Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>A=Артемчук І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Артемчук І. О. 
Нафта і газ України / І. О. Артемчук, М. І. Барановський, С. Ф. Білик, Г. Й. Бражина, І. А. Васько; ред.: М. П. Ковалко. - К. : Наук.думка, 1997. - 382 c. - укp.

Представлено історію розвитку нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України, особливо в повоєнний період, коли розпочалось інтенсивне зростання видобутку нафти і газу та їхньої переробки. Показано, як зароджувалась нова прогресивна нафтогазопродуктопроводна галузь. Відображено активну участь українських фахівців в освоєнні великого нафтогазового комплексу Західного Сибіру. Висвітлено проблеми та шляхи подальшого розвитку всіх галузей нафтогазового комплексу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Артемчук І. П. 
Вплив експозиції дії мутагенів на частоту мутацій озимої пшениці / І. П. Артемчук, В. Ф. Логвиненко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2003. - 35, № 3. - С. 222-228. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено вплив експозиції дії мутагенів на частоту мутацій озимої пшениці. На підставі аналізу частоти та спектра видимих мутацій показано, що для насіння озимої пшениці оптимальною є експозиція дії нітрозоетилсечовини (НЕС) та нітрозометилсечовини (НМС) 18 год. У поєднанні з високими та оптимальними концентраціями (НЕС 0,0375, 0,025 %, НМС 0,02, 0,01 %) вона сприяє індукції високої частоти видимих мутацій, а у сполученні з низькими концентраціями (НЕС 0,0125 %, НМС 0,005 %) - збільшенню серед них частки корисних мутацій. За цією методикою одержано селекційно-цінні мутантні лінії, які використовуються як вихідний матеріал у селекційному процесі, та високопродуктивний з високою якістю зерна короткостебловий сорт Ятрань 60, занесений до Реєстру сортів рослин України з 2001 р. для вирощування у зонах Степу, Лісостепу, Полісся.


Ключ. слова: озима пшениця, індуковані мутації, мутаген, експозиція
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-315

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Артемчук І. П. 
Індукування мутацій у потомствах колосів різних порядків розташування в озимої пшениці / І. П. Артемчук, В. Ф. Логвиненко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2004. - 36, № 2. - С. 116-123. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Зазначено, що для досягнення найбільшої ефективності мутаційного процесу озимої пшениці під час дії гамма-променів слід виділяти мутації в потомствах колосів I і II порядків розташування незалежно від дози опромінення. Загущення посіву сприяє зменшенню кущіння рослин та ефективному виділенню з підвищеною частотою практично-цінних мутацій, індукованих гамма-променями, у потомств колосів I та II порядків і не сприяє їх виділенню у потомств колосів III порядку. Високі концентрації нітрозоетилсечовини: 0,0375 % у нормальному, зрідженому та загущеному посівах і 0,025 % у загущеному посіві спричинюють зниження частоти мутацій у потомствах колосів I порядку, що, очевидно, є наслідком сильнішого враження мутагеном ініціальних клітин, які дають початок колосам верхнього ярусу. Зазначено, що в разі використання високих концентрацій нітрозоетилсечовини доцільно проводити добір мутацій у потомствах колосів II і III порядків, а за дії низьких концентрацій - I та II порядків. Специфічним для загущеного посіву є виділення мутацій з підвищеною частотою по генах, що контролюють короткостебловість, підвищену кущистість і зернову продуктивність. Виявлено чітку закономірність: зі зниженням доз (концентрацій) мутагенів зростає частка практично-цінних мутацій у загальній їх частоті незалежно від природи мутагенів, порядку розміщення колосів і густоти посіву.


Ключ. слова: озима пшениця, індуковані мутації, порядок колосів, мутаген, доза, концентрація
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Артемчук І. В. 
Особливості усного зв'язного мовлення у комунікативно депривованих дітей-сиріт : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.08 / І. В. Артемчук; Ін-т спец. педагогіки АПН України. - К., 2005. - 22 c. - укp.

Вперше визначено стан сформованості у дошкільників із загальним недорозвитком мовлення (ЗНМ), які перебувають в інтернатних установах, операцій смислової організації висловлювання та структурно-мовленнєвого оформлення. Уточнено зміст понять "комунікативна депривація" та "комунікативне ядро дитини-сироти". Досліджено особливості розвитку усного зв'язного мовлення у дітей-сиріт і встановлено причини затримки оволодіння мовленнєвими навичками. Охарактеризовано складові комунікативного ядра особистості дитини-сироти старшого дошкільного віку та виявлено стан їх сформованості у даної категорії дітей. З'ясовано залежність рівня розвитку усного зв'язного мовлення від стану сформованості комунікативного ядра особистості. Розроблено комплексну систему заходів психолого-педагогічного впливу на формування та розвиток усного зв'язного мовлення дітей-сиріт з ЗНМ, які перебувають в інтернатній установі закритого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.513.201 + Ч437.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Артемчук І. П. 
Розробка методів підвищення частоти і розширення спектра індукованих мутацій озимої пшениці : Автореф. дис... канд. біол. наук / І. П. Артемчук; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. - К., 2007. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-315

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Моргун В. В. 
Клуб 100 центнерів. Сорти та технології вирощування високих урожаїв озимої пшениці / В. В. Моргун, Є. В. Санін, В. В. Швартау, І. П. Артемчук, Т. Б. Семерунь, О. А. Омеляненко; Ін-т фізіології рослин і генетики НАН України, Компанія "Сингента" (Швейцарія). - К., 2009. - 95 c. - укp.

Наведено інформацію про сорти озимої пшениці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України високоінтенсивного типу, інтенсивного типу універсального використання та спеціалізовані. Охарактеризовано систему живлення високопродуктивних сортів озимої пшениці. Описано технологію захисту озимої пшениці швейцарської компанії "Синтега".

Приведена информация о сортах озимой пшеницы Института физиологии растений и генетики НАН Украины высокоинтенсивного типа, интенсивного типа универсального применения и специализированных. Охарактеризована система питания высокопродуктивных сортов озимой пшеницы. Описана технология защиты озимой пшеницы швейцарской компании "Синтега".


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-36 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА722069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Артемчук І. В. 
Проблеми психологічної підготовки дітей-сиріт із ЗНМ до шкільного навчання / І. В. Артемчук // Дефектологія. - 2006. - № 3. - С. 21-23. - укp.

Досліджено розгляд проблеми психологічної готовності до шкільного навчання вітчизняними, російськими та зарубіжними науковцями. Звернено увагу на відсутність загальноприйнятого тлумачення психологічної готовності та її чіткої структури. Вказано на позитиви та недоліки педагогічного та суто психологічного підходів у визначенні критеріїв готовності до шкільного навчання. Визначено перспективність комплексного підходу, в якому застосовано показники "шкільної зрілості" - інтелектуальної, емоційної та соціальної сфер психічного розвитку дитини. Акцентовано увагу на розбіжності у науковців розуміння вікових новоутворень. Виділено чотири основні напрями вирішення науковцями проблеми психологічної готовності до навчання у школі. Викладено основне положення кожного з напрямів. Розкрито шляхи вирішення наступності між дошкільною і шкільною ланками навчального процесу, зокрема, застосування навчально-ігрової діяльності. Наголошено на інтелектуальному, мовленнєвому та соціально-психологічному компонентах психологічної готовності до школи дітей-сиріт з загальним недорозвитком мовлення (ЗНМ).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.2 + Ю984.030.1-353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15708 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського