Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Багрійчук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Багрійчук О. С. 
Упорядкований нанокомпозит: феромагнетик в полімерній матриці / О. С. Багрійчук, В. В. Погосов, Ю. А. Куницький // Металлофизика и новейшие технологии. - 2008. - 30, № 11. - С. 1451-1463. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

В межах теорії мікромагнетизму вивчено вплив ступеня дисперсності впорядкованого композита, що складається з однакових феромагнітних наночастинок, на його магнітні характеристики. Розрахунки показують різку залежність форми петель магнітного гістерезису від розмірів немагнітних проміжків між наночастинками, характеру побічного обміну між ними і напрямку зовнішнього магнітного поля. З'ясовано механізми, які формують магнітні властивості композита, що дає змогу виготовляти магнітні системи із заданими параметрами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.04 + В377

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Багрійчук О. С. 
Магнітостатичні ефекти на границях зерен та вільних поверхнях м'яких магнітних матеріалів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. С. Багрійчук; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив границь зерен і вільних поверхонь на доменну структуру та гістерезисні властивості м'яких магнітних матеріалів. Розроблено методику розрахунків самоузгодженого розподілу намагніченості в макроскопічних тілах з "перших принципів". Розраховано енергетичні та геометричні характеристики викривлених полосових доменів з урахуванням μ*-ефекту від меж зерен. Показано, що плавний вигин блохівських міждоменних стінок в пластинах Fe-3 %Si сплаву призводить до 2 - 3 кратного зниження магнітостатичної енергії. Встановлено, що зростання ступеня кривизни 180 °-них доменних меж в м'яких магнітних матеріалах призводить до збільшення їх поверхневої енергії й ефективної маси, зменшення товщини та швидкості руху у зовнішньому полі у порівнянні з плоскими границями. У межах модифікованої теорії мікромагнетизму розраховано профілі рівноважного розподілу намагніченості в пластинах кремнієвого заліза та встановлено критерії існування μ*-ефекту. Виявлено причини сильної магнітостатичної взаємодії між пластинами в шихтованих магнітопроводах, що призводять до зниження експлуатаційних характеристик. Запропоновано модель впорядкованого нанокомпозиту, яка враховує магнітостатичну взаємодію між гранулами довільної форми та непрямий обмін через матрицю. Розраховано коерцитивні властивості таких модельних систем залежно від щільності пакування однодоменних наночастинок, напряму зовнішнього поля та параметра обмінної жорсткості матриці.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В375.1,022 + В377,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393265 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського