Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю704.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Осетрова О. О. 
Конфлікт і гармонія особистості і суспільства в творчості Ф.М.Достоєвського : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.05 / О. О. Осетрова; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2001. - 18 c. - укp.

Розглянуто проблему самореалізації особистості у творчості Ф.М.Достоєвського, самогубство як засіб вирішення конфлікту між особистістю та суспільством. Висвітлено вплив мистецтва на внутрішній світ людини, на встановлення гармонії між особистістю та суспільством. Проаналізовано відмінність розуміння індивідуалізму російським мислителем від його тлумачення М.Штірнером, яке мало принципове значення для художньої творчості письменника. Обгрунтовано тезу про гуманістичний характер творчої спадщини Достоєвського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.91 + Ю704.4 + Ш5(4РОС)5-4Достоєвський Ф.М. 54

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Петрова Г. М. 
Моральна самоідентифікація як етична проблема : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.07 / Г. М. Петрова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 16 c. - укp.

Обгрунтовано використання поняття самоідентифікації як логічного продовження традиції наукової рефлексії, що базується на споріднених поняттях "ідентифікація", "ідентичність", "самовизначення". Зазначено, що становлення проблеми самоідентифікації відбувається в європейському культурному контексті доби модерну у процесі утвердження індивідуалізму як визначальної характеристики західноєвропейської культури. Доведено, що моральнісна самоідентифікація як продукт індивідуалізованого суспільства, фіксуючи набуття індивідом статусу соціального суб'єкта у процесі моральнісного індивідуального діяння як самотрансценденції особи у вчинку доброї волі, співпереживанні як сприйнятті Іншого, є феноменом, проблемою для етичного дослідження. Визначено, що найбільш стійкими модусами виявлення моральнісної самоідентифікації у сучасному світі є гендерна та національна ідентичність соціального суб'єкта, в яких моральнісний вимір пов'язується з індивідуальною унікальністю (гендерний модус) та загальнозначимою міжсуб'єктною комунікацією (національний модус). Запропоновано тезу, що виховання шляхом первинної соціалізації особистості має орієнтувати особу на моральнісну самоідентифікацію як засіб віднайдення спільного етосу для всіх модусів її самовизначення та соціального функціонування у новітніх соціокультурних реаліях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сокол Л. М. 
Моральний вибір як умова становлення самосвідомості особистості підлітка : Автореф. дис... канд. психол. наук / Л. М. Сокол; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2006. - 21 c. - укp.

Вперше вивчено динаміку морального вибору підлітка на різних вікових етапах, показано його специфіку у підлітковому віці. Сформульовано визначення поняття "готовність до морального вибору". Розглянуто генезис та етапи (ситуативний, самостійний, особистісний) досліджуваного процесу. Визначено критерії (моральну рефлексію, емоційно-ціннісне ставлення до іншого, довільність) і рівні (високий, середній, низький) готовності підлітка до здійснення морального вибору. Виявлено типи (виконавський, демонстративний, самостійний) морального вибору підлітків. Розроблено програму та комплекс психологічних засобів активізації готовності підлітків до морального вибору. Апробовано особистісно орієнтовані технології виховного впливу на підвищення рівня готовності особистості підлітка до морального вибору. Уточнено уявлення про психологічну сутність, зміст, структуру морального вибору взагалі та морального вибору підлітка зокрема. Удосконалено психодіагностичний інструментарій вивчення морального вибору та психологічної готовності до його здійснення. Уточнено систему знань з проблеми розвитку моральної самосвідомості та уявлень про взаємообумовленість морального вибору та становлення моральної самосвідомості підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.010.2-990,63 + Ю704.4 + Ч421.331.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рохман Б. М. 
Моральний вимір свободи : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.07 / Б. М. Рохман; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Виявлено та проаналізовано складові свободи як цілісної системи, а саме: трансцендентну, особистісну, ситуаційну. На підставі розкриття системного зв'язку компонентів визначено структуру свободи, здійснено її класифікацію та диференціацію. З'ясовано суть морального змісту форм прояву свободи та розглянуто підходи до їх осмислення у філософській думці. Здійснено спробу систематизувати історико-філософський досвід осмислення проблеми свободи, з'ясування її морального змісту. У контексті етичних характеристик проаналізовано та понятійно оформлено свободу морального самовизначення особистості. Наголошено на важливості питання про умови та ситуації вибору, а також про ціннісні орієнтири людського вибору. Проблема ціннісних факторів вибору - одна з традиційних в етичній літературі. Особливу роль у виборі відіграють моральні установки особистості. Саме в результаті свого особистісного невимушеного вибору людина може бути причетною до сил добра чи зла. Свідомо чи несвідомо особистість перебуває під впливом багатьох моральних вимог. Індивідуальна автономія вибору передбачає врахування його значимості для інших людей, близьких і далеких. Визначальний вплив на ситуацію вибору чинить свідомість і почуття відповідальності. Розкрито роль сучасної етичної теорії у розробці діяльнісного аспекту творчості свободи, вираженого певними екзистенціалами особистості, а саме: вибором і відповідальністю. На підставі результатів детального вивчення фактичного матеріалу доведено, що творча самореалізація особистості відбувається шляхом прояву її свободи, яка має моральний зміст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.4 + Ю702.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Грушевська С.  
Проблема конфлікту: морально-психологічний аспект : Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.07 / С. Грушевська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 32 c. - укp.

Проаналізовано філософський доробок Геракліта, Платона, Арістотеля, Гоббса щодо висвітлення проблеми конфлікту. Визначено внесок філософії марксизму, виявлено тенденції європейської ліберальної традиції, пов'язаної з іменами М.Вебера, Р.Дарендорфа, Е.Дюрктейма, Т,Парсонса та їх послідовників Л.Козера, Дж.Тернера стосовно трактування сутності соціальних конфліктів і пошуків шляхів їх розв'язання. Обгрунтовано необхідність переходу з макрорівня на мікрорівень, до відносин та процесів, які відбуваються у межах особистості, тобто до внутрішнього конфлікту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.4 + Ю954.04 + А4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Винник-Остапишин В. Р. 
Етичні рефлексії українського модернізму : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.07 / В. Р. Винник-Остапишин; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено філософсько-етичні аспекти модернізму як світоглядної парадигми. Проведено аналіз становлення вітчизняного варіанта модернізму. Визначено структурні компоненти й особливості філософсько-етичної концепції українського модернізму. Досліджено світогляд В. Винниченка та його етичні погляди у контексті філософії модернізму. Окреслено процес формування ним власної концепції побудови щасливого людського буття. Розкрито сутність складових чинників його етичної концепції. Розглянуто світоглядну позицію М. Хвильового. На підставі здійсненого аналізу вироблено загальну концепцію творчості М. Хвильового як письменника, який перебував під впливом модерністичної філософсько-етичної системи. Художній світ автора подано як заздалегідь фікціональний, такий, шо разом з оповідачем не претендує на вірогідність і автономність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю73(4УКР)61 + Ю703.73 + Ю704.4 + Ш5(4УКР)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Султанова Н. 
Конфліктологічна культура як важливий чинник етичної компетентності майбутнього соціального педагога / Н. Султанова // Молодь і ринок. - 2012. - № 5. - С. 167-171. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблеми конфліктологічної культури як важливого чинника етичної компетентності майбутнього соціального педагога. Обговорено, конфліктологічну культуру, яка притаманна професійній діяльності соціального педагога і дозволяє йому орієнтуватися у різних педагогічних ситуаціях, оцінювати їх, обирати певні способи адекватної міжособистісної взаємодії з об’єктами соціально-педагогічної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.352.25 + Ю752.1:Ч3 + Ю704.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ольховський В. 
Про академічну свободу і моральний вибір / В. Ольховський // Вісн. НАН України. - 2007. - № 5. - С. 19-23. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю704.4 + Ю703.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського