Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю941.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Іващенко В. П. 
Основи психології управління : [навч. посіб.] / В. П. Іващенко, І. М. Фріман, Є. М. Фріман; Український державний університет науки і технологій. - Дніпро : Акцент ПП, 2022. - 166 c. - Бібліогр.: с. 162-166 - укp.

Викладено поняття психології управління, розглянуто її предмет, структуру та функції. Розглянуто також основи міжособистісного спілкування в організації, його рівні та функції. Проаналізовано бар'єри ефективного міжособистісного спілкування, поняття психологічної сумісності. Відображено поняття особистості в психології управління. Висвітлено поняття, види, роль структуру та межі конфлікту, функції конфліктів. Проаналізовано причини виникнення конфліктів, динаміку та механізми конфлікту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.8 я 73 + Ю958.18 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Мекшун Л. М. 
Роль керівника колективу працівників в прогнозуванні і попередженні конфліктів в умовах пандемії коронавірусу / Л. М. Мекшун // Наук. вісн. Полісся. - 2021. - № 1. - С. 150-160. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Деструктивні конфлікти негативно впливають на мікроклімат в колективі, підривають авторитет управлінської вертикалі, руйнують організаційну систему підприємств та організацій. Пандемія коронавірусу змусила людей бути більш напруженими через страх інфікування, загрозу життю і здоров'ю, обмеженість свободи. В такій ситуації в колективах може виникнути дисгармонія у стосунках між працівниками. Тому важлива роль відводиться керівникам у прогнозуванні і попередженні можливих конфліктів в колективах. Проблеми управління конфліктами досліджували зарубіжні та вітчизняні науковці, зокрема: Р. Л. Акофф, Ф. Емері, В. Боковець, В. Воднік, Л. Герасіна та ін. Реалії сьогодення потребують врахування пандемії коронавірусу та викликаних нею карантинних обмежень і локдаунів в прогнозуванні і попередженні конфліктів серед співробітників. Завданням даного дослідження є з'ясування причин ймовірних внуртішньоособових, міжособових, міжгрупових конфліктів та конфліктів типу "особа-група", спричинених пандемією коронавірусу та аналіз дій керівника колективу у попередженні та прогнозуванні конфліктних ситуацій. Запропоновано до традиційних рекомендацій профілактики конфліктів додати низку заходів, актуальних в умовах пандемії, зокрема: підвищення уваги до здоров'я співробітників; підбір і розміщення працівників з урахуванням їх психоемоційного сприйняття загрози коронавірусу; виявлення потреб співробітників у випадку хвороби; виховання в колективі поваги один до одного і підтримки тих, хто захворів; роз'яснювальна робота щодо необхідності вакцинуватися та проведення протиепідемічних заходів. Проаналізовано дослідження науковців щодо негативного впливу пандемії коронавірусу на психоемоційний стан працівників. Запропоновано в таких умовах керівникові більше залучати психологів для підтримки психічного здоров'я підлеглих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю941.8-994 + У010.355.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Психологія бізнесу та управління : навч. посіб. / Н. І. Жигайло, М. М. Цимбалюк, М. О. Кохан, Н. М. Данилевич, Н. Б. Демчишак, О. С. Дмишко, І. В. Зошій; ред.: Н. І. Жигайло; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Вид. 2-ге, перероб., допов. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2023. - 399, [1] c. - Бібліогр.: с. 390-394 - укp.

У навчальному посібнику представлена нова концепція психології бізнесу як прикладної галузі психологічної науки, в основу якої покладено розуміння бізнесу як діяльності і аналіз основних складових бізнесу: осо- бистості суб'єкта бізнесу, організації як форми функціонування бізнесу і споживача як кінцевої мети, а також чинники бізнес-діяльвості. У навчальному посібнику висвітлені предмет та завдання психології бізнесу та управління; виокремлена психологія бізнесу в системі психоло- гічних наук; подані методи психології бізнесу; описано процес становлення психології бізнесу як напрямку в психології; визначені суб'єкти бізнесу: учасники, рольовий репертуар; представлено самовизначення особистості в бізнесі та особливості прийняття рішень у фокусі психологічних до- сліджень тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.8 я73 + У010.34 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Психологія управління : підручник / О. Н. Євтушенко, В. М. Ємельянов, В. І. Андріяш, Т. В. Лушагіна. - Миколаїв : Ємельянова Т. В., 2019. - 291 c. - Бібліогр.: с. 281-291 - укp.

Розкрито теоретичні основи психології управління, характерні риси особистості керівника та підлеглого, основи ділового спілкування та взаємодії, сутність управління груповими процесами, явищами, конфліктними ситуаціями. Розглянуто методи та засоби подолання стресів і криз у діяльності керівника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.8 я73-1 + Ю959.18 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Психологія управління : навч. посіб. / уклад.: Н. В. Гуртовенко; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. - Київ : Ямчинський О. В., 2023. - 155 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розкрито теоретичні засади психології управління. Охарактеризовано психологію управління як галузь психологічної науки. Увагу приділено психології особистості керівника. Досліджено психологію стилю управління. Проаналізовано психологічні особливості прийняття управлінських рішень. Репрезентовано мотиваційну сферу особистості керівника. Оцінено психологію управління колективом. Досліджено психологію ділового спілкування та психологію управління конфліктами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.8 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Українська асоціація організаційних психологів та психологів праці : довідник / Л. М. Карамушка, О. В. Креденцер, К. В. Терещенко, В. І. Лагодзінська, В. М. Івкін, О. С. Ковальчук; ред.: Л. М. Карамушка, О. В. Креденцер; Національна академія педагогічних наук України, Інститут психології імені Г. С. Костюка, Українська асоціація організаційних психологів та психологів праці. - Київ : Ін-т психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, 2023. - 119 c. - укp. - англ.

У довіднику висвітлено основні напрямки активності Української Асоціації органі¬заційних психологів та психологів праці (УАОППП) за останні п’ять років (2018-2022 pp.). Довідник є продовженням серії попередніх публіїсацій (довідників, брошур, інформа¬ційних статей тощо) з проблеми розвитку організаційної та економічної психології в нашій країні. Довідник включає 5 частин, які об’єднують 18 розділів, в яких представлено інфор¬мацію про основні напрямки активності УАОППП в Україні (проведення наукових конгресів та конференцій, науково-практичних семінарів та «круглих столів», наукових шкіл для підготовки студентів, аспірантів та докторантів). Також висвітлюється участь українських психологів у міжнародних форумах за кордоном (європейських та всес¬вітніх психологічних конгресах), де було представлено результати їхніх досліджень, а також взаємодію з міжнародними організаціями, які працюють у сфері організаційної психології. Особлива увага приділена висвітленню активності УАОППП в умовах повномасш- табної війни рф проти України (проведенню вебінарів для підготовки психологів до роботи в кризових умовах, організації науково-практичних конференцій для обміну досвідом роботи, наданню психологічної допомоги населенню та ін.), а також співп¬раці з міжнародними партнерами щодо підтримки роботи організаційних психологів України в умовах війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.8 я2 + Ю949:У.я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39431 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського