Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Андрушко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Андрушко І. П. 
Інституційні форми співробітництва держав із дослідження та використання космічного простору на теренах колишнього СРСР / І. П. Андрушко // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2001. - Вип. 12. - С. 614-627. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.55 + Х916.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Андрушко І. П. 
Космічне право України: проблеми становлення та розвитку : Моногр. / І. П. Андрушко; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, Міжнар. центр косм. права. - К. : Юрид. думка, 2006. - 190 c. - укp.

Розглянуто питання формування та розвитку космічного права України, місце даної галузі в загальній системі права, розкрито зміст, висвітлено джерела, суб'єкти і об'єкти, сутність юридичної відповідальності за правопорушення в зазначеній сфері. Визначено шляхи вдосконалення космічного законодавства України та його практичного застосування.

Рассмотрены вопросы формирования и развития космического права Украины, место данной отрасли в общей системе права, раскрыто содержание, освещены источники, субъекты и объекты, сущность юридической ответственности за правонарушения в указанной сфере. Определены пути усовершенствования космического законодательства Украины и его практического применения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.55(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА679452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сєркова В.  
Добовий ритм артеріального тиску й ураження органів-мішеней у хворих із артеріальною гіпертензією / В. Сєркова, Н. Горобець, І. Андрушко // Ліки України. - 2005. - № 7-8. - С. 112-114. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Приведены данные по оценке состояния органов-мишеней у больных с артериальной гипертензией (АГ) II стадии при нормальном и нарушенном ритме артериального давления (АД). Суточное мониторирование АД проводили с использованием регистратора АВРМ-04. Для уточнения состояния сердца как органа-мишени проводили эхокардиографическое исследование по стандартной методике на аппарате SIM 7000 "Challenge" в В- и М-режимах. Обследовано 64 больных с АГ II стадии. У обследованных пациентов с нарушенным суточным ритмом АД в виде недостаточного снижения систолического АД (меньше 10 %) выявляют прогностически неблагоприятные изменения суточного профиля АД, наиболее выраженные в ночное время, более выраженные и частые изменения органов-мишений в виде гипертрофии левого желудочка и микроальбуминурии. Прогрессирование гипертрофии левого желудочка зависит не только от абсолютных значений АД в разные периоды суток, но и от его суточного профиля. Нарушения суточного ритма АД в виде его недостаточного снижения в ночное время может служить дополнительным предиктором прогноза сердечно-сосудистых осложнений у больных с мягкой и умеренной АГ.


Ключ. слова: добове моніторування артеріального тиску, гіпертрофія лівого шлуночка, мікроальбумінурія, артеріальна гіпертензія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-433.76

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Андрушко І. І. 
Співвідношення гіпергомоцистеїнемії та дисліпідемій у хворих на ішемічну хворобу серця / І. І. Андрушко // Укр. кардіол. журн. - 2005. - № 6. - С. 46-49. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено частоту порушень обміну гомоцистеїну у практично здорових осіб та у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). Обстежено 210 здорових осіб та 102 хворих на ІХС. За результатами дослідження, гіпергомоцистеїнемію (ГГЦ) виявлено у 10 % здорових осіб. У 27 % хворих на ІХС зафіксовано нормальний рівень гомоцистеїну, у 34 % - високий нормальний, а у 39 % - ГГЦ, у тому числі у 10 % хворих реєстрували тяжку ГГЦ. Порушення обміну ліпідів у хворих на ІХС слабко асоціюються з ГГЦ, що свідчить про самостійне значення ГГЦ як фактора ризику розвитку атеросклерозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Андрушко І. В. 
Теоретичні основи та інформаційні технології побудови логіко-статистичної інформаційної моделі (ЛСІМ-4) на основі контролю спектральних характеристик об'єктів управління / І. В. Андрушко, І. Р. Пітух, Я. М. Николайчук // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2006. - № 2. - С. 110-118. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто особливості побудови логіко-статистичної інформаційної моделі на підставі контролю спектральних характеристик об'єктів управління та обгрунтування у ході вибору математичного підходу для рішення поставлених задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Андрушко І. В. 
Розпізнавання передаварійних та аварійних ситуацій діагностованих промислових об'єктів на основі логіко-статистичних інформаційних моделей / І. В. Андрушко // Искусств. интеллект. - 2008. - № 4. - С. 309-316. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено можливості контролю та керування великими промисловими об'єктами та вироблено рекомендації з методології вирішення такого класу задач за допомогою логіко-статистичних інформаційних моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Андрушко І. І. 
Гіпергомоцистеїнемія у хворих на гіпертонічну хворобу: зв'язок із станом серцево-судинної системи, гіперліпідемією та недостатністю вітамінів $Eroman {B sub 2 ,~B sub 6 ,~B sub 12 } : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.11 / І. І. Андрушко; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Вивчено роль гіпергомоцистеїнемії (ГГЦ) як одного з важливих факторів розвитку та прогресування гіпертонічної хвороби (ГХ), її зв'язок з іншими факторами ризику та участі вітамінної недостатності в її формуванні. Проведено комплексне обстеження 142-х хворих на ГХ та 44-х хворих на нейроциркуляторну дистонію (НЦД) за гіпертонічним типом. Виявлено, що підвищений рівень гомоцистеїну (ГЦ) досить часто, не рідше ніж гіперхолестеринемія, зустрічається як у хворих на ГХ і НЦД, так і у практично здорових осіб, причому, по мірі прогресування серцево-судинної патології частіше зустрічається ГГЦ і частота виявлення аберантних рівнів ГЦ. Встановлено, що ГГЦ асоціюється з більш важким перебігом ГХ, розвитком несприятливих типів ремоделювання міокарда, порушеннями його функції та мікропротеїнурією. Показано, що порушення обміну ГЦ значною мірою є наслідком мікронутрієнтної недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Андрушко І. П. 
Космічне право: поняття та зміст : Автореф. дис... канд. юрид. наук / І. П. Андрушко; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Розглянуто проблеми становлення нової галузі юридичної науки - космічного права, виявлено теоретичні закономірності його формування та розвитку. Проведено комплексне дослідження основних положень міжнародного та національного космічного права та практики їх застосування. Проаналізовано суспільні відносини, що виникають у процесі дослідження та використання космічного простору та становлять предмет космічного права. Визначено суб'єкти даних відносин, показано їх особливості. Висвітлено досвід регулювання космічних відносин зарубіжними державами. Визначено ступінь урахування у національному законодавстві положень міжнародного космічного права. Розглянуто питання гармонізації космічного законодавства України з нормами міжнародного та європейського космічного права. Уточнено зміст базових понять, термінів і термінологічних зворотів і сформульовано нові теоретичні положення космічного законодавства України, обгрунтовано шляхи його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.55(4УКР) + Х916.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сєркова В. К. 
Кардіологія : навч. посіб. / В. К. Сєркова, М. А. Станіславчук, Н. В. Кузьмінова, Н. Ю. Осовська, І. І. Андрушко; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця : ФОП Горбачук І.П., 2011. - 223 c. - укp.

Стисло викладено питання етіології, патогенезу, клиініки захворювань серцево-судинної системи (ССС), таких, як: артеріальні та симптоматичні гіпертензії, атеросклероз, ішемічна хвороба серця (ІХС), інфаркт міокарда (ІМ), кардіоміопатії, міокардит, серцева недостатність, порушення ритму та провідності, перикардит, нейроциркулярна дистонія, легеневе серце, інфекційний ендокардит, а також вроджені вади серця. Наведено дані щодо сучасних методів діагностики, профілактики та лікування цих захворювань відповідно до сучасних рекомендацій та затверджених стандартів лікування. При викладенні клінічних особливостей захворювання використано принцип синдромного аналізу, який дозволяє чіткіше орієнтуватися у різноманітті симптомів і проводити диференціальний діагноз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА753252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Заічко Н. В. 
Вплив гострої метіонінової гіпергомоцистеїнемії на утворення гідроген сульфіду в органах щурів та його корекція комплексом вітамінів BVB6D, BVB9D, BVB12D / Н. В. Заічко, І. І. Андрушко, А. В. Мельник, О. І. Штатько // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2009. - № 4. - С. 29-35. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.65 + Е60*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Пентюк О. О. 
Гіпергомоцистеїнемія, поширеність серед здорових та хворих на судинні ураження, зв'язок зі станом вітамінів BV2D, BV6D та BV12D та поліморфізмом за геном метилентетрагідрофолатредуктази / О. О. Пентюк, М. Б. Луцюк, І. І. Андрушко, С. В. Шевчук, Г. В. Безсмертна, М. Ю. Оболенська // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 189-192. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.2-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Андрушко І. І. 
Концентрація C-реактивного білка та інтерлейкіну-6 у хворих на ішемічну хворобу серця: зв'язок із структурно-функціональним станом міокарда / І. І. Андрушко // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 2. - С. 70-74. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

У ході дослідження оцінено зв'язок запального процесу з морфофункціональним станом міокарда та судин у 162 хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). Визначено, що високі значення C-реактивного білка (СРБ) та інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) асоційовано з нижчими значеннями фракції викиду, погіршенням ендотелій-залежної вазодилатації плечової артерії та з більшою товщиною комплексу інтима-медіа загальної сонної артерії у порівнянні з пацієнтами з нормальними значеннями досліджуваних маркерів запалення. У хворих на ІХС із високим ступенем запального процесу в судинній стінці в 1,7 рази частіше траплялися особи з концентричною гіпертрофією лівого шлуночка (ЛШ) і майже вдвічі рідше - з нормальним типом геометрії ЛШ. Нестабільна стенокардія характеризувалася більш високими значеннями СРБ та ІЛ-6 і більш глибокими порушеннями систолічної функції міокарда та значним потовщенням комплексу "інтима-медіа" загальної сонної артерії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Блажієвська Г. Й. 
Дослідження асоціації параметрів артеріального тиску, частоти серцевих скорочень та антропометричних і біохімічних показників у практично здорових міських підлітків та дорослих осіб жіночої статі з нормальною та низькою масою тіла / Г. Й. Блажієвська, І. І. Андрушко // Буков. мед. вісн.. - 2009. - 13, № 3. - С. 12-19. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Представлено вікові особливості асоціацій антропометричних параметрів із показниками артеріального тиску (АТ) і частоти серцевих скорочень та установлено зв'язок між формуванням проатерогенного профілю показників обміну ліпідів і більш високими показниками АТ у практично здорових осіб жіночої статі різних вікових груп. Виявлено асоціацію показників АТ із характеристикою маси тіла (нормальною, зайвою і дефіцитною).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Андрушко І. І. 
Рівні C-реактивного білка та інтерлейкіну-6 у здорових осіб та у хворих на ішемічну хворобу серця / І. І. Андрушко // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 3. - С. 12-17. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Андрушко І. І. 
Морфологічні зміни в аорті та серці щурів за умов експериментальної гіпергомоцистеїнемії та корекції її вітамінно-мінеральним комплексом / І. І. Андрушко, О. О. Пентюк // Буков. мед. вісн.. - 2010. - 14, № 1. - С. 105-109. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Оцінено морфологічну структуру серця та аорти в щурів за умов хронічної тіолактонової гіпергомоцистеїнемії (ГГЦ), її поєднання з артеріальною гіпертензією та корекції ГГЦ вітамінно-мінеральним комплексом. У тварин з ГГЦ виявлено морфологічні зміни в судинах (стази, тромбози, десквамацію ендотелію, гіпертрофію та гіперплазію гладеньком'язових клітин) і дистрофічні зміни в міокарді. Призначення тваринам вітамінно-мінерального комплексу зменшувало негативний вплив ГГЦ на серцево-судинну систему.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Андрушко І. І. 
Фактори ризику атеросклерозу у здорових осіб з обтяженою по серцево-судинних захворюваннях спадковістю залежно від наявності супутньої гіпергомоцистеїнемії / І. І. Андрушко // Буков. мед. вісн.. - 2011. - 15, № 4. - С. 3-7. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обстежено 94 нащадки з обтяженою спадковістю (ОС) і 99 практично здорових осіб без ОС. В осіб з ОС спостережено проатерогенні зрушення в ліпідному спектрі та прозапальні зміни крові у порівнянні з такими без позитивного сімейного анамнезу. Ізольована дисліпідемія (ДЛП) у батьків виступає предиктором значних порушень у ліпідному спектрі проатерогенної спрямованості, мінімального підвищення вмісту С-РБ та ІЛ-6 у нащадків. Гіпергомоцистеїнемія і, особливо, її поєднання з ДЛП у батьків, асоціювались із максимальними проявами дисліпідемії та значним підвищенням вмісту С-РБ та ІЛ-6 у крові їх нащадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Андрушко І. І. 
Мікропротеїнурія як маркер розвитку та прогресування гіпертонічної хвороби / І. І. Андрушко, В. К. Сєркова, О. О. Пентюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 1. - С. 43. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Коваленко В. М. 
Рівень гомоцистеїну в крові у хворих на ішемічну хворобу серця та його зв'язок зі статусом вітамінів B2, В6, В9, B12 / В. М. Коваленко, І. І. Андрушко, Т. В. Талаєва // Галиц. лікар. вісн.. - 2011. - 18, № 3. - С. 36-38. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р415.202.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Андрушко І. І. 
Гіпергомоцистеїнемія як фактор патогенезу атеросклерозу та ішемічної серця; механізми її проатерогенної дії : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.11 / І. І. Андрушко; НАМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска". - К., 2012. - 34 c. - укp.

За клінічних умов і в експерименті визначено роль гіпергомоцистеїнемії (ГГЦ) як одного з факторів патогенезу атеросклерозу й ішемічної хвороби серця (ІХС) та механізми її проатерогенної дії. Проатерогенна активність ГГЦ реалізувалась як через традиційні фактори атерогенезу - проатерогенні зміни ліпідного та фосфоліпідного спектрів крові, розвиток ендотеліальної дисфункції та ремоделювання судинної стінки, так і нетрадиційні - значну активацію оксидантного стресу, індукцію системного запалення з посиленням фіброгенезу. Особливо негативний кардіо- й ангіотропний ефекти ГГЦ реєструвались за умов її поєднання з ГХС за здатності обох патогенних чинників посилювати негативний вплив один одного. Вперше визначено вклад недостатньої забезпеченості фолієвою кислотою (ФК) та рибофлавіном, піридоксином, цианокобаламіном у розвиток ГГЦ в експерименті та для популяції здорових осіб і хворих на ІХС. Вперше в Україні на популяційному рівні встановлено розповсюдженість ГГЦ. Зокрема, поширеність ГГЦ зустрічалась серед здорових осіб у 7 % випадків та у 53 % випадків хворих на ІХС. Визначено нормативні значення рівня гомоцистеїну (ГЦ) для різних вікових груп, оцінено його гендерні відмінності. Показано принципову можливість підвищення ефективності лікування хворих на ІХС з ГГЦ шляхом нормалізації рівня ГЦ в крові додатковим застосуванням ФК і рибофлавіну, піридоксину, цианокобаламіну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Андрушко І. П. 
Особливості застосування категорії "інтерес" у конституційному праві : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. П. Андрушко; Ін-т законодавства ВР України. - К., 2012. - 19 c. - укp.

Здійснено теоретико-правовий аналіз категорії "інтерес" у конституційному праві через розкриття її поняття, змісту та сутнісних ознак. Висвітлено з конституційно-правових позицій теоретичні засади щодо внутрішньої структури категорії "інтерес", розглянуто співвідношення даної категорії зі спорідненими категоріями конституційного права. Досліджено та визначено класифікацію та систематизацію інтересів у конституційному праві, охарактеризовано основні види інтересів у конституційному праві України. Визначено поняття механізму реалізації інтересів у конституційному праві, розкрито механізми реалізації інтересів суб'єктів конституційного права у правотворчій діяльності та проаналізовано правозастосовні механізми реалізації інтересів у конституційному праві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського