Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Єрьоменко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Різник О.  
Дослідження фільтрів для обробки зображень з використанням ідеальних кільцевих в'язанок / О. Різник, А. Єрьоменко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 719. - С. 196-199. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто використання методів фільтрації та розроблено метод фільтрації зображення з використанням ідеальних кільцевих в'язанок, що надає змогу використовувати його як одну із складових загального оцінювання візуальної якості зображення, що не залежить від суб'єктивного сприйняття.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єрьоменко А. А. 
Механізм залучення прямих іноземних інвестицій в аграрний сектор економіки України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / А. А. Єрьоменко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади, розроблено концепцію та обгрунтовано науково-методичні положення залучення прямих іноземних інвестицій в аграрний сектор економіки України, в основу яких положено теорії прямого іноземного інвестування і принципи державного регулювання, що дозволяють сформувати стратегічний вектор задоволення потреб аграрного сектора в інвестиційних ресурсах і підвищити рівень його інвестиційної привабливості. Проаналізовано економічні характеристики, особливості та виявлено мотиваційні чинники залучення прямих іноземних інвестицій в зазначений сектор економіки. Із використанням динамічної моделі встановлено вплив зовнішніх та внутрішніх чинників на рівень задоволення в інвестиційних ресурсах, запропоновано методичний підхід до визначення потреби в прямих іноземних інвестиціях, що дозволяє визначити обгрунтований обсяг таких інвестицій в аграрному секторі. На основі кількісного оцінювання характеристик зовнішнього інвестиційного середовища та його інвестиційної активності удосконалено методи та засоби моніторингу інвестиційної привабливості аграрного сектора економіки України, реалізація яких дозволяє іноземним інвесторам вибрати пріоритетний об'єкт інвестування. Обгрунтовано методологічні та організаційні основи формування державної інвестиційної стратегії аграрного виробництва, які дозволяють реалізувати збалансовану інвестиційну політику відносно підприємств-реципієнтів прямих іноземних інвестицій та активізувати процес інвестування аграрного сектора національної економіки в обгрунтованих обсягах та структурі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-563

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Єрьоменко А. О. 
Аналіз стану фінансового забезпечення розвитку об'єднаних територіальних громад у Київській області / А. О. Єрьоменко // Економіка і регіон. - 2022. - № 2. - С. 39-46. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розкрито особливості фінансового забезпечення об'єднаних територіальних громад, відзначено основні фактори структурного впливу на формування дохідної частини бюджету територіальної громади. Здійснено порівняльну характеристику фінансування Калитнянської та Миронівської територіальних громад. Розкрито пріоритетні шляхи збільшення фінансування ОТГ. Зазначено, що основними напрямами видатків Миронівської громади в 2020 році стали освіта та охорона здоров'я. Це відбувається за рахунок передбачених субвенцій на освітні та медичні заклади. Зазначено, що забезпечення повноцінного формування власних доходів місцевих бюджетів в обсягах, що сприятимуть підвищенню ефективності соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць, повинно здійснюватися шляхом: зміни нормативів щодо частки власних доходів місцевих бюджетів (тобто без урахування трансфертів) у зведеному бюджеті на рівні не менше 30 % шляхом перерозподілу на користь місцевих бюджетів додаткових джерел його формування; проведення грошової оцінки (переоцінки) земель у населених пунктах та за їх межами з урахуванням ринкового фактору; розробки програми роботи з громадськістю з метою роз'яснення переваг введення податку на нерухоме майно та механізму формування і справляння цього податку шляхом використання ЗМІ (радіо, телебачення, масового розповсюдження друкарської продукції); нормативне врегулювання додаткових надходжень до місцевих бюджетів за рахунок розширення власних джерел, зокрема, податкового або тарифного стимулювання раціонального відношення до сортування та утилізації побутових відходів, запровадження плати за розміщення реклами в культурно-історичних осередках.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4КИЇ)626

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Єрьоменко А. Ю. 
Баянна творчість А. Гайденка: естетичні та жанрово-стильові аспекти : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / А. Ю. Єрьоменко; Сумський державний педагогічний інститут імені А. С. Макаренка. - Суми, 2019. - 20 c. - укp.

Увагу присвячено визначенню естетичних, жанрових і стильових констант баянної творчості А. Гайденка, що розглядаються у контексті розвитку українського баянного мистецтва другої половини XX століття. Охарактеризовано стан наукової розробки творчості А. Гайденка, виявлено етапи становлення індивідуальності та творчості композитора, простежено напрямки його мистецької діяльності, висвітлено естетичні позиції майстра. Запропоновано робочу типологію баянних творів А. Гайденка на основі аналізу їх масштабно-композиційних, технічно-виконавських і жанрово-стилістичних ознак. Відповідно до запропонованої типології проаналізовано дві групи творів: мініатюри та твори крупних форм. Досліджено інтонаційні джерела концертних фантазій на фольклорні мотиви та способи роботи з ними. Проаналізовано механізми поєднання художніх і дидактичних завдань у дитячих п’єсах. Охарактеризовано підходи до циклізації мініатюр у збірках дидактично-інструктивної спрямованості та в моножанровому циклі “Паризькі таємниці”. Виявлено особливості трактування жанрів концерту та сонати в баянно-акордеонній творчості А. Гайденка. Доведено відповідність двох його баянних та одного акордеонного концертів вимогам, які традиційно характеризують жанр інструментального концерту. Обгрунтовано приналежність двох сонат композитора до типу великої симфонізованої сонати, що сформувалася в українській баянній музиці другої половини XX століття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.46-03(4УКР)6-81 Гайденко А.П. + Щ313(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Єрьоменко А. О. 
Місцеві бюджети у системі фінансового забезпечення територіальних громад / А. О. Єрьоменко // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2023. - Вип. 57. - С. 132-137. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Обгрунтованість формування місцевих бюджетів є вагомою передумовою фінансового забезпечення територіальних громад. Необхідним є посилення адаптивності формування місцевих бюджетів до соціально-економічного розвитку територіальних громад. Важливими є завдання щодо підвищення якісного рівня планування, виконання місцевих бюджетів, ефективності використання бюджетних коштів. Фінансове забезпечення територіальних громад має відповідати важливим завданням соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць. Питання формування місцевих бюджетів доволі поширена в наукових дослідженнях. Активізація можливостей формування місцевих бюджетів у системі міжбюджетних відносин потребує більш результативного використання бюджетних видатків. Основними завданнями дослідження є розкриття сутності фінансового забезпечення територіальних громад, формування місцевих бюджетів в умовах суспільної трансформації; розвиток положень щодо підвищення рівня результативності використання бюджетних видатків, ефективності використання бюджетних коштів. Мета дослідження - розкриття теоретичних засад та удосконалення механізмів формування місцевих бюджетів. Застосовано сукупність методів та підходів наукового дослідження: системний, факторний, порівняльний, синтезу, узагальнення, наукового абстрагування та інші. Викладення основного матеріалу (результати роботи). Розкрито сутність фінансового забезпечення територіальних громад, формування місцевих бюджетів в умовах суспільної трансформації; дістало подальший розвиток положення щодо підвищення рівня результативності використання бюджетних видатків, ефективності використання бюджетних коштів. Розкрито теоретичні засади та удосконалено механізми формування місцевих бюджетів. Результати дослідження можуть бути використані в процесі формування та виконання місцевих бюджетів, фінансового забезпечення територіальних громад. Висновки: вагомим інструментом бюджетної політики є система фінансового забезпечення місцевого самоврядування, за її допомогою органи місцевого самоврядування здійснюють вплив на соціально-економічні процеси та поліпшення добробуту громадян. Доцільним є забезпечення подальшого розвитку підходів до формування місцевих бюджетів за програмно-цільовим методом, що сприятиме посиленню ступеню впливу міжбюджетних відносин на соціально-економічний розвиток територій, що є особливо необхідним в умовах воєнного стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)626 + У9(4УКР)261.340.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Єрьоменко А. Ю. 
Творча постать Анатолія Гайденка у сучасному українському баянному мистецтві : монографія / А. Ю. Єрьоменко. - Суми : Цьома С. П., 2023. - 210 c. - Бібліогр.: с. 192-210 - укp.

Присвячено висвітленню естетичних, жанрових та стильових констант баянної творчості Анатолія Гайденка. Зазначено вагомий внесок А. Гайденка в галузь баянного мистецтва та підкреслено багаторівневі зв'язки його художніх пошуків із магістральними тенденціями розвитку сучасної української музики. При загальному жанровому різноманітті провідне місце в доробку композитора належить саме творам для баяна - інструмента, з опанування якого розпочався процес долучення музиканта до таємниць мистецтва. Розраховано на музикознавців, культурологів, викладачів і студентів навчальних закладів культури і мистецтва, на широке коло читачів, які цікавляться українським академічним баянним мистецтвом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.46-03(4УКР)6-81 Гайденко А. 4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71524 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського