Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Бабій Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Бабій Ю. Б. 
Прізвища сучасної Середньої Наддніпрянщини : Автореф. дис... канд. філол. наук / Ю. Б. Бабій; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено лексико-семантичні та структурно-словотвірні особливості прізвищ сучасної Середньої Наддніпрянщини на синхронному та діахронічному зрізах. Проаналізовано стан вивчення прізвищної системи даного регіону на різних етапах її становлення. Визначено роль різних груп відапелятивної та відіменної лексики у формуванні прізвищ на двох етапах - діахронному (у зіставленні з прізвищевими назвами Реєстрів Війська Запорізького) та синхронному (у зіставленні з результатами сучасних регіональних досліджень). На підставі семантичного аналізу прізвищ охарактеризовано семантику апелятивів української мови, відображених в основах, а також подано склад слов'янських, християнських і запозичених імен, збережених антропоосновами, що доповнює відомості про культурно-національні зв'язки українського етносу. Визначено найпоширеніші лексико-семантичні групи прізвищ регіону. Детально проаналізовано структурно-словотвірні особливості прізвищ Середньої Наддніпрянщини. Визначено найтиповіші на дослідженій території словотвірні типи прізвищ у межах морфологічних і неморфологічних утворень, описано структурно-словотвірні особливості досліджених антропонімів у порівнянні з прізвищевими назвами XVII ст. Уведено до наукового обігу новий прізвищевий матеріал Середньої Наддніпрянщини (у формі алфавітного словника).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш144.4-316.2

Шифр НБУВ: РА350677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бабій Ю. О. 
Метод формування радіолокаційних портретів цілей на основі алгоритмів адаптивної фільтрації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / Ю. О. Бабій; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельницький, 2011. - 20 c. - укp.

Розглянуто математичну модель комплексного радіолокаційного зображення цілі з кінцевою кількістю яскравих точок. Відмінність цієї моделі від існуючих, що визначає її новизну, полягає в тому, що вона дозволяє урахувати амплітудно-фазові трансформації комплексної обвідної зондувального сигналу у разі відбиття від цілі зі складною геометричною формою в азимутально-дальнісній площині. Вперше розроблено метод формування радіолокаційних портретів цілей на підставі алгоритму адаптивної обробки сигналів. Відмінність цього методу від існуючих, що визначає його новизну, полягає в тому, що для формування радіолокаційних портретів цілей паралельно з радіолокаційним каналом передавач - ціль - приймач включено канал передавач - адаптивний фільтр - приймач, що дозволяє в межах одного періоду зондування формувати радіолокаційні портрети цілей для їх розпізнавання та забезпечить когерентність міжперіодної обробки сигналів. Удосконалено математичну модель формування комплексної перехідної характеристики цілі зі складною геометричною формою поверхні. Відмінність цієї моделі від існуючих, що визначає їі новизну, полягає в тому, що вона дозволяє врахувати не тільки кількість і розташування елементарних відбивачів поверхні цілі, а і їх конфігурацію в межах кінцевого набору елементів простої геометричної форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чесановський І. І. 
Метод формування радіолокаційних портретів цілей на основі алгоритмів адаптивної фільтрації / І. І. Чесановський, Ю. О. Бабій // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2011. - № 3. - С. 211-216. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Запропоновано метод формування фазо- та амплітудно-частотних радіолокаційних портретів цілей на основі алгоритму адаптивної обробки сигналів. Застосування цього методу дає змогу за незначних обчислювальних затрат в межах одного періоду зондування одержувати фазо- та амплітудно-частотні портрети ефективних розсіювальних поверхонь цілей навіть із застосуванням простих імпульсних зондувальних сигналів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бабій Ю. В. 
Особливості перекладу фігур мовлення (на матеріалі української та англійської мов) / Ю. В. Бабій // Зап. з укр. мовознавства. - 2014. - Вип. 21. - С. 55-61. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Здійснено оглядовий аналіз поширених способів перекладу стилістичних фігур мовлення на прикладі функціонування в українській та англійській мовах. Висвітлено потенціал досліджуваних мовних явищ у стилістичних системах мов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77 + Ш143.21-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бабій Ю. Б. 
Семантичний потенціал миколаївського фірмонімікону / Ю. Б. Бабій // Зап. з укр. мовознавства. - 2016. - Вип. 23. - С. 3-8. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано семантичний потенціал одиниць розглянутих в системі ергономіки, що являє собою науку про кількісно значний сегмент онімного простору - назви різноманітних об'єднань людей у політичній, науковій, культурній, виробничій, торговельній, банківсько-фінансовій та інших сферах, що органічно утворюють фірмонімікон м. Миколаїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бабій Ю. О. 
Розробка перспективного ударно-розвідувального безпілотного літального апарату / Ю. О. Бабій, А. В. Клепіковський, В. О. Ковальов // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2017. - Вип. 2. - С. 69-71. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

За умов сучасних бойових дій однією з найбільш важливих завдань фронтової авіації є координація дій наземних військ, повітряна розвідка і нанесення точкових ударів по тактичним і стратегічним об'єктам противника. Вищевказані завдання доцільно вирішувати з використанням безпілотних літальних апаратів з максимальним ступенем автоматизації управління і підвищеною бойовою живучістю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.113-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бабій Ю. Б. 
Дериваційна специфіка українських прізвищ із посесивними формантами / Ю. Б. Бабій // Зап. з укр. мовознавства. - 2017. - Вип. 24, т. 1. - С. 95-101. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано структурно-словотвірні особливості українських прізвищ із посесивними суфіксами, що репрезентують середньонаддніпрянський ономастикон. Визначено сполучувальні можливості формантів у межах антропонімних одиниць досліджуваного регіону, виявлено їх продуктивність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бабій Ю. О. 
Метод вторинної обробки радіолокаційної інформації при моніторингу рухомого об'єкту на сухопутному кордоні України / Ю. О. Бабій // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2017. - № 3. - С. 55-63. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Завданням моніторингу рухомого об'єкту на сухопутному кордоні України є виявлення і розпізнавання правопорушників на фоні завад, зокрема, впливу гідрометеорів, пересування великих свійських та диких тварин, коливання рослинності під впливом вітру тощо. Основними етапами моніторингу рухомих об'єктів є первинна, вторинна і третинна обробка радіолокаційної інформації. Процеси виявлення та оцінки координат рухомого об'єкту складають сутність первинної обробки інформації, визначення траєкторії або супроводження рухомого об'єкту становлять сутність вторинної обробки, процес вторинної обробки стосовно групи рухомих об'єктів або комплексу радіолокаційних станцій покладено в основу третинної обробки радіолокаційної інформації. Зазначені процеси обробки інформації є ієрархічними стосовно послідовності їх виконання, тому у даній статті здійснено розробку алгоритму методу вторинної обробки радіолокаційної інформації при моніторингу рухомого об'єкту на сухопутному кордоні України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц57

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бабій Ю. О. 
Формалізація процесу моніторингу рухомих об'єктів на сухопутному кордоні України волоконно-оптичними засобами охорони / Ю. О. Бабій // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2017. - Вип. 6. - С. 215-218. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Автоматичне виявлення рухомого об'єкта на ділянках сухопутного кордону протяжністю більше 15 км на фланг охорони, інваріантність до рельєфу і типу місцевості, необслуговуємість лінійної частини технічних засобів охорони кордону, цілковита маскованість чутливого елемента - всім цим вимогам на сучасному етапі розвитку технічних засобів охорони кордону відповідають тільки волоконно-оптичні засоби охорони. Чутливим елементом лінійної частини засобу здебільшого є розподілений волоконний світловод, що прокладається у грунті. Такі засоби знайшли досить широке застосування в охороні трубопроводів, у виявленні їх пошкоджень. Хвилі тиску, що виникають від переміщення правопорушника, на відміну від сейсмічних, мають радіус впливу на світловод до 1 м і є досить слабкими, якщо рухомим об'єктом є людина. Незначний вплив правопорушника на чутливий елемент - світловод обумовлює необхідність підвищення завадостійкості виявлення правопорушника. У даній роботі у ході формалізації процесу моніторингу рухомих об'єктів на сухопутному кордоні України волоконно-оптичними засобами охорони розроблено класифікацію структур волоконно-оптичних датчиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц65(4УКР)17-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бабій Ю. 
Засоби репрезентації концепту ціна в україномовному рекламному дискурсі (на матеріалі комерційних текстів) / Ю. Бабій // Лінгвіст. студії : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 35. - С. 89-93. - Бібліогр.: 92 назв. - укp.

Репрезентовано основні підходи до проблеми концепту в лінгвістичних дослідженнях останніх десятиліть; синтезовано різні визначення поняття "концепт"; охарактеризовано концептуальну природу слова "ціна" як ключового складотворчого маркера рекламного дискурсу, визначено його значення та функції у контексті рекламного тексту, описано поширені засоби репрезентації концепту "ціна" у сучасних рекламних повідомленнях комерційного спрямування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-310

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бабій Ю. О. 
Удосконалення критеріїв ідентифікації впливу рухомого об'єкту на волоконний світловод / Ю. О. Бабій // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2017. - № 1. - С. 72-77. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Удосконалено критерії ідентифікації впливу рухомого об'єкта на волоконний світловод, новизною яких є врахування застосування рефлектометрії оптичного сигналу з метою ідентифікації утворення макровигину волоконного світловоду під впливом ваги правопорушника.


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бабій Ю. Б. 
Структурна ефективність імен-запозичень в основах українських прізвищ / Ю. Б. Бабій // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 25. - С. 3-10. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено основні тенденції у формуванні української прізвищевої системи, зокрема, ролі імен-запозичень у структурі сучасних антропонімів; пояснено причини процесу міжмовної взаємодії та їх вплив на розвиток українського антропонімікону. Фактичним матеріалом дослідження слугували відіменні прізвища Середньої Наддніпрянщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бабій Ю. Б. 
Дієвість сучасного рекламного дискурсу (дієслівні домінанти) / Ю. Б. Бабій // Держава та регіони. Сер. Гуманітар. науки. - 2019. - № 1. - С. 81-86. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено поняття лінгвістичної дієвості рекламного дискурсу на прикладі дієслівних домінант. Завдяки широкому спектру дієслівних категорій, когнітивній семантиці дієслова, його стилістичному потенціалу охарактеризовано шляхи увиразнення текстів залежно від цільового спрямування рекламного дискурсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.716 + Ш141.14-716

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шинкарук О. М. 
Сучасний стан прикордонного безпекового середовища України / О. М. Шинкарук, М. І. Лисий, Д. А. Купрієнко, Ю. О. Бабій, А. В. Ігнатьєв, О. В. Ананьїн // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2019. - Вип. 3. - С. 135-145. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Документи стратегічного планування розвитку прикордонного відомства (Стратегія розвитку Державної прикордонної служби України, Стратегія розвитку системи охорони та інженерно-технічного облаштування державного кордону України на період до 2030 року, Концепція розвитку сектору безпеки і оборони України, Концепція інтегрованого управління кордонами, Концепція Державної цільової правоохоронної програми "Облаштування та реконструкція державного кодону" на період до 2020 року) - передбачають поетапне реформування Державної прикордонної служби України (ДПСУ) з метою підвищення ефективності її діяльності і забезпечення адекватності її спроможностей сучасним загрозам прикордонній безпеці. Результати аналізу наукової теорії, а також вітчизняної та світової практики забезпечення прикордонної безпеки держав, дозволяють констатувати, що вирішення проблеми побудови ефективної системи прикордонної безпеки, перш за все, повинно спиратися на аналіз стану безпекового середовища, виявлення основних тенденцій реальних та потенційних загроз та прогнозування їх розвитку. Безумовно, це є актуальним питанням, адже протягом тривалого часу існує невідповідність, з одного боку - між потребою своєчасного виявлення загроз прикордонній безпеці України й ефективного реагування на них, та з іншого - наявністю значної кількості різнорідних альтернативних підходів щодо виконання завдань, нормативно-правових колізій, недостатнього ресурсного та інших видів забезпечення тощо. Узагальнено статистичну інформацію щодо правопорушень на державному кордоні України, наведено основні тенденцій реальних та потенційних загроз та прогнозування їх розвитку на найближчу перспективу, взаємозв'язок прикордонного безпекового середовища України із регіональним та глобальним прикордонним безпековим середовищем. У даному контексті значну увагу приділено питанню використання потенціалу міжнародних безпекових організацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц68(4Укр)1

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бабій Ю. Б. 
Дистрибутивність сучасного політичного дискурсу (на основі векторної моделі Word2VEK Word Embeddings APM НДК) / Ю. Б. Бабій // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 26, т. 2. - С. 279-285. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Вивчено політичний дискурс, зокрема політичну рекламу як засіб впливу на масову свідомість. Визначено семантичну близькість передвиборчих програм кандидатів, їхніх слоганів та асоціацій. Установлено, що техніка апелювання до емоцій народу через передвиборчі слогани стала двічі виграшною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.70 + Ф082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бабій Ю. Б. 
Формування лексико-стилістичної конотації рекламного тексту / Ю. Б. Бабій // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 27. - С. 244-251. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обгрунтовано доцільність використання лексико-стилістичної конотації з метою підвищення ефективності та впливовості рекламних текстів. Розглянуто випадки формування зазначеного типу конотації за допомогою синонімічних елементів мови, термінологічних констант, суспільно-політичної лексики. Описано ефекти, що можна досягти завдяки використанню таких мовних одиниць у структурі рекламного тексту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-716

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Основні напрями модернізації Конституції України в умовах вступу України до Європейського Союзу (Присвячено з нагоди 27 річниці Конституції України) : монографія / С. М. Дерев'янко, О. Б. Загурський, Л. В. Зінич, В. В. Книш, М. В. Кравчук, О. В. Марцеляк, Т. М. Слінько, С. В. Адамович, А. Каспшик, О. Р. Ковалишин, Є. С. Мнишенко, I. Pankevych, A. Feja-Paszkiewicz, С. Д. Сворак, О. М. Сидоренко, К. С. Оніщук, A. Tatara, А. В. Федорончук, В. І. Щербина, А. А. Албу, О. В. Бурлак, В. В. Гутник, Л. Ю. Малюга, Л. М. Сіньова, С. М. Мельничук, І. І. Петровська, В. І. Розвадовський, М. І. Панкевич, В. В. Антонюк, Ю. Ю. Бабій, Р. Г. Гандера, О. В. Гнатківська, Д. О. Данилюк, С. Є. Крупей, Б. А. Кучак, Ю. В. Лосюк, М. С. Мартисон, І. В. Попроцька, Ю. Т. Романів, І. Р. Сворак, О. В. Сливоцька, Ю. П. Стефунько, Х. М. Стручинська, І. В. Урбанський, О. В. Федорович; ред.: В. І. Розвадовський; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Івано-Франківськ : Прикарпат. нац. ун-т ім. Василя Стефаника, 2023. - 417 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Монографія включає погляди вітчизняних та зарубіжних авторів з питань основних напрямів модернізації Конституції України в умовах вступу нашої держави до Європейського Союзу, які були оприлюднені на міжнародній конференції 27 червня 2023 року. У вказаній монографії авторським колективом зроблено спробу цілісно дослідити пробле¬матику основних напрямків модернізації Основного закону держави на етапі повної інтеграції України до європейської цивілізації через членство у ЄС. Особливе місце відведено дослідженню основних засад Конституції України, проблемам конституційних засад вступу України до ЄС; конс¬титуційним основам функціонування інститутів та органів публічної влади України та міжнародних інститутів в умовах воєнного стану, проблемам забезпечення конституційних прав людини і громадянина в Україні за умов воєнного стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867015 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського