Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Абрамова Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Абрамова Ю. В. 
Роль компаративного фрейма в вербализации концепта "женщина" (на материале английских и украинских пословиц) / Ю. В. Абрамова // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2004. - № 3. - С. 5-9. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Досліджено роль компаративного фрейма у вербалізації концепту "жінка" на матеріалі англійських та українських прислів'їв, що дозволяє виявити характерні асоціативні зв'язки, які формують цей концепт в англійській та українській лінгвокультурах. Англійські й українські прислів'я порівняно в межах лінгвокультурологічного підходу як конструкт, що виникає в результаті взаємодії двох семіотичних систем: культури та мови.


Ключ. слова: компаративный фрейм
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-651 + Ш3(41Вл)-651

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Абрамова Ю. В. 
Регулятивний потенціал британських прислів'їв як засобів мовного втілення концептів чоловік та жінка : Автореф. дис... канд. філол. наук / Ю. В. Абрамова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2007. - 20 c. - укp.

Доведено, що регулятивний потенціал британських прислів'їв як засобів мовного втілення лінгвокультурних концептів ЧОЛОВІК та ЖІНКА реалізується на базі когнітивної операції оцінювання гендерно маркованих актантів прислів'їв щодо загальнолюдських/лінгвокультурних морально-етичних/утилітарних норм і гендерних еталонів, результатом якої є виведена інтерпретатором настанова стосовно бажаних/небажаних гендерно специфічних моделей поведінки, яка функціонує у дискурсі як імплікатура. Розроблено мовленнєвоактову класифікацію прислів'їв-висловлювань, зважаючи на ступінь експліцитності/імпліцитності їх спонукальної іллокуції. Проведено ідеографічну параметризацію концептів ЧОЛОВІК та ЖІНКА за допомогою фрейму та встановлено систему гендерно специфічних поведінкових настанов, що містяться в досліджуваних прислів'ях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-33 + Ш3(4ВЕЛ)-651

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349963 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського