Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ільчишин І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Ільчишин І. П. 
Керування порогом та характеристики генерації домішкових нематичних рідких кристалів / І. П. Ільчишин // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 3. - С. 282-286. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено спектральні та енергетичні характеристики генерації нематичних рідких кристалів (НРК) з домішками поліметинових барвників. Вивчено керування порогом генерації в таких матеріалах шляхом зміни напрямку директора НРК відносно орієнтації лінійної поляризації випромінювання накачування. Показано, що основною причиною низької енергетичної ефективності домішкових НРК є розсіяння світла на флуктуаціях орієнтації директора в орієнтованому шарі рідкого кристала.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ільчишин І. П. 
Особливості характеристик генерації домішкових холестеричних рідких кристалів як активного середовища РЗЗ-лазера і шляхи їх оптимізації / І. П. Ільчишин // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 1-2. - С. 103-110. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Описано експериментальні дослідження залежності ефективності генерації лазера з розподіленим зворотним зв'язком (РЗЗ) на основі стероїдних холестеричних рідких кристалів (ХРК) від інтенсивності збудження та параметрів шару (товщини, оптичної густини активатора). Показано, що теплова фазова гратка, яка виникає при лазерному збудженні в домішковому ХРК, компенсує високу "ефективну добротність" шару ХРК і поліпшує ефективність генерації такого лазера. Запропоновано конструкції комірок для домішкових ХРК, які дозволяють значно знизити кутове розходження РЗЗ-лазера. Досліджено порогові і температурні залежності спектрів двосмугової генерації в лазері на основі індукованих ХРК. Встановлено відповідність кожної смуги в спектрі генерації певному періоду в надмолекулярній спіральній структурі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14 + З86-531

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ільчишин І. П. 
Фотоперестроювання спектрів лазерної генерації домішкових холестеричних рідких кристалів / І. П. Ільчишин, О. В. Ярощук, Є. О. Шайдюк, В. В. Шаплавський, Ю. В. Шаравара // Укр. фіз. журн. - 2005. - 50, № 12. - С. 1333-1338. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Ільчишин І. П. 
Лазер з розподіленим зворотним зв'язком на домішковому нематичному рідкому кристалі / І. П. Ільчишин, Є. О. Тихонов // Укр. фіз. журн. - 2009. - 54, № 1/2. - С. 29-33. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено лазери з динамічним розподіленим зворотним зв'язком (РЗЗ) на основі домішкових нематичних рідких кристалів (НРК) за двох схем формування інтерференційного розподілу накачки: збудження на зустрічних і попутніх пучках накачки. Вивчено особливості ряду барвників у ролі лазерних домішок у НРК і показано, що перспективнішими для створення РЗЗ-лазерів є пірометенові барвники. Порівняно умови реалізації лазера з динамічним РЗЗ у НРК із аналогічним лазером зі статичним РЗЗ на холестеричних рідких кристалах. Для останніх глибина модуляції фазової гратки, що визначає поріг генерації, приблизно на 2 порядки є більшою, ніж у НРК за умов динамічного формування гратки полем лазерної накачки. Лазерну генерацію НРК за динамічного розподіленого зворотного зв'язку одержано вперше. Проаналізовано й апробовано шляхи оптимізації основних характеристик генерації зі зміною частоти для вибраних схем збудження.


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ільчишин І. П. 
Реверсивне фотоперестроювання частоти лазерної генерації в домішковому холестеричному рідкому кристалі / І. П. Ільчишин, Л. М. Лисецький, Т. В. Микитюк, М. І. Сербіна // Укр. фіз. журн. - 2011. - 56, № 4. - С. 334-339. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Реалізовано новий метод фотоперестроювання частоти генерації домішкових холестеричних рідких кристалів (ХРК), утворених на основі сумішей азокси-нематика ЖК-440 і похідних холестерину, шляхом зміни їх кроку спіралі у разі опромінення світлом різної довжини хвилі. Встановлено, що для більшості генерувальних барвників у таких матеріалах різко падає квантовий вихід флуоресценції за вагових концентрацій 0,3 - 0,5 %, що перешкоджає одержанню в них лазерної генерації. Віднайдено барвник пірометенового класу, в якого за вищенаведених концентрацій квантовий вихід флуоресценції становить більше 50 %. Одержано лазерну генерацію в ХРК на основі азокси-нематика ЖК-440 і реалізовано реверсивне фотоперестроювання на 30 нм в короткохвильовий бік і на 20 нм - у довгохвильовий.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35 + В374

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ільчишин І. П. 
Спектрально-променеві особливості випромінювання лазера на холестеричних рідких кристалах / І. П. Ільчишин, Є. О. Тихонов, Т. В. Микитюк // Укр. фіз. журн.. - 2018. - 63, № 4. - С. 339-346. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Ільчишин І. П. 
Як лазерна фізика привела оптику в світ фотонних кристалів? / І. П. Ільчишин, Є. О. Тихонов // Укр. фіз. журн. - 2020. - 65, № 4. - С. 325-332. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Представлено скорочений огляд авторських досліджень, з наголосом на локалізацію фотонів у спіральній структурі хірального рідкого кристала (ХРК), що була вперше експериментально зареєстрована авторами. Аналіз спектральних і генераційних характеристик лазерів з розподіленим зворотним зв'язком (РЗЗ) на основі природних ХРК (тип 1) і лазерів на основі хіральних нематиків (тип 2), привів до висновку: модель фотонного кристала, яка придатна для опису механізму генерації ХРК лазерів типу 2, непридатна для ХРК лазера типу 1. Про це свідчить відсутність смуг генерації на протилежних краях смуги селективного відбивання (СВ), а натомість лінія генерації розміщена по її центру. В даному контексті показано, що при суміщенні смуги СВ ХРК з максимумом смуги флуоресценції лазерного барвника, лінія генерації співпадає з центром смуги СВ з похибкою (+- 1 нм). При товщинах шарів в ХРК лазерах обох типів, при яких зберігається якісна планарна текстура (до 50 мкм) і досягаються низькі пороги генерації, спостерігається суттєва відмінність їх оптичних характеристик. А саме - спектр СВ ХРК для лазера типу 1 описується наближено профілем Лоренца, тоді як контур СВ ХРК лазера типу 2 має профіль, характерний для пропускання багатошарових діелектричних дзеркал. Відповідно причини відмінностей в оптичних і лазерних характеристиках для ХРК лазерів обох типів розглянуті з використанням моделей генерації - РЗЗ і фотонних кристалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В374

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського