Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Андрєєва А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Школьник В. В. 
Місце інгібіторів АПФ і тіазидоподібних діуретиків у лікуванні та корекції ендотеліальної дисфункції у хворих на гіпертонічну хворобу з цукровим діабетом 2 типу: (огляд) / В. В. Школьник, А. О. Андрєєва // Укр. терапевт. журн. - 2010. - № 4. - С. 93-96. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Известно, что при сочетании гипертонической болезни и сахарного диабета наблюдается развитие микроальбуминурии (МАУ), которая является проявлением эндотелиальной дисфункции. Ее коррекцию одновременно с контролем традиционных факторов риска атеросклероза стоит рассматривать как стратегическую линию эффективного предупреждения сердечно-сосудистых осложнений. Что касается лечения этой категории больных, то препаратами выбора, согласно международным рекомендациям, являются ингибиторы АПФ. Применение тиазидоподобных диуретиков, таких как индапамид, позволяет снижать массу миокарда левого желудочка, уровень МАУ и уменьшать риск развития гипокалиемии. Использование одновременно ингибиторов АПФ и тиазидоподобных диуретиков способствует достижению раннего антигипертензивного эффекта у широкого круга пациентов независимо от возраста, пола, плазменной активности ренина, содержания калия в крови, а также уменьшает проявления эндотелиальной дисфункции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р415.160.23-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Біловол О. М. 
Роль порушення вуглеводного та ліпідного обмінів у формуванні метаболічних змін у хворих на гіпертонічну хворобу з цукровим діабетом 2 типу та їх корекція за допомогою комбінації інгібіторів АПФ та тіазидоподібних діуретиків / О. М. Біловол, В. В. Школьник, А. О. Андрєєва // Укр. терапевт. журн. - 2011. - № 3. - С. 34-37. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

У больных гипертонической болезнью в сочетании с сахарным диабетом 2 типа отмечаются нарушения со стороны углеводного и липидного обменов, что проявляется увеличением уровня глюкозы, дислипидемией и развитием инсулинорезистентности, - все это факторы риска развития осложнений со стороны сердечно-сосудистой системы. Известно, что ингибиторы АПФ и тиазидоподобных диуретиков являются препаратами выбора для лечения данной категории пациентов согласно международным рекомендациям. Это связано с тем, что они усиливают достоинства и максимально нивелируют недостатки друг друга. Таким образом, при одновременном приеме ингибиторов АПФ и тиазидоподобных диуретиков отмечается достижение целевого артериального давления, снижение развития гипокалиемии и нарушения углеводного и липидного обменов у больных данной категории.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Андрєєва А. О. 
Вісфатин і показники ендотелійзалежної вазодилатації у хворих на гіпертонічну хворобу на тлі абдомінального ожиріння / А. О. Андрєєва // Укр. терапевт. журн.. - 2013. - № 3. - С. 57-61. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Останнім часом активно обговорюється участь нового гормону вісфатину в розвитку резистентності до інсуліну, ожиріння й атерогенезу. Мета роботи - вивчення функціонального стану судинної стінки у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) з абдомінальним ожирінням (АО) у взаємозв'язку з рівнем вісфатину та ендотеліальної синтази оксиду азоту. 79 пацієнтів поділили на дві групи залежно від наявності ожиріння абдомінального типу. У першу групу ввійшли пацієнти з ГХ (n = 32), до другої групи потрапили хворі на ГХ з АО (n = 36), третю групу склали практично здорові особи (n = 17). Ендотелійзалежну вазодилатацію вивчено за методом D. Celermajer з використанням ехокардіографії ("Ultrasound scanner", США). Рівень вісфатину був значно вищим у другій групі у порівнянні з контролем на 48,3 %, а рівень eNos був значно нижчим у порівнянні з контролем до 31,5 % у разі ГХ без АО і на 24,9 % - у разі ГХ з АО. Спостережено збільшення діаметра плечової артерії на 1-й хвилині після декомпресії на 7,6 і 8,17 % відповідно у хворих на ГХ з АО і без нього.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Андрєєва А. О. 
Рівні нового адипоцитокіну вісфатину та стан ліпідного обміну у хворих на гіпертонічну хворобу на тлі абдомінального ожиріння / А. О. Андрєєва // Медицина трансп. України. - 2013. - № 2. - С. 5-9. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Біловол О. М. 
Безпека комбінованої антигіпертензивної терапії у хворих на гіпертонічну хворобу на тлі порушення вуглеводного обміну / О. М. Біловол, В. В. Школьник, А. О. Андрєєва // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 13-17. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Поєднання артеріальної гіпертензії (АГ) з цукровим діабетом (ЦД) є досить актуальною проблемою охорони здоров'я. Як правило, такі пацієнти мають надлишкову вагу та порушення ліпідного і вуглеводного обмінів, дисфункцію ендотелію. Центральне ожиріння може стимулювати розвиток гіперглікемії, гіперінсулінемії та інсулінорезистентність. Окрім того, незалежним маркером кардіоваскулярного ризику у хворих на АГ є мікроальбумінурія (МАУ), яка відображає ендотеліальну дисфункцію. Мета дослідження - розробка ефективних медикаментозних підходів лікування хворих на гіпертонічну хворобу з ЦД 2 типу. Вивчено рівні МАУ, вуглеводного обміну, ліпідів крові, дані добового моніторування артеріального тиску до та після лікування комбінацією антигіпертензивних препаратів у хворих на гіпертонічну хворобу на тлі ЦД 2 типу, що є актуальним для оптимізації лікувальних схем щодо зниження кардіоваскулярного ризику та служить обгрунтуванням безпеки їх призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р415.2 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Біловол О. М. 
Зміни метаболічних показників під впливом комбінованої антигіпертензивної терапії на тлі цукрового діабету 2 типу / О. М. Біловол, В. В. Школьник, А. О. Андрєєва // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 2. - С. 5-7. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Гіпертонічна хвороба (ГХ) займає перше місце в структурі поширеності та захворюваності хвороб системи кровообігу серед дорослих у 2010 році. У хворих на цукровий діабет (ЦД) 2 типу артеріальна гіпертензія, як правило, є супутнім захворюванням, істотно погіршує прогноз. Як мінімум три чинники сприяють розвитку гіпертензії при ЦД: гіперінсулінемія, дисліпідемія і мікроальбумінурія. Одержані дані свідчать про те, що у хворих на ГХ з супутнім ЦД 2 типу, в порівнянні з пацієнтами, хворими виключно на ГХ без наявності ЦД, спостерігаються порушення вуглеводного і ліпідного обмінів. Зазначена комбінована антигіпертензивна терапія зумовлює досягнення цільових рівнів артеріального тиску у більшості хворих як на ГХ, так і з поєднанням ЦД, також є безпечною щодо метаболічних змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415.160.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бабак О. Я. 
Гормональні зміни в жировій тканині хворих на гіпертонічну хворобу й ожиріння / О. Я. Бабак, А. О. Андрєєва // Укр. терапевт. журн.. - 2013. - № 1. - С. 63-67. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

По данным ВОЗ, избыточной массой тела страдает приблизительно 30 % населения планеты, а 7 % населения земного шара страдает ожирением. На сегодняшний день существует доказательство того, что жировая ткань обладает ауто- и паракринными свойствами и способна синтезировать множество биологически активных веществ - адипоцитокинов, участвующих в процессах иммунного воспаления. Многие исследования свидетельствуют о том, что существует взаимосвязь между артериальной гипертензией и воспалительным процессом, которая усиливается на фоне избыточной массы тела. Последнее время идентифицирован еще один гормон жировой ткани - висфатин, обладающий инсулиномиметической активностью. Уровень висфатина имеет прямую корреляцию с индексом массы тела, окружностью талии и индексом инсулинорезистентности. Считается, что висфатин участвует в патогенезе сосудистых осложнений диабета и атерогенеза. Несмотря на проведенные экспериментальные исследования, не существует определенной точки зрения по поводу эффектов висфатина, поскольку он, с одной стороны, вызывает сосудистое воспаление, а с другой - расширение кровеносных сосудов. Таким образом, обобщены сведения о гормоне висфатине, показана его роль в углеводном и липидном обменах, а также его неоднозначное влияние на эндотелиальную функцию сосудов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Андрєєва А. О. 
Оптимізація діагностики та лікування гіпертонічної хвороби у поєднанні з ожирінням шляхом оцінки дії вісфатину та інтерлейкінів-4,6 на судинне ураження : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / А. О. Андрєєва; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2014. - 19 c. - укp.

Дослідження присвячено оптимізації діагностики та лікування хворих на гіпертонічну хворобу з супутнім абдомінальним ожирінням та без нього на підставі з'ясування ролі вісфатину, про- та протизапальних факторів - інтерлейкінів-4, 6, С-реактивного білка, показників ліпідного, вуглеводного обміну та маркерів ендотеліальної дисфункції у взаємозв'язку з ремоделюванням загальної сонної артерії. Доведено значення вісфатину, інтерлейкінів-4, 6, С-реактивного білка, ендотеліальної синтази оксиду азоту в механізмах розвитку ремоделювання загальної сонної артерії та порушенні ендотелійзалежної вазодилатації. Обгрунтовано удосконалення комбінованої антигіпертензивної терапії з додаванням гіполіпідемічного препарату у хворих на гіпертонічну хворобу з абдомінальним ожирінням залежно від наявності дисліпідемії та характеру ремоделювання загальних сонних артерій. Подано дані про залежність між медикаментозним зменшенням товщини комплексу інтима-медіа, показниками ендотелійзалежної вазодилатації та рівнем вісфатину, інтерлейкіну-6, С-реактивного блоку та ендотеліальної синтази оксиду азоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пономарьова Г. П. 
Процес становлення кримськотатарської державності: від улусу до ханства / Г. П. Пономарьова, А. П. Андрєєва // Держава та регіони. Сер. Право. - 2018. - № 4. - С. 28-34. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Висвітлено одну із малодосліджених проблем у царині історії держави - права України - історичному розвиткові та державно-правовому становленню кримськотатарського народу. Окреслено процеси появи та утвердження кримських татар на теренах сучасної України, трансформацію адміністративно-територіальної одиниці Золотої Орди - Кримського улусу в окрему державу - Кримське ханство. Визначено основи державного ладу та правової системи кримських татар у період зародження та подальшого розвитку їх державності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР=632.94)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пилипенко О. В. 
Проведення натурних вимірів радіаційних параметрів в приміщеннях житлових масивів Перемога-3 та Перемога-4 / О. В. Пилипенко, А. В. Андрєєва, Є. А. Тюрін, В. М. Паламарчук // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 1. - С. 212-220. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - визначення реальних (фактично одержаних) значень РРП у приміщеннях будівель і споруд житлового фонду ж/м Перемога-3 та ж/м Перемога-4 на основі попередніх досліджень та існуючих методів досліджень радіаційно-гігієнічних регламентів радіаційного фону житлових будинків, які знаходяться в експлуатації. Методи дослідження: визначити нові об'єкти досліджень на ж/м Перемога-3 та ж/м Перемога-4, для яких вимірювання не проводились; підібрати будівлі різної поверховості від одного до шістнадцяти; підібрати будівлі з різними об'ємно-планувальними рішеннями та матеріалами зовнішніх огороджувальних конструкцій; прорахувати середні значення регламентованих радіаційних параметрів щодо визначення регламентованих радіаційно-гігієнічних параметрів в окремо взятому приміщенні офісу, квартири або адмінбудівлі. Розглянуто стан радіаційної небезпеки помешкань, будівель і споруд мікрорайону Перемога-3 та Перемога-4, що розташований на правому березі Дніпра. Житловий фонд складається з одно-, двох-, трьох- та чотирьохкімнатних квартир багатоповерхівок та приватних одно-, двох- та трьохповерхових будинків, як основного джерела впливу радіації на людину, а також офісних, адміністративних, розважальних і торгових площ, що розташовані в мікрорайонах. Встановлено вплив конструктивних матеріалів несучих, самонесучих та огороджувальних конструкцій на основну складову радіаційного фону в приміщенні житлових будинків. Проведено системні виміри фактичних значень потужності поглиненої дози та еквівалентної об'ємної активності житлового фонду житловому масиві Перемога-3 та Перемога-4, що проводили співробітники кафедри безпеки життєдіяльності та студенти ДВНЗ "Придніпровська державна академія будівництва та архітектури", відповідно до плану спостережень, в період з 2018 по 2019 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-082.04 + Р126

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Андрєєва А. В. 
Зниження радіаційної небезпеки на території промислового майданчику "Сухачівське" : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / А. В. Андрєєва; ДВНЗ "Придніпров. держ. акад. буд-ва та архітектури". - Дніпро, 2017. - 22 c. - укp.

Висвітлено актуальні питання зниження радіаційної небезпеки на радіаційно-забруднених територіях промислового майданчику «Сухачівське» колишнього уранового виробництва ВО ПХЗ на основі проведення разових та систематичних досліджень та аналізу радіаційної обстановки на хвостосховищах «Сухачівське» - 1 секція, «Сухачівське» - 2 секція, «Лантанова фракція», що розташовані між населеними пунктами м. Дніпро та м. Кам'янка; впливу різноманітних ДІВ на формування сумарної дози опромінення основного та залученого персоналу; радіаційної оцінки впливу негативних наслідків для робітників охорони ДП «38 ВІТЧ»; удосконалення системи вхідного / вихідного радіаційного контролю на КІШ та тілі РНО. Встановлені закономірності зміни радіаційної небезпеки на маршрутах руху робітників охорони ДП «38 ВІТЧ», залежно від пори року, погодних і кліматичних умов. Вперше запропоновано розподіл всіх робітників основного та залученого персоналу на п'ять кваліфікаційних груп, з урахуванням розрахованої очікуваної величини сумарної дози опромінення за рік, залежно від обов'язків покладених на робітників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.2 н63 + Р126.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427878 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського