Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Арнаута О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Арнаута О. В. 
Показники метаболізму клітин крові та їх збереженість за умов консервації факторами штучного гіпобіозу : Автореф. дис... канд. вет. наук / О. В. Арнаута; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мельничук Д. О. 
Особливості електролітного балансу в консервованій крові тварин при зберіганні за умов штучного вуглекислотного гіпобіозу / Д. О. Мельничук, С. Д. Мельничук, О. В. Арнаута // Доп. НАН України. - 2004. - № 7. - С. 163-165. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

The results of researches of the influence of high concentrations of carbon dioxide on electrolytic metabolism are presented. The advantage of the storage method of preserved blood under the condition of artificial carbon dioxide hypobiosis is shown, and the stability of the gradient of electrolyte concentrations for a longer time is shown.


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.45 + Е60*732.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мельничук Д. О. 
Вплив вуглекислого газу та бікарбонату натрію на величину гемолізу крові в процесі її зберігання / Д. О. Мельничук, С. Д. Мельничук, О. В. Арнаута // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 4. - С. 33-34. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Виявлено консервувальний ефект комплексної дії різних концентрацій бікарбонату натрію та вуглекислого газу під час зберігання консервованої крові тварин. За критерій ефективності контрольного та дослідних середовищ взято рівень гемолізу.

Установлен консервирующий эффект комплексного действия различных концентраций бикарбоната натрия и углекислого газа при хранении консервированной крови животных. За критерий эффективности контрольной и опытной сред взят уровень гемолиза.


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Калачнюк Л. Г. 
Теоретичні та методичні засади вивчення метаболічних процесів у тварин і людини за показниками крові : навч. посіб. / Л. Г. Калачнюк, О. В. Арнаута; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2015. - 580 c. - Бібліогр. в кінці частин - укp.

Висвітлено теоретичні та методичні засади вивчення метаболічних процесів у тварин і людини за показниками крові, які надають можливість оцінити роботу фактично усіх органів та організму в цілому й отримати цінну розгорнуту інформацію про стан здоров'я та відображають зміни, що настають за умов норми або патології. Подано детальну інформацію стосовно крові, її складових компонентів та функцій у тварин і людини. Поряд з такими традиційними питаннями вивчення крові, як буферні системи, протеїни, ензими плазми та сироватки, роль гемоглобіну, висвітлено функціонування калікреїн-кінінової системи та особливості метаболізму клітин крові. Викладено методичні підходи щодо одержання клітин крові та їх вивчення, дослідження метаболізму протеїнів, ліпідів і вуглеводів та молекулярної діагностики, зокрема з використанням реакції взаємодії антигену з антитілом та проведення полімеразної ланцюгової реакції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723 я73 + Е60*732.2*72 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Арнаута О. В. 
Перспективи вивчення причин і наслідків масової загибелі медоносних бджіл : (огляд) / О. В. Арнаута, Л. Г. Калачнюк // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 1. - С. 9-15. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Розглянуто проблему масової загибелі медоносних бджіл, яку ще називають "синдромом краху колонії". Узагальнено наявні дані щодо можливих причин цього явища. Особливу увагу приділено аналізу чинників, які, за даними літератури, вважаються найбільш імовірними причинами масової загибелі бджіл, що спостерігається у багатьох країнах світу в останні десять років. Зокрема, взято до уваги можливий вплив стресових чинників, якість кормової бази, електромагнітне випромінювання, поширення інфекційних та інвазійних хвороб, дію пестицидів, широке використання у сільському господарстві генетично модифікованих рослин, надмірне застосування ветеринарних препаратів. На сьогодні масштаб впливу вищезгаданих чинників безпосередньо на імунну систему та в цілому на життєдіяльність медоносної бджоли вивчається вченими та бджолярами різних країн світу. Відомо, що імунітет медоносної бджоли охоплює як клітинні, так і гуморальні реакції, які об'єднують безліч взаємопов'язаних систем. Дослідження антиоксидантної системи медоносної бджоли займають особливе місце при вивченні формування та підтримання на певному рівні її імунної системи. Досліджено такі ензими антиоксидантної системи, як пероксидаза, каталаза, редуктаза, від активності яких багато в чому залежить імунна відповідь бджіл. Також знаковою є роль антиоксидантної системи в утилізації активних форм оксисену, які за накопичення здатні пошкоджувати клітинні структури. Оксидативний стрес, який може розвиватися унаслідок дії вищевказаних чинників, розглядається вченими як один з імовірних механізмів впливу на імунну систему медоносної бджоли. Вивчення саме комбінованого впливу негативних чинників на метаболічні системи організму бджоли є пріоритетним напрямом досліджень щодо вияснення причин та розуміння механізму їх масової загибелі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691 + П871.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського