Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю702.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Мазур Л.  
Ф. Достоєвський і Ф. Ніцше: антропологічне значення сорому / Л. Мазур // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 578. - С. 43-50. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано погляди Ф. Достоєвського та Ф. Ніцше на значення сорому у самореалізації особистості. Надано порівняльну характеристику альтруїстичної та егоїстичної моделей самоствердження. Результати дослідження дають підстави стверджувати, що Ф. Достоєвський стояв біля витоків створення інтерсуб'єктивної картини людини на противагу індивідуалістській, уособленій ідеями Ф. Ніцше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 + Ю702.13 + Ю3(4РОС)51-578.91 + Ю3(4НІМ)6-649

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Турчин М. Я. 
Феномен сорому: етико-філософський аналіз : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.07 / М. Я. Турчин; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Розглянуто етико-філософський аналіз феномену сорому в людському бутті. Досліджено характер співвідношення сорому та совісті як форм моральної самооцінки. Визначено потребу розкриття сорому як переживання. Окреслено тенденції взаємозв'язку сорому та провини, їх спільні та відмінні риси. З'ясовано соціально-моральнісну сутність сорому як форми регуляції людської поведінки. Досліджено діалогічну природу сорому. Розкрито правомірність поділу на сором внутрішній та зовнішній. Визначено основні рівні вияву сорому та форми його існування. Виділено механізми регулювання соціокультурного життя, які є основою поділу культур на два типи: "культури сорому" та "культури вини".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373682 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського