Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю969.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Ляшко Р. П. 
Психотехники развития самосознания в буддизме / Р. П. Ляшко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 19. - С. 101-116. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Подано психологічний підхід до дослідження та використання буддиської практики уважності, як однієї з найбільш ефективних відомих традиційних психотехнік розвитку самосвідомості.

Описан психологический подход к исследованию и применению буддийской практики внимательности, как одной из наиболее эффективных известных традиционных психотехник развития самосознания.

In the article was undertake an attemption of psychologycal approach to research of useing Buddhism attention practice as a most effective known tradition self-awereness developments psychotechniques.


Ключ. слова: самосознание, психотехники развития самосознания, буддизм, медитация
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю969.1 + Э35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Саенко В. В. 
Возможная корреляция типологий: соционика и психе-йога (психософия) А.Афанасьева / В. В. Саенко, А. В. Трехов // Соционика, ментология и психология личности. - 2002. - № 1. - С. 62-72. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Рассмотрено соответствие между типологией психе-йоги А.Афанасьева и типами информационного метаболизма в соционике. Указаны сходства и различия этих типологических систем.


Ключ. слова: типология, психе-йога (психософия), соционика, Воля, Физика, Эмоция, Логика, стили, клубы, квадры, отношения, темперамент, дихотомии.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю933-727 + Ю969.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Колісник О.  
Практика медитації як радикальний засіб духовного саморозвитку / О. Колісник // Соц. психологія. - 2009. - № 4. - С. 74-86. - укp.

Розкрито механізм впливу медитації на психіку, що відновлює спонтанну і безпосередню взаємодію особистості зі світом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю969.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Данилова Т.  
Медитація як засіб подолання бінарних опозицій культури / Т. Данилова // Соц. психологія. - 2010. - № 6. - С. 82-91. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Ще з раннього дитинства люди втрачають контакт з необумовленою реальністю і починають сприймати світ крізь призму бінарних опозицій, які виступають атрибутом європейської культури в цілому і за певних умов призводять до стану "розірваної" свідомості. Вихід з цього стану досягається практикою медитації і містить у собі переживання тотального припинення процесу свідомої думки, зникнення ідеї власного "Я" і відчуття єдності суб'єкта і об'єкта. Досягаючи стану недуальності, особа, що медитує, відчуває глибоку причетність до всього сущого і сприймає світ як цілісну, гармонійну картину, де не існує ні добра, ні зла, ні життя, ні смерті, тому що це лише бінарні опозиції людського понятійного апарату, які мають мало спільного з реальністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю969.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колісник О.  
Практика медитації як радикальний засіб духовного саморозвитку / О. Колісник // Соц. психологія. - 2009. - № 5. - С. 113-120. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено проблеми медитації як систематичного вправляння, спрямованого на зосередження і центрацію уваги, повне розслаблення та умиротворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э391.15 + Ю969.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Колісник О.  
Практика медитації як радикальний засіб духовного саморозвитку / О. Колісник // Соц. психологія. - 2009. - № 6. - С. 114-126. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено духовні практики особистості з метою досягнення такого ступеня духовного розвитку, який називається мудрістю і пов'язаний з відкриттям і переживанням Бога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э391.15 + Ю969.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колісник О. П. 
Медитація як стержень будь-якої духовної практики та як засіб радикальної психологічної самодопомоги / О. П. Колісник // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закл. освіти : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 41. - С. 86-91. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Зазначено, що духовні практики і сучасна трансперсональна психологія знаходяться у пошуці шляхів занурення всередину людської психіки, де знаходиться внутрішній світ людини як мікрокосмос, який відкриває нові сторони макрокосмосу, котрі не передаються існуючою природничо-науковою картиною світу. Розглянуто значення терміна "медитація", яка покриває реальність глибокої зосередженості людини на своєму внутрішньому світові, коли людина концентрує фокус уваги як центр свідомості на саму себе і, одночасно відсторонюється від будь-яких зовнішніх подразників. За різними критеріями виділено види медитації. Підкреслено, що, навчившись медитувати, ми залишаємося жити серед свого звичайного оточення, але змінюється ставлення до себе, до людей, до світу. Побудовано схему засад саморозвитку особистості, що проявляється у радикальній конверсії, ієрархії смислів, у нарощенні можливостей контекстуально-інтуїтивного потоку психіки, у гармонізації зв'язку свідомості з несвідомим, у переживанні безпосереднього психічного контакту з іншою людиною, зі спільнотою, з природою, з космосом (Богом).

Отмечено, что духовные практики и современная психология находятся в поисках путей погружения внутрь человеческой психики, где находится внутренний мир человека, как микрокосмос, который открывает новые стороны макрокосмоса, которые не передаются существующей естественно-научной картиной мира. Рассмотрено значение термина "медитация", которая покрывает реальность глубокой сосредоточенности человека на своем внутреннем мире, когда человек концентрирует фокус внимания как центр сознания на самого себя и, одновременно предельно отстраняется от всяческих внешних раздражителей. По разным критериям выделены виды медитации. Подчеркивется, что научившись медитировать, мы остаемся жить среди своего обыкновенного окружения, но меняется отношение к себе, к людям, к миру. Построена схема принципов саморазвития личности. Медитация определяется как могучее средство саморазвития личности, что проявляется в радикальной конверсии, иерархии, в наращивании возможностей интуитивного потока психики, в гармонизации связи сознания с бессознательным, в переживании непосредственно психического контакта с другим человеком, с обществом, с природой, с космосом (Богом).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю969.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70586 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського