Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Єнтин В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Єнтин В. А. 
Глибинна будова Горішнє-Плавнинської структури та загальні принципи геолого-геофізичного вивчення Криворізько-Кременчуцької залізорудної смуги / В. А. Єнтин, М. І. Орлюк, О. І. Білоус, О. Б. Гінтов, В. Г. Малахов, В. Г. Бахмутов, І. О. Качан, М. І. Бакаржієва, І. Б. Макаренко, О. С. Савченко, Т. М. Самойленко, А. В. Марченко, В. В. Друкаренко // Геофиз. журн. - 2021. - 43, № 6. - С. 42-69. - Бібліогр.: 61 назв. - укp.

Викладено результати новітніх досліджень, виконаних у 2021 р. Державним підприємством "Українська геологічна компанія" та Інститутом геофізики НАН України з метою з'ясування морфології та елементів залягання рудного покладу в межах Горішнє-Плавнинсько-Лавриківської ділянки Криворізько-Кременчуцької смуги. У процесі виконання геолого-геофізичних досліджень отримано великий масив нових геолого-геофізичних даних щодо глибинних структурно-морфологічних особливостей будови Горішнє-Плавнинської структури (ГПС), пов'язаної із Криворізькою глибинною зоною розломів. Матеріали переінтерпретації виконаних раніше наземних магнітометричних і гравіметричних знімань, результати детальних повисотних аеромагнітних досліджень та вивчення густинних і магнітних властивостей гірських порід структури, у тому числі анізотропії магнітної сприйнятливості, із застосуванням нової апаратури та методик і гравімагнітного моделювання з побудовою об'ємної тривимірної моделі ГПС дали змогу дійти висновку, що ця структура є типовою складкою волочіння з яскраво виявленим підвертанням її південної частини за типом правого зсуву. Первинне формування структури відбувалось як прирозломної смуги осадово-вулканогенних і екструзивних утворень субвертикального залягання та поширення на глибину не менш як 1,5 - 2 км. Повним морфологічним та кінематичним аналогом ГПС є раніше вивчена Лихманівська структура , що розміщується у крайній південній частині Криворізько-Кременчуцької смуги. Близькі їй за будовою та кінематикою також залізорудні структури Середнього Побужжя, про первинне прирозломне субвертикальне залягання і сумнівний осадовий генезис яких йшлося і раніше. Згідно з отриманими даними, потрібно по-новому поставитися до вивчення залізорудних і деяких інших родовищ Українського щита, пов'язаних із розломною тектонікою, а також до питань генезису та стратиграфії порід раннього докембрію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського