Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю251.082.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Логіка і мислення в науці і релігії / ред.: І. П. Білецький. - Х., 2008. - 208 с. - (Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна. Сер. Теорія культури і філос. науки; N 803, вип. 34). - укp. - рус.

Розглянуто проблему демаркації релігійного та філософського способів смислотворення, питання логіки віри та логіки дії в науці та релігії. Розкрито причини розповсюдження сучасних нетрадиційних культів. Проаналізовано соціоцентричну релігійність як специфічну форму відчуження. Висвітлено роль релігійних уявлень у формуванні особистісної картини світу. Визначено глобальні тенденції розвитку суспільства в контексті кризи духовності за сучасних умов.

Рассмотрены проблема демаркации религиозного и философского способов смыслообразования, вопросы логики веры и логики действия в науке и религии. Раскрыты причины распространения современных нетрадиционных культов. Проанализирована социоцентрическая религиозность как специфическая форма отчуждения. Освещена роль религиозных представлений в формировании личностной картины мира. Определены глобальные тенденции развития общества в контексте кризиса духовности в современных условиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.082.3я43 + Ч21я43 + Э2я43

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шашкова Л. О. 
Конструктивні підстави діалогу науки і релігії в сучасному контексті / Л. О. Шашкова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2009. - № 1. - С. 96-100. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто та охарактеризовано основні моделі взаємовідношення науки і релігії, та обгрунтовано підстави їх конструктивного діалогу в культурному контексті сучасності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.082.3 + Ч210.563

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кадикало А. М. 
Проблема свідомості у контексті взаємодоповняльності релігійного та наукового дискурсів : Автореф. дис... канд. філос. наук / А. М. Кадикало; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2006. - 17 c. - укp.

Виконано філософський аналіз сутності поняття свідомості в науковому та релігійному аспектах, наведено огляд існуючих в історії релігійної та наукової думки основних підходів до вивчення взаємозалежності процесу пізнання, синкретичного та секулярного типів світогляду з урахуванням постнекласичної парадигми. Висвітлено особливості методологічних засобів постмодерного дискурсу, визначено домінанти та характерні риси інтерпретації феномену свідомості, розкрито дихотомічну природу людини з урахуванням релігійного та наукового типів знання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.33 + Э212 + Ю251.082.3 + Ю225.4 + Ю216.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кондратик Л. Й. 
Українська громадянська релігія: природа і становлення : монографія / Л. Й. Кондратик; ред.: А. М. Колодний; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди, Громадська організація "Українська асоціація релігієзнавців". - Луцьк : Надстир'я, 2020. - 215 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Здійснено спробу обґрунтувати власну концепцію громадянської релігії. Розкрито сутність української національної віри, простежено її становлення від месіанських думок мислителів Київської Русі до пророчих ідей діячів Кирило-Мефодіївського братства. Досліджено характерні ознаки національної віри. Зауважено, що за сучасних умов українська громадянська релігія є пересторогою виникненню будь-яким чварам на культурно-релігійному, соціально-політичному ґрунті і виступає одним із важливим чинників забезпечення єдності українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)3 + Ю251.082.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС67947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гончаренко Д. І. 
Соціально-економічні доктрини християнських конфесій періоду Середньовіччя: філософсько-релігієзнавчий аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / Д. І. Гончаренко; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ, 2021. - 15 c. - укp.

Проведене комплексне дослідження та порівняння соціально-економічних вчень представників східного і західного християнства доби Середньовіччя та їх подальше відображення у соціально-політичних доктринах. Уточнено: змістовне значення термінів (багатство, бідність, лихварство, позика, власність) в морально-етичному вимірі та контексті практичної діяльності релігійних інституцій; особливості конфесійних підходів до соціально-економічної тематики у католицькій і православній традиціях. Досліджуючи вплив середньовічних соціальних учень на соціально-політичні концепції, з’ясовано, що елементи середньовічної теологічної доктрини «два мечі» були адаптовані до сучасних реалій і проявляються в положеннях сучасної соціальної доктрини Римо-Католицької Церкви. В контексті східнохристиянських соціально-політичних вчень узагальнено дослідження візантійського принципу «симфонії» Церкви і держави як передумови виникнення цезарепапізму як однієї з форм церковно-державних взаємин у низці країн східнохристиянського світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-118 + Ю251.082.3 + Ю3(0)41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського