Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Аляб'єва О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Аляб'єва О. М. 
Аналіз сучасного стану морських портів України / О. М. Аляб'єва // Бізнес Інформ. - 2019. - № 2. - С. 240-246. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено сучасний стан портової галузі України, визначено основні показники за обсягами вантажопереробки, їх розподіл та номенклатуру. Проведений аналіз діяльності основних морських портів України Північного басейну показав, що підприємства розвиваються нерівномірно. ДП ІМТП "Южний", ДП "Херсонський торгівельний порт", ДП "Ольвія" проаналізовані за такими показниками: фінансові, виробничі, економічні, інвестиційні та інноваційні. Обгрунтовано актуальність розвитку інновацій на зазначених підприємствах, оскільки саме нововведення призводять до більш ефективного розвитку будь-якого підприємства. Зроблено висновки на прикладі ДП ІМТП "Южний", що саме інновації стають рушійною силою в ефективному розвитку підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.610.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Аляб'єва О. М. 
Методичний підхід до оцінки інноваційного розвитку морських портів / О. М. Аляб'єва // Бізнес Інформ. - 2019. - № 6. - С. 163-168. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Позитивний вплив інноваційного розвитку на різні аспекти функціонування підприємства (скорочення витрат, отримання прибутків, покращення умов праці, підвищення екологічності тощо) підвищує його інвестиційну привабливість, а внаслідок дифузії інновації - і всієї галузі. Тому оцінка інноваційного розвитку має надзвичайну роль як для підприємців у цілому, так і для інвесторів зокрема. Процес оцінювання інноваційного розвитку підприємства має проводитися за певною методикою, яка враховує напрямки оцінки з позиції його цільового призначення (внутрішнє та зовнішнє спрямування). У даному випадку, з позиції внутрішнього спрямування суб'єктом оцінки виступає підприємство-інноватор, а з позиції зовнішнього - інвестор, споживач. Тому метою статті є розробка методичного підходу до оцінки інноваційного розвитку морських портів, враховуючи специфічні показники підприємств даної галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У537.461.03 + У9(4УКР)374.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Аляб'єва О. М. 
Економічно-організаційний механізм інноваційного розвитку морських портів / О. М. Аляб'єва // Бізнес Інформ. - 2019. - № 8. - С. 81-86. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Прийняття обгрунтованих стратегічних рішень щодо інноваційного розвитку підприємств вимагає застосування найбільш ефективних методичних підходів до оцінювання його інноваційного потенціалу та формування механізму інноваційного розвитку підприємства. З метою визначення оптимальної стратегії інноваційного розвитку морських портів запропоновано економічно-організаційний механізм, наведений у вигляді точної логіко-структурної схеми. Поряд зі встановленням об'єкта та суб'єкта інноваційної діяльності, цілей і завдань запропонований механізм включає принципи, функції, форми, методичні підходи до оцінки інноваційного розвитку, критерії ефективності, напрямки, показники, інтегральну оцінку та шляхи реалізації. Формування організаційно-економічного механізму інноваційної діяльності морських портів було здійснено на основі науково-методичного підходу, відповідно до якого діагностика стану розвитку морського порту відбувається поетапно з урахуванням ресурсного та кадрового потенціалу, інвестиційної привабливості підприємства, можливих ризиків, і включає комплексну систему оцінки інноваційного розвитку підприємств морської галузі. Даний підхід дозволяє поряд зі встановленням оцінки інноваційного розвитку компанії за визначеними показниками забезпечити прийняття оптимальних рішень щодо напрямів інвестиційної ефективності інновацій. Своєю чергою, стратегічне управління інноваційним розвитком забезпечує економічну прибутковість морських портів та підвищує конкурентоспроможність морської галузі держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.61-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Боняр С. М. 
Систематизація факторів впливу на інноваційний розвиток підприємства в сучасних економічних умовах / С. М. Боняр, О. М. Аляб'єва // Проблеми економіки. - 2019. - № 3. - С. 77-83. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Розглянуто наукові аспекти розвитку поняття "інновація". Проаналізовано роботи іноземних і вітчизняних учених, таких як Макконнелл К., Брю С., Котлер Ф., Райзберг Б., Лемерль П., Ілляшенко С., Микитюк П. та інших. Дослідники пов'язують інноваційний розвиток підприємства з постійним пошуком нововведень і їх реалізацією для можливого більш ефективного управління підприємством. На основі існуючих наукових підходів до поняття "інновація" авторами запропоновано визначення терміна "інновація" з урахуванням особливостей морських портів. Слід зазначити, що на інноваційний розвиток впливають численні фактори, які або сприяють розвитку інновацій або перешкоджають їх упровадженню. В результаті аналізу досліджень вчених, що займаються питаннями, пов'язаними з факторами впливу на інноваційну діяльність на різних економічних рівнях, таких як: Ілляшенко С., Гончаренко Л., Арутюнов Ю., Русінко М., Коюда В., Шейко І., Родіонова І. та інших авторами виділено за основними класифікаційними ознаками та запропоновано фактори, що впливають на результативні показники підприємств, встановлені їх характер і сила впливу для забезпечення ефективності інноваційного розвитку підприємств в сучасних економічних умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Інноваційний розвиток підприємств транспорту в умовах глобальної конкуренції: економічні основи та механізми оцінки : монографія / С. М. Боняр, М. В. Ковбатюк, В. В. Шкляр, О. М. Аляб'єва; Державний університет інфраструктури та технологій. - Київ : КВІЦ, 2021. - 244 c. - Бібліогр.: с. 208-232 - укp.

Викладено теоретико-методичні основи інноваційного розвитку підприємств транспорту, висвітлено сучасний стан транспортної системи та проаналізовано найбільш вживані інноваційні технології та продукти в діяльності транспортних підприємств. Розглянуто сучасний стан та рівень інноваційного розвитку портової галузі України, досліджено механізми оцінки інноваційного розвитку транспортних підприємств та сформовано організаційно-економічний механізм інноваційного розвитку морських портів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)371

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Аляб'єва О. М. 
Організаційно-економічний механізм інноваційного розвитку морських портів : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Аляб'єва; Державний університет інфраструктури та технологій. - Київ, 2020. - 20 c. - укp.

Розглянуто розробку теоретико-методичних положень та практичних рекомендацій щодо формування організаційно-економічного механізму інноваційного розвитку морських портів для підвищення ефективності їх діяльності та конкурентоздатності. Поглиблено теоретичний базис інноваційного розвитку підприємств. Сформульовано визначення категорій "інновації" та "інноваційний розвиток підприємства", визначено взаємозв’язок між ними. Окреслено фактори впливу на інноваційний розвиток та сформовано найбільш повну їх класифікацію. Систематизовано очікуванні результати від впровадження різних видів інновацій для транспортних підприємств. Обгрунтовано доцільність розгляду питань з розробки методичного підходу до оцінки інноваційного розвитку морських портів. Визначено головні тенденції розвитку світової транспортної системи. Розглянуто та проаналізовано інноваційний розвиток провідних світових морських портів. Досліджено сучасний стан морських портів України та визначено рівень їх інноваційного розвитку. Сформовано організаційно-економічний механізм інноваційного розвитку морських портів, практична реалізація якого дозволяє на основі комплексного аналізу його діяльності та оцінці інноваційного потенціалу приймати раціональні рішення щодо доцільності впровадження інноваційних проектів. Розроблено методичний підхід до оцінки інноваційного розвитку морських портів, що базується на інтегральному показнику, дозволяє визначити рівень та сформувати напрями інноваційного розвитку порту. Апробація запропонованого методичного підходу здійснена на прикладі трьох морських портів, які вступають до концесійних угод та зацікавлені в розвитку інноваційної складової.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.610.30-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського