Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Єщенко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Єщенко А. І. 
Основи програмування в математичному пакеті MathCAD : Навч. посіб. з лаб. практикумом / А. І. Єщенко, І. А. Єщенко; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. - О., 2000. - 286 c. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено обчислювальні можливості математичних пакетів ієрархічної сім'ї MathCAD. Наведено приклади їх використання для розв'язання різноманітних математичних та інженерних задач. Описано основні характеристики пакета MathCAD 7 Professional та його попередніх версій MathCAD PLUS 5.0 і MathCAD PLUS 6.0 Professional, команди їх головного, піктографічного та клавіатурного меню, базові операції та внутрішні функції пакетів, необхідних для виконання лабораторного практикуму та подальшої самостійної роботи в їх обчислювальному середовищі. Викладено основні теоретичні відомості, необхідні для роботи в обчислювальному середовищі пакетів ієрархічної сім'ї MathCAD. Вміщено базовий лабораторний практикум, який сприяє вивченню окремих обчислювальних засобів пакета MathCAD, необхідних для виконання індивідуальних завдань лабораторного практикуму, та методичні поради щодо їх використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.121 MathCAD я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пархоменко Л. К. 
Застосування гомеопатичного препарату "Галстена" у дітей підліткового віку з порушеннями рухової функції системи травлення / Л. К. Пархоменко, Л. А. Страшок, А. В. Єщенко // Сучас. гастроентерологія. - 2002. - № 2. - С. 100. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.0-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Єщенко А. В. 
Функціональний стан печінки у дітей з дисфункціональними розладами біліарного тракту : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / А. В. Єщенко; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2005. - 22 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пархоменко Л. К. 
Медичні аспекти професійної орієнтації підлітків в Україні / Л. К. Пархоменко, Л. А. Страшок, А. В. Єщенко // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 2. - С. 198-201. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено медичні аспекти професійної орієнтації підлітків в Україні та шляхи її поліпшення за сучасних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пархоменко Л. К. 
Медичні та соціальні аспекти тютюнопаління у підлітків / Л. К. Пархоменко, А. В. Єщенко // Соврем. педиатрия. - 2012. - № 7. - С. 215-218. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Наведено дані щодо шкідливого впливу тютюнопаління на підлітковий організм, актуальності профілактики тютюнозалежності у дітей та підлітків, ролі медичних працівників у профілактиці здорового способу життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.021.19 + Р11(4Укр)442.861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бондаренко В. Г. 
ВІЛ-асоційований туберкульоз на Полтавщині / В. Г. Бондаренко, А. К. Вородюхіна, М. В. Куліш, А. В. Єщенко, А. М. Бондаренко, Д. В. Безручко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2013. - № 3. - С. 72-75. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - визначити рівень захворюваності, смертності, клініко-рентгенологічні вияви та ефективність лікування ВІЛ-асоційованого туберкульозу на Полтавщині. Зроблено аналіз показників захворюваності та смертності від ВІЛ-асоційованого туберкульозу на Полтавщині та 116 історій хвороб пацієнтів з ВІЛ-асоційованим туберкульозом. Протягом останніх років на Полтавщині спостережено постійне зростання захворюваності і смертності від ВіЛ-асоційованого туберкульозу. У хворих на ВІЛ-асоційований туберкульоз частіше діагностується легеневий процес (86 %), а у 21 % осіб поряд з легеневою локалізацією спостерігається і позалегеневий туберкульоз. У 93,5 % випадків ВІЛ-асоційований туберкульоз діагностували у разі звернення по медичну допомогу, і тільки у 6,5 % випадків при профілактичному огляді. Своєчасне призначення протитуберкульозної та антиретровірусної терапії хворим на ВІЛ-асоційований туберкульоз призводить до більш доброякісного перебігу хвороби та сповільнення прогресування СНІДу. Висновки. Для запобігання поширенню ВІЛ-асоційованого туберкульозу повинна бути налагоджена робота зі своєчасної профілактики, діагностики та лікування цієї хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ПОЛ)026.254

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Єщенко А. В. 
Вплив функціональних порушень біліарного тракту на стан печінки в підлітків / А. В. Єщенко // Гастроентерологія : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 2. - С. 36-39. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Показано провідну роль гіпокінетичної дисфункції біліарного тракту, порушення внутрішньопечінкового кровотоку по судинах дрібного та середнього діаметра й інтенсифікації вільнорадикального окиснення ліпідів у формуванні початкових порушень функції печінки в підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пархоменко Л. К. 
Обгрунтування напрямів патогенетичного лікування неалкогольної жирової хвороби печінки як компонента метаболічного синдрому в дітей та підлітків з ожирінням / Л. К. Пархоменко, Л. А. Страшок, А. В. Єщенко, О. В. Бузницька, Е. М. Завеля, М. Ю. Ісакова // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2014. - № 4. - С. 24-28. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - на основі клініко-інструментального та біохімічного обстеження дітей та підлітків з ожирінням виявити маркери метаболічного синдрому (МС) та визначити напрями патогенетичного лікування. Під спостереженням перебувало 304 хворих з ожирінням віком 7 - 18 років. Проведено клініко-анамнестичне обстеження, УЗД органів гепатобіліарної системи, біохімічне дослідження білкового, ліпідного, пігментного та вуглеводного обміну, визначали показники оксидантного стресу. Наявність інсулінорезистентності (ІР) визначали за індексом HOMA. У всіх обстежених виявлено гіпотонію жовчного міхура, неоднорідності вмісту жовчного міхура. У 1/3 хворих з ожирінням були УЗД-ознаки стеатогепатозу, більш виражені в осіб з ІР. У ліпідному спектрі визначали атерогенні зміни (підвищення рівня тригліцеридів і холестерину ліпопротеїнів дуже низької щільності), більш виражені за наявності ІР. Ознаки оксидантного стресу виявлялися підвищенням рівня малонового діальдегіду. Тобто у разі ожиріння в дитячому та підлітковому віці є достатньо ознак як для виявлення МС, так і для діагностики неалкогольної жирової хвороби печінки. Висновки: під час лікування та профілактики прогресування патологічних змін у печінці обгрунтовано призначення гепатопротекторів і стандартизованих екстрактів артишоку, есенціальних фосфоліпідів та урсодезоксихолевої кислоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-5 + Р733.415.202.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Школа підліткової медицини: інтерактивні методи навчання / Л. К. Пархоменко, Л. А. Страшок, Е. М. Завеля, М. Ю. Ісакова, Т. О. Глібова, А. В. Єщенко // Проблеми безперерв. мед. освіти та науки. - 2013. - № 3. - С. 17-18. - укp.

Викладено питання інтерактивного навчання та його застосування в педагогічному процесі кафедри підліткової медицини Харківської медичної академії післядипломної освіти.

Представлены вопросы интерактивного обучения и его использования в педагогическом процессе кафедры подростковой медицины Харьковской медицинской академии последипломного образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-33 + Р11(4УКР) р7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Єщенко А. В. 
Використання дистанційного навчання в системі післядипломної освіти: сучасне і майбутнє / А. В. Єщенко // Проблеми безперерв. мед. освіти та науки. - 2013. - № 2. - С. 5-9. - укp.

Розглянуто характеристику дистанційного навчання у післядипломній медичній освіті, особливості підготовки викладачів і лікарів, що навчаються, з питань інформаційних технологій. Наведено законодавчі документи з дистанційного навчання, зазначено перспективи його впровадження у практичну діяльність.

Рассмотрены характеристика дистанционного обучения в последипломном медицинском образовании, особенности подготовки преподавателей и обучающихся врачей по вопросам информационных технологий. Представлены законодательные документы по дистанционному обучению, определены перспективы для его внедрения в практическую деятельность.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Пархоменко Л. К. 
Комплексне диференційоване лікування неалкогольної жирової хвороби печінки в підлітків з ожирінням / Л. К. Пархоменко, О. А. Будрейко, Л. А. Страшок, А. В. Єщенко, Е. М. Завеля, М. Ю. Ісакова // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2016. - № 3. - С. 24-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність застосування гепатопротекторів у комплексному лікуванні підлітків з ожирінням та неалкогольною жировою хворобою печінки. Обстежено 110 підлітків віком 10 - 18 років, хворих на ожиріння та з інсулінорезистентністю, яким проведено УЗД печінки та жовчовивідної системи, визначено показники білкового, пігментного та ліпідного обмінів. У всіх хворих під час терапії ожиріння застосовували метформін. За результатами клінічного та лабораторно-інструментального дослідження пацієнтів розподілили на 3 групи: 1-ша група (30 осіб) - хворі, які не мали скарг з боку травного тракту, але в них під час УЗД виявили ознаки дисфункціональних розладів біліарного тракту (ДРБТ), і їм призначали препарати есенціальних фосфоліпідів (ЕФ); 2-га група (50 осіб) - хворі з клінічними та УЗ-ознаками ДРБТ, яким призначали препарати екстракту артишоку; 3-тя група (30 осіб) - хворі з клінічними та УЗ-ознаками ДРБТ і біліарного сладжу, яким призначали препарати урсодезоксихолевої кислоти (УДХК). Контрольне обстеження проводили після лікування та через 6 міс. Підлітки з ожирінням скаржилися на підвищення апетиту, біль у животі та порушення моторики верхніх відділів шлункового тракту. Болючість у правому підреберії визначалась у 92 % хворих. У всіх підлітків з ожирінням виявлено ознаки помірної атерогенної дисліпідемії. За даними УЗД, у третини хворих були ознаки стеатогепатозу. У хворих, які одержували препарати ЕФ, характер змін морфофункціонального стану печінки був таким же, як і у пацієнтів, що одержували лише метформін. У підлітків, котрі вживали препарати екстракту артишоку, зменшилися вияви гіпотонії жовчного міхура (ЖМ), визначалося суттєвіше зменшення ознак стеатогепатозу, ніж у групі порівняння. Лікування із застосуванням УДХК сприяло покращанню скорочувальної функції ЖМ, гомогенізації жовчі, зменшенню явищ стеатозу та стабілізації цих показників через 6 міс від початку лікування, на відміну від хворих групи порівняння. Висновки: призначення ЕФ у віковому дозуванні протягом 1,5 - 2-х міс у межах комплексної терапії ожиріння в підлітків без скарг з боку органів травлення не має переваг у порівнянні з хворими, які одержували лише метформін. За наявності гіпотонії ЖМ обгрунтоване призначення екстракту артишоку протягом 1,5 - 2-х міс. За клінічних ознак ДРБТ та біліарного сладжу доцільне призначення препаратів УДХК протягом 2 - 3-х міс. Позитивний ефект від терапії через 6 міс спостерігається лише у хворих, які були мотивовані щодо зміни способу життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-5 + Р733.415.202.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пархоменко Л. К. 
Роль підліткового терапевта у підготовці оборонного потенціалу країни / Л. К. Пархоменко, Л. А. Страшок, Е. М. Завеля, М. Ю. Ісакова, А. В. Єщенко // Здоровье ребенка. - 2016. - № 5. - С. 94-98. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено дані щодо морфофункціональних особливостей підліткового віку, сучасного стану здоров'я допризовної молоді в Україні. Описані функціональні обов'язки лікарів-терапевтів підліткових, специфічність роботи з підлітковим контингентом, важливість фахової підготовки спеціалістів. Особливого значення набуває проведення заходів щодо підготовки молоді до служби в армії. Підготовка допризовників до строкової військової служби є комплексною і обов'язково включає фізичне зміцнення та лікувально-оздоровчу роботу. Її метою є виявлення захворювань, лікування та оздоровлення для підвищення ступеня придатності молоді до військової служби. Сьогодні відмічаються негативні показники стану здоров'я підлітків та, зокрема, зниження придатності до військової служби. Водночас відбувається скорочення підліткової служби у ряді областей України. Забезпеченість штатними посадами підліткових терапевтів у цілому в Україні менше 50 %. Кількість зайнятих посад скорочується щорічно. Наведені дані обумовлюють важливість збереження спеціалістів з підліткової медицини у період реформування охорони здоров'я. Робота з допризовною молоддю складна, специфічна, потребує досвіду, знань і часу. На даний час керівник закладу охорони здоров'я має право змінювати штати окремих структурних підрозділів. У головних лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги є можливість зберегти або відновити посади лікарів-терапевтів підліткових.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пархоменко Л. К. 
Стан гепатобіліарної системи у хлопців з гіпоандрогенією / Л. К. Пархоменко, О. А. Будрейко, Л. А. Страшок, Г. В. Косовцова, Е. М. Завеля, М. Ю. Ісакова, А. В. Єщенко // Сучас. гастроентерологія. - 2018. - № 5. - С. 19-24. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити стан гепатобіліарної системи у хлопчиків/юнаків із затримкою статевого дозрівання. На базі відділення ендокринології ДУ "Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН України" обстежено 37 хлопчиків та юнаків віком від 13 до 18 років з гіпоандрогенією. Хворих було розподілено на 3 групи: перша (n = 18) - затримка темпів росту та статевого дозрівання, друга (n = 10) - ожиріння та затримка статевого дозрівання, третя (n = 9) - затримка статевого дозрівання. Клініко-лабораторне дослідження передбачало визначення антропометричних параметрів, індексу маси тіла, стадії розвитку чоловічих статевих органів та статевого оволосіння за Marshall і Tanner та індексу маскулінізації, оцінку структурно-функціонального стану печінки за допомогою ультразвукового дослідження (УЗД), визначення біохімічних показників (рівня трансаміназ, лужної фосфатази, альбумінів, загального білірубіну та його фракцій), ліпідного спектра крові (тригліцеридів, загального холестерину, холестерину ліпопротеїнів високої та низької густини, коефіцієнта атерогенності). На підставі комплексного обстеження (клінічні, біохімічні, інструментальні методи) виявлено особливості виявів гепатобіліарної патології у хлопців із затримкою статевого дозрівання. Встановлено наявність ознак дисфункціональних розладів біліарного тракту в усіх хлопців з гіпоандрогенією, а у 41 % хворих - ознаки стеатогепатозу за результатами УЗД. Зміни ліпідного профілю поглиблювались за збільшення ступеня затримки статевого розвитку за рахунок зростання рівня проатерогенних та зниження вмісту антиатерогенних фракцій ліпідів, що може свідчити про вплив ступеня гіпоандрогенії на метаболізм ліпідів. Висновки: результати досліджень свідчать про необхідність включення до діагностичного алгоритму в юнаків із гіпоандрогенією показників ліпідограми, УЗД печінки і жовчновивідних шляхів, а також розробки протоколів профілактики виникнення та прогресування гепатобіліарної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.5 + Р733.698

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пархоменко Л. К. 
Печінкові прояви метаболічного синдрому у хлопців з гіпоандрогенією / Л. К. Пархоменко, Л. А. Страшок, С. І. Турчина, Г. В. Косовцова, Д. А. Кашкалда, Е. М. Завеля, М. Ю. Ісакова, А. В. Єщенко // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2019. - № 1. - С. 38-44. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення морфофункціонального стану печінки та процесів вільнорадикального окиснення у хлопців з гіпоандрогенією. Хворих з гіпоандрогенією було розподілено на групи залежно від індексу маскулінізації. Математичну обробку результатів обстеження підлітків проведено за допомогою пакетів програм SPSS Statistics 17,0, Excel. Встановлено, що скарги на біль у животі та диспепсичні вияви спостерігались у 62 %. Загальноприйняті біохімічні дослідження функцій печінки визначили, що середні рівні загального білірубіну та печінкових ферментів перебували у межах норми, що свідчить про те, що у юнаків з гіпоандрогенією значущих порушень функціонального стану печінки, ймовірно, ще не було. Аналіз показників ліпідного спектра крові у дітей та підлітків з гіпоандрогенією показав, що у 75 % хворих виявляються патологічні зміни рівня ліпідів, у тому числі у 85 % - підвищення рівня загального холестерину, у 34 % - зниження вмісту холестерину лшопротеїдів високої щільності та підвищення рівня тригліцеридів, у 34 % - підвищення вмісту холестерину ліпопротеїдів низької щільності та у 36 % - підвищення коефіцієнта атерогенності. Зміни у ліпідограмі атерогенної спрямованості наростали з віком. Дослідження показників процесу вільнорадикального окиснення встановило, що у юнаків з гіпоандрогенією рівень кінцевого продукту перекисного окиснення ліпідів і вмісту малонового діальдегіду залишався на рівні контрольної групи, а вміст карбонільованих білків мав тенденцію до зниження в міру зростання ступеня затримки статевого дозрівання. Виявлено достовірне зниження вмісту глутатіонпероксидази відповідно до дефіциту андрогенів. Таким чином, у підлітків з гіпоандрогенією виявлено тенденцію щодо формування стану оксидативного стресу, що підтверджується підвищенням інтегрального коефіцієнта оксидативного стресу. Зниження активності найбільш потужної ланки антиоксидантної системи, а саме ферментативної, може призвести до "другого удару" у формуванні неалкогольної жирової хвороби печінки та сприяти трансформації стеатозу печінки у стеатогепатит. Результати УЗД свідчили про наявність функціональних розладів біліарного тракту у всіх юнаків з гіпоандрогенією, у третини хворих мали місце чіткі ознаки стеатогепатозу та жовчнокам'яної хвороби. Висновки: результати проведених досліджень свідчать про формування коморбідної патології з боку гепатобіліарної системи у юнаків з гіпоандрогенією. У 30 % хворих виявлено УЗД-ознаки стеатогепатозу, дисліпідемії атерогенної спрямованості та пригнічення антиоксидантного захисту у вигляді достовірного зниження активності глутатіонпероксидази. Результати досліджень свідчать про необхідність включення до діагностичного алгоритму у юнаків з гіпоандрогенією показників ліпідограми, УЗД печінки і жовчовивідних шляхів, а також розробки протоколів профілактики гепатобіліарної патології, зокрема застосування дієтологічної корекції, призначення гепатопротекторів з антиоксидантною активністю, жовчогінних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51 + Р733.415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пархоменко Л. К. 
Удосконалення діагностики й лікування гепатобіліарної патології в підлітків з ожирінням / Л. К. Пархоменко, Л. А. Страшок, М. Ю. Ісакова, А. В. Єщенко, М. А. Хоменко, О. С. Павлова, Т. М. Кварацхелія // Здоровье ребенка. - 2018. - 13, № 1. - С. 58-62. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Серед підлітків сьогодні спостерігається зростання захворюваності на ожиріння, з яким часто пов'язана патологія гепатобіліарної системи. Проведення своєчасної діагностики й лікування порушень стану печінки, у тому числі неалкогольної жирової хвороби печінки, і функціональних розладів біліарного тракту запобігає розвитку тяжких ускладнень при ожирінні. Мета роботи - оцінити структурно-функціональний стан гепатобіліарної системи методом динамічної ехографії й оптимізувати лікування розладів гепатобіліарної системи в підлітків з ожирінням. Під спостереженням перебувало 27 підлітків 12 - 17 років з ожирінням. Проводилося комплексне клінічне й лабораторно-інструментальне обстеження, що включало динамічну ехографію з використанням препарату Хофітол. Вивчалися терапевтичні можливості призначення Хофітолу. Проведені дослідження показали, що в підлітків з ожирінням переважали скарги на підвищений апетит, біль у животі, нудоту. При біохімічному аналізі крові були виявлені ознаки помірної атерогенної дисліпідемії. У 88,8 % пацієнтів за даними ехографії спостерігалися ознаки стеатогепатозу. Гіпокінезія жовчного міхура зустрічалася в 92,6 % хворих, у переважної більшості мав місце гіпотонічно-гіпокінетичний тип функціональних розладів. Комплексне лікування з використанням препарату Хофітол упродовж 1 місяця привело до позитивних змін: поліпшилося самопочуття, зменшилися диспептичні прояви, больовий синдром; у 52,0 % хворих зменшились розміри печінки, у 32,0 % - відбулася нормалізація ехогенності печінкової паренхіми; у 28,0 % підлітків покращилася скорочувальна функція жовчного міхура. Висновки: у більшості підлітків з ожирінням визначаються ознаки стеатогепатозу й функціональні розлади біліарного тракту за гіпотонічно-гіпокінетичним типом. Динамічна ехографія з використанням препарату Хофітол дозволяє оцінювати функцію як жовчного міхура, так і сфінктерного апарату. За наявності в підлітків з ожирінням ознак стеатогепатозу й функціональних розладів біліарного тракту за гіпокінетичним типом є обгрунтованим призначення в складі комплексної терапії препарату Хофітол.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.5 + Р733.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Страшок Л. А. 
Клініко-лабораторні предиктори формування стеатозу печінки в юнаків із гіпоандрогенією / Л. А. Страшок, С. І. Турчина, Г. В. Косовцова, О. В. Бузницька, Е. М. Завеля, М. Ю. Ісакова, А. В. Єщенко, М. А. Хоменко // Здоров'я дитини. - 2022. - 17, № 3. - С. 121-127. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51 + Р733.698-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського