Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Байдан І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Байдан І. С. 
Дослідження ефективності застосування ультразвуку на етапах відновлювального лікування хворих на артроз / І. С. Байдан // Мед. реабилитация, курортология, физиотерапия. - 2005. - № 2. - С. 6-8. - укp.

Обстежено та проліковано 120 пацієнтів; тривалість хвороби складала від 2-х місяців до 22-х років. Доведено ефективність та економічну значущість використання в комплексному лікуванні хворих на артроз преформованих фізичних чинників, здатних ефективно впливати на основні патогенетичні ланки захворювання: порушення метаболізму хряща, розлади периферичного кровообігу та мікроциркуляції в суглобових тканинах, зниження адаптаційно-трофічної функції нервової системи. Серед різних методів немедикаментозного лікування дегенеративно-дистрофічних уражень суглобів обгрунтованим є такий, як використання ультразвуку. Результати проведених досліджень свідчать про значно вищу терапевтичну ефективність дії ультразвуку у хворих на артроз колінних та тазостегнових суглобів як на етапі відновлювального лікування, так і на реабілітаційному етапі після ендопротезування суглобів.

Обследованы и пролечены 120 пациентов; продолжительность болезни составила от 2 месяцев до 22 лет. Доказаны эффективность и экономическое значение использования в комплексном лечении больных артрозом преформированных физических факторов, способных эффективно влиять на основные патогенетические звенья заболевания: нарушение метаболизма хряща, расстройства периферического кровообращения и микроциркуляции суставных тканей, снижение адаптационно-трофической функции нервной системы. Среди различных методов немедикаментозного лечения дегенеративно-дистрофических поражений суставов обоснованным является использование ультразвука. Результаты проведенных исследований свидетельствуют о высокой терапевтической эффективности действия ультразвука у больных артрозом коленных и бедренных суставов, как на этапе восстановительного лечения, так и на реабилитационном этапе после эндопротезирования суставов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Байдан І. С. 
Ефективність магнітотерапії та ультрафонофорезу 5 % мазі хондроїтин сульфату на різних етапах відновлювального лікування хворих на коксартроз / І. С. Байдан // Укр. ревматол. журн. - 2007. - № 3. - С. 69. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22938 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Байдан І. С. 
Ефективність магнітотерапії та ультрафонофорезу хондроксиду на різних етапах відновлювального лікування хворих на коксартроз : Автореф. дис... канд. мед. наук / І. С. Байдан; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. - О., 2007. - 21 c. - укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на коксартроз шляхом використання патогенетично обгрунтованих лікувальних комплексів з застосуванням магнітотерапії (МТ) та ультрафонофорезу (УФФ) хондроксиду за різних етапів відновлювального лікування (до та після ендопротезування кульшового суглоба). Застосування МТ та УФФ хондроксиду у ранньому післяопераційному періоді оптимізує його перебіг та тривалість, сприяє адекватній адаптації хворого до відновлення рухів в ураженому суглобі, ранньому розширенню режиму рухової активності. Застосування комплексу МТ і УФФ хондроксиду після ендопротезування кульшового суглоба дозволяє запобігти активації дегенеративно-дистрофічного процесу у контрлатеральному кульшовому суглобі, що забезпечує нормалізацію біомеханіки ходьби. Вивчено безпосередні та віддалені результати лікування та показано, що застосування цього комплексу у хворих на двох етапах забезпечує більш тривалу стабілізацію процесу, підвищує ефективність реабілітаційних заходів. Стійкість терапевтичного ефекту протягом 6-ти місяців спостережено у 82,5 % хворих, а протягом року - у 55 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349827 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського