Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Ємець І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Богута Л. Ю. 
Тотальний аномальний дренаж легеневих вен: проблеми діагностики та лікування / Л. Ю. Богута, О. М. Романюк, Н. М. Руденко, І. М. Ємець // Соврем. педиатрия. - 2007. - № 2. - С. 50-51. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зазначено, що тотальний аномальний дренаж легеневих вен (ТАДЛВ) належить до складних вроджених вад серця, що характеризуються дуже несприятливим природним перебігом. Незважаючи на значне покращання результатів лікування даної аномалії в Україні, що відбулося протягом останніх років, велика кількість лікувально-діагностичних проблем залишаються невирішеними. Описано основні проблеми діагностики та лікування ТАДЛВ, наведено можливі шляхи їх вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Максименко А. В. 
Ендоваскулярна балонна атріосептостомія у новонароджених із критичними вродженими вадами серця / А. В. Максименко, А. К. Куркевич, О. П. Бойко, А. А. Довгалюк, Ю. Л. Калінкіна, Н. М. Руденко, І. М. Ємець // Здоровье женщины. - 2007. - № 4. - С. 151-155. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Представлено досвід проведення транскутанної балонної атріосептостомії (АСС) під контролем рентгеноскопії та ехокардіографії у новонароджених із вродженими вадами серця. Висвітлено різні методики проведення АСС, їх переваги та недоліки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ємець І. М. 
Невідкладна допомога при критичних вроджених вадах серця / І. М. Ємець // Соврем. педиатрия. - 2008. - № 1. - С. 125-127. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зазначено, що критична природжена вада серця (ПВС) - патологія розвитку серця, яка не дозволяє забезпечити адекватний серцевий викид з достатнім для підтримки життя тиском і насиченням киснем, що призводить до смерті в перші дні життя за відсутності екстреного кардіохірургічного втручання. В Україні щороку народжується більше тисячі дітей з критичними ПВС, за природного перебігу майже всі вони помирають протягом перших місяців життя. Проведено аналіз результатів надання невідкладної допомоги 337-ми дітям з критичними ПВС за період з 01.09.03 до 01.09.07.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.110.501

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ємець І. М. 
Хірургічна корекція тотального аномального дренажу легеневих вен: аналіз існуючих методик / І. М. Ємець // Клініч. хірургія. - 2008. - № 3. - С. 28-30. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що тотальний аномальний дренаж легеневих вен (ТАДЛВ) характеризується відсутністю сполучення між легеневими венами та лівим передсердям у поєднанні зі збереженням ембріональних зв'язків між системами легеневих та порожнистих вен. У загальній структурі природжених вад серця ТАДЛВ складає 1 - 3 %. Висвітлено результати хірургічної корекції ТАДЛВ у 80-ти пацієнтів за період з 2000 до 2007 рр. Зіставлено результати лікування з застосуванням різних варіантів оперативних втручань з приводу ТАДЛВ. Запропоновано оптимізовані лікувально-діагностичні протоколи, вдосконалено власну методику хірургічної корекції ТАДЛВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ємець І. А. 
Греко-варварські релігійні взаємовпливи на Боспорі Кіммерійському (історіографічний аспект) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / І. А. Ємець; НАН України. Ін-т археології. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Наведено результати всебічного історіографічного аналізу існуючих концепцій та гіпотез щодо греко-варварських релігійних взаємовпливів на Боспорі, особливо у вивченні культів головних божеств і героїв - Аполлона, Афродіти, Ахілла, Геракла, Бога Найвищого та ін. Вивчено деякі релігійні поховальні обряди, які нерідко визначаються як варварські - комплекси з Великої Близниці, матеріали з деяких боспорських святилищ, особливості ритуальних поховань тварин, людей, людських черепів тощо. Проаналізовано основні гіпотези про можливе існування на Боспорі культу верховного жіночого божества, які не знаходять підтвердження в джерелах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР)331 + Э322.423.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ємець І. М. 
Хірургічне лікування транспозиції магістральних судин : Автореф. дис... д- ра мед. наук : 14.01.04 / І. М. Ємець; Ін-т серц.-судин. хірургії АМН України. - К., 2001. - 30 c. - укp.

Розглянуто морфологічні, фізіологічні та клінічні особливості транспозиції магістральних судин (TGA), розроблено та впроваджено сучасні хірургічні методи лікування вади. Розроблено модифікацію гемодинамічної корекції TGA з препаратом аутоперикардом, що сприяє покращанню безпосередніх і віддалених наслідків операції. Впроваджено в практику хірургічні методики трансплантації коронарних судин під час анатомічної корекції TGA у новонароджених. Виконано операцію Lecompte для TGA з стенозом легеневої артерії. За результатами статистичного аналізу виявлено головні чинники та проаналізовано фактори ризику, що впливають на безпосередні та віддалені результати корекції TGA. Визначено негативні фактори та засоби їх усунення під час гемодинамічної корекції TGA. Доведено перспективність REV-операції складних форм TGA у дітей, старших одного року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Федевич О. М. 
Операція артеріального переключення в перші години життя новонароджених за пренатального встановлення діагнозу транспозиції магістральних судин / О. М. Федевич, В. А. Жовнір, К. С. Часовський, Є. В. Сегал, І. М. Ємець // Клініч. хірургія. - 2011. - № 9. - С. 47-50. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Загальносвітова тенденція до збільшення частоти пренатального встановлення діагнозу за критичних природжених вад серця вимагає перегляду існуючої хірургічної стратегії. З огляду на достатню компенсованість стану новонароджених при транспозиції магістральних судин в перші години життя і можливість визначення хірургічної тактики до народження пацієнта після пренатального встановлення діагнозу, запропоновано інноваційний підхід, що передбачає виконання операції артеріального переключення без попередньої балонної атріосептостомії та передопераційної медикаментозної терапії. Проаналізовано ефективність і безпечність нового підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.501

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Куркевич А. К. 
Особливості пренатальної ультразвукової діагностики та перинатального ведення дітей із транспозицією великих артерій / А. К. Куркевич, А. О. Горбатюк, Н. М. Руденко, І. М. Ємець // Здоровье женщины. - 2010. - № 10. - С. 116-119. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано особливості пренатальної ультразвукової діагностики та перинатального ведення дітей з транспозицією великих артерій (ТВА). Низьке позитивне передбачувальне значення щодо ТВА при просівних УЗ дослідженнях (45,1 %) вимагає вдосконалення протоколу дослідження серця плода на I та II рівнях діагностики. Завдяки використанню розробленого протоколу обстеження у разі підозри на критичну ваду розвитку серця на експертному рівні (III - IV рівень діагностики), чутливість і специфічність діагностики ТВА зросли відповідно до 96,4 і 97,9 %. Під час пренатальної діагностики ТВА обов'язковою умовою є народження дитини поблизу дитячого кардіохірургічного центру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ткаченко Я. В. 
Вплив аутологічної пуповинної та донорської крові на цитокіновий профіль новонароджених з транспозицією магістральних судин / Я. В. Ткаченко, Г. М. Воробйова, В. А. Жовнір, І. М. Ємець // Фізіол. журн. - 2012. - 58, № 2. - С. 44-50. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено вміст про- та протизапальних цитокінів: фактора некрозу пухлин alpha, інтерлейкін (ІЛ) 1beta, ІЛ-6, ІЛ-8, ІЛ-10 у сироватці крові новонароджених з транспозицією магістральних судин, яким під час корекції вади застосовували аутологічну пуповинну кров або компоненти донорської крові до операції, на 1-, 3-, 7-му добу після неї. З'ясовано, що у новонароджених, яким під час операції застосовували компоненти донорської крові, вміст прозапальних ІЛ був підвищеним як до операції, так і після неї, вміст ІЛ-10 був зниженим. У післяопераційний період ці пацієнти мали дисбаланс у системі цитокінів, який супроводжувався гіпертермією та легеневими ускладненнями. У новонароджених, яким проводили операцію з використанням аутологічної пуповинної крові, не було значних відхилень від норми вмісту цитокінів у сироватці крові до операції. На 1-шу добу після неї підвищувався вміст як про-, так і протизапальних цитокінів. До 7-ї доби вміст ІЛ поступово знижувався. Новонароджені цієї групи мали адекватну імунну відповідь на проведену операцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.110.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ємець І. М. 
Тотальний аномальний дренаж легеневих вен: результати хірургічного лікування / І. М. Ємець // Хірургія дит. віку. - 2012. - № 3. - С. 19-22. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.113

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Ємець І. М. 
Інноваційний організаційний підхід до лікування критичних вроджених вад серця / І. М. Ємець // Соврем. педиатрия. - 2012. - № 5. - С. 70-73. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Касьянова А. Ю. 
Віддалений психомоторний розвиток дітей з вродженими вадами серця при операціях зі штучним кровообігом та застосуванням аутологічної пуповинної крові / А. Ю. Касьянова, В. А. Жовні, О. М. Федевич, К. С. Часовський, І. М. Ємець // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 4. - С. 135-137. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.110.501

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Калашнікова Р. В. 
Структура вроджених аномалій розвитку у дітей, прооперованих з приводу вроджених вад серця / Р. В. Калашнікова, Н. М. Руденко, О. М. Романюк, В. О. Галаган, І. М. Ємець // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 7. - С. 140-144. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.050 + Р733.457.365.110.501

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Богута Л. Ю. 
Хірургічне лікування вроджених вад серця у дітей першого року життя / Л. Ю. Богута, Н. М. Руденко, І. М. Ємець // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 7. - С. 145-147. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити обсяг і безпосередні результати хірургічного лікування ВВС у дітей першого року життя у ДУ "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії" (Центр) за період від створення закладу у вересні 2003 р. до грудня 2012 р. Проведено аналіз 9449 хірургічних операцій, виконаних у пацієнтів усіх вікових груп за досліджуваний період. З них 4692 хірургічні операції проведено новонародженим та дітям першого року життя. Встановлено збільшення у 2,4 разу (з 292 у 2004 р. до 713 у 2012 р.) кількості операцій, проведених пацієнтам першого року життя, з одночасним зниженням рівня летальності майже у 5,5 разу (з 11,3 % у 2004 р. до 2,1 % у 2012 р.) Висновки: результати хірургічного лікування ВВС у дітей першого року життя в Центрі досягли найвищих світових стандартів. Незважаючи на збільшення абсолютної кількості операцій у дітей першого року життя, їх частка у загальній структурі залишається незмінною. Це свідчить про необхідність покращання ранньої діагностики ВВС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.110.501

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Куркевич А. К. 
Пренатальна ультразвукова діагностика складних вроджених вад серця та її вплив на перинатальну тактику ведення / А. К. Куркевич, А. О. Павлова, О. В. Острась, О. Д. Бабляк, І. М. Ємець // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 7. - С. 148-154. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати діагностичну цінність пренатальної діагностики складних ВВС, її вплив на перинатальну тактику і результати хірургічних втручань дітям першого року життя в ДУ "НПМЦДКК МОЗ України" (Центр). Клінічний матеріал дослідження склали 1106 випадків пренатальної ультразвукової діагностики складних ВВС за 2004 - 2012 pp. в Центрі. Діагностичну цінність пренатальної ехокардіографії оцінювали за показниками чутливості та специфічності. Порівнювальний аналіз проводився між двома періодами: до (2004 - 2009 pp.) і після (2010 - 2012 pp.) удосконалення протоколу ультразвукового дослідження серцево-судинної системи плоду. Завдяки удосконаленому протоколу чутливість і специфічність пренатальної діагностики складних ВВС виросли до 98,5 % і 99,3 % відповідно. З 2005 р. до 2012 р. кількість кардіохірургічних втручань дітям першого року життя збільшилась з 376 до 883 процедур. Завдяки зміні перинатальної тактики частка оперованих дітей даної групи з пренатальним діагнозом складної ВВС зросла з 6,9 % до 21,3 %, а в абсолютних цифрах - з 26 до 188 дітей. Поряд зі збільшенням кількості операцій дітям першого року життя загальна летальність у цій групі знизилась з 5,1 % до 1,6 - 2,0 %. Висновки: розвиток і вдосконалення пренатальної діагностики призвели до збільшення кількості діагностованих складних ВВС та зміни перинатальної тактики, що сприяло загальному збільшенню хірургічних втручань дітям першого року життя в 2,4 разу зі зниженням летальності в 2 - 3 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.01-4 + Р733.457.365.110.501

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Воробйова Г. М. 
Анти-Hsp60 антитіла у клінічно здорових донорів та новонароджених із критичною вродженою вадою серця, яким переливали компоненти донорської крові / Г. М. Воробйова, Я. В. Ткаченко, Л. Ф. Яковенко, Л. М. Капустян, Л. Л. Сидорик, І. М. Ємець // Доп. НАН України. - 2013. - № 6. - С. 169-176. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Встановлено, що плазма клінічно здорових донорів може мати підвищений вміст анти-Hsp60 антитіл. Вперше показано, що IgG антитіла, афінно очищені зі зразків високореактивної до Hsp60 за результатами ELISA сироватки клінічно здорових донорів, розпізнано в сумарних лізатах біоптатів правого передсердя новонароджених із транспозицією магістральних судин (ТМС) білок з молекулярною масою близько 60 кДа. Встановлено пряму кореляцію між об'ємом перелитої донорської плазми і терміном перебування новонароджених із ТМС у стаціонарі та сироватковим рівнем анти-Hsp60 антитіл у післяопераційний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Воробйова Г. М. 
Виразність гіпоксичних змін міокарда новонароджених з транспозицією магістральних судин залежно від віку пацієнта під час операції артеріального переключення / Г. М. Воробйова, О. М. Федевич, О. С. Ступіна, І. М. Ємець // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 1. - С. 78-83. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.1 + Р733.457.345.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Бабляк О. Д. 
Аналіз результатів хірургічного лікування атрезії легеневої артерії з великими аортолегеневими колатеральними артеріями / О. Д. Бабляк, Т. А. Ялинська, Н. М. Руденко, І. М. Ємець // Серце і судини. - 2013. - № 3. - С. 49-53. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано розроблену тактику діагностики та хірургічного лікування атрезії легеневої артерії, дефекту міжшлуночкової перегородки та великих аортолегеневих колатеральних артерій. Від 2007 до 2013 р. 62 пацієнтам з атрезією легеневої артерії та великими аортолегеневими колатеральними артеріями виконано 97 операцій. Одноетапний підхід із одномоментною повною уніфокалізацією і радикальною корекцією вади використано у 18 (29 %) хворих. У решти пацієнтів застосовано багатоетапний підхід: у 23 (37 %) пацієнтів першою була одномоментна повна уніфокалізація з центральним анастомозом, у 21 (34 %) - однобічна уніфокалізація через праву чи ліву бічну торакотомію або центральний анастомоз без уніфокалізації для реабілітації гіпоплазованих центральних легеневих гілок. Післяопераційна летальність на матеріалі 97 послідовних операцій становила 3,1 %. На сьогодні у 35 (56 %) із 62 пацієнтів успішно проведено радикальну корекцію. У 6 (9,7 %) використовували різні підходи на різних етапах лікування. Аналіз наслідків лікування свідчить про значення хірургічного досвіду для зменшення летальності та ускладнень. Висновки: покращити хірургічні наслідки лікування можна за рахунок нагромадження досвіду терапії цієї патології, правильного вибору хірургічної тактики та поєднання різних хірургічних підходів у складних випадках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.113-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ємець І. А. 
Історіографічний аспект у вивченні культу Бога Найвищого на Боспорі / І. А. Ємець // Археологія. - 2000. - № 1. - С. 49-57. - Бібліогр.: c. 54-56 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)231 + Э322.423.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Воробйова Г. М. 
Антитіла до Hsp60 у новонароджених, яким під час операції з приводу критичної вродженої вади серця переливали аутологічну пуповинну кров, у ранньому та віддаленому післяопераційному періоді / Г. М. Воробйова, Я. В. Ткаченко, Л. Ф. Яковенко, В. А. Жовнір, Л. Л. Сидорик, І. М. Ємець // Клініч. хірургія. - 2014. - № 12. - С. 33-36. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Збільшення титру антитіл до Hsp60 (heat shock protein) у сироватці крові вважають біологічним маркером несприятливого стану організму. Проведене порівняльне дослідження титру антитіл до Hsp60 у сироватці крові новонароджених, оперованих з приводу критичної вродженої вади серця (BBC), яким переливали аутологічну пуповинну кров або компоненти донорської крові, у ранньому та віддаленому післяопераційному періоді. У ранньому післяопераційному періоді спостерігали зниження титру антитіл до Hsp60 у сироватці крові у порівнянні з таким до операції, у віддаленому періоді (через 2 роки) в усіх досліджених зразках сироватки крові антитіла до Hsp60 не виявлені. У 35 % пацієнтів, яким переливали компоненти донорської крові, встановлене збільшення титру антитіл до Hsp60 у ранньому післяопераційному періоді. Високий титр антитіл поєднувався з більшою частотою ускладнень. У віддаленому післяопераційному періоді антитіла до Hsp60 виявлені у 20 % обстежених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.365.110.501

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського