 взаємодії / Ю. В. Баканович, О. В. Стрижак, І. В. Комаров, В. П. Хиля // Доп. НАН України. - 2020. - № 7. - С. 52-61. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено дизайн, синтез і дослідження як інгібіторів p53/MDM2 взаємодії шести нових "степлених" фотоконтрольованих пептидоміметиків - аналогів відомого інгібітора pDI. Фотоконтролю активності пептидоміметиків досягнуто завдяки введенню в їх молекули фрагмента діарилетену, здатного до фотоізомеризації. Встановлено, що з'єднання амінокислотних залишків у лінійному прекурсорі в положеннях i,i+7 діарилетеновмісним лінкером є оптимальним для отримання активних фотоконтрольованих інгібіторів. Константи інгібування протеїну MDM2 деяких отриманих пептидоміметиків сягали значень кількох наномолів, що ставить їх в один ряд із найбільш активними відомими на цей час інгібіторами p53/MDM2 взає модії. Перспективним є подальше дослідження отриманих сполук як засобів терапії захворювань на рак.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г297.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Баканович Ю. В. 
Синтез та дослідження пептидів, задіяних у транспорті наночастинок та біологічно активних сполук через ліпідні мембрани : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Ю. В. Баканович; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Досліджено будову та транспортні властивості трансмембранного протеїну білітранслокази, клітинопроникних пептидів із наночастинами та світлочутливих "степлених" пептидів, здатних до фотоперемикання, встановлено основні принципи їх використання для транспорту вантажів усередину еукаріотичних клітин. Використовуючи метод ЯМР і молекулярну динаміку, вивчено структуру і властивості у модельних міцелярних середовищах, що мімікрують мембрану, четвертого трансмембранного сегмента протеїну білітранслокази TM4. Проведено дослідження внутрішньоклітинної доставки наночасток на основі SiC. Розроблено й експериментально перевірено гіпотезу про те, що, застосовуючи клітинопроникні пептиди, можна здійснити інтерналізацію наночастинок як у клітини, що діляться, так і в клітини, що не діляться. Розроблено дизайн і проведено синтез світлочутливих "степлених" пептидів, здатних інгібувати взаємодію p53-MDM2. Одержані сполуки досліджено за допомогою КД-спектроскопії та виміряно їх інгібуючу активність до протеїну MDM2. Для покращення клітинної проникності пептидоміметики модифіковано введенням залишку аргініну в різні положення пептидного ланцюга. Показано, що подібні пептидомиметики є перспективними кандидатами у ліки для фотодинамічної терапії онкозахворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451598 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського