Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю223.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Хмельовський О.  
Теорія образотворення. Кн. 2, 3. Образологіка системи бог і Бог (кн. 2); Категорія образу (кн. 3) / О. Хмельовський. - Луцьк : Луц. держ. техн. ун-т, 2002. - 352 c. - (Цикл "Образотворення"). - укp.

У контексті методології образотворення, на підставі узагальнення літературних джерел, дослідів метафізичної (духовної) компоненти слів української мови, а також інших джерел, що відображають логічну та образну суть пізнання Світу українським та іншими народами, досліджено Азбуку - універсальну знакову систему, кожен знак якої є образом системи слова Бог, що було На початку, та план (ідею) саморозгортання системи Слово бог і, яке було споконвіку. Вперше на такому рівні розкрито таємну суть Божественної Азбуки, успадкованої праукраїнцями від орійців у формі символічно-образної інформаційно-енергетичної системи поєднання Числа, Слова, Знаку та Символу на грунті українського світовідчуття Часу та Простору. Розглянуто систему Слово бог і Бог як мету, форму та засіб образотворення Світу.

В контексте методологии создания образа, на основе обобщения литературных источников, экспериментов метафизической (духовной) компоненты слов украинского языка, а также других источников, отображающих логическую и образную сущность познания Света украинским и другими народами исследована Азбука - универсальная знаковая система, каждый знак которой является образом системы слова Бог, что было Вначале, и Плана (Идеи) саморазворачивания системы Слово бог и, которое было изначально. Впервые на таком уровне раскрыта тайная сущность Божественной Азбуки, унаследованной праукраинцами от орийцев в форме символично-образной информационно-энергетической системы объединения Числа, Слова, Знака и Символа, основанной на украинском светоощущении Времени и Пространства. Рассмотрена система Слово бог и Бог как цель, форма и средство создания образа Света.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.31+Ю224.22+Ю215.1+А4+Э242.1+Ю3(4УКР)6+Ш100.1

Шифр НБУВ: В345834/2, 3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Метельова Т.  
Концепт "творчої уяви" / Т. Метельова // Філософ. думка. - 2006. - № 6. - С. 11-21. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.31 + Ю223.23 + Ю212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Карівець І. В. 
Людське пізнання: між образом і схемою / І. В. Карівець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 525. - С. 17-24. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано людське пізнання з точки зору співвідношення у ньому шаблонних, схематичних і творчих моментів. Людське пізнання не поміщається між образом і схемою, а тому трансцендує їх і виходить за межі узвичаєного пізнання, а саме: пізнання "світу-для-нас". Творчість надає можливість людині збагатитися внутрішньо, відкрити інший рівень власного буття та розірвати коло буденних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нєфєдєв С. М. 
Границі предметності у феноменології : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.01 / С. М. Нєфєдєв; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2004. - 20 c. - укp.

Висвітлено можливості іманентистського підходу у феноменології як методологічної альтернативи трансценденталізму. На основі діалектичної реконструкції "предметного" у рамках "речі" установлено, що межі інтенціонального предмета мають не тільки дескриптивний, а і категоріальний характер. Уперше інтенціональний предмет розглянуто як конституйований за допомогою специфічної "комунікативної" субстанції - енергеми. У структурі інтенціонального предмета виявлено наявність ейдетичної форми темпоральності. Визначено ейдетичний статус і можливість феноменологічної фіксації становлення. Запропоновано "генологічний" метод дослідження феномену, реконструйований на основі робіт О.Ф.Лосєва. Запропоновано критерії, що дають змогу визначати межі феноменальних специфікацій, а також визначати ступінь конституйованості "речі" у контексті свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.2 + Ю223.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Федорченко Ю. В. 
Поняття предмета в контексті єдності дедукції категорій та ідей розуму : Автореф. дис... канд. філол. наук : 09.00.01 / Ю. В. Федорченко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 15 c. - укp.

Здійснено дослідження поняття предмета у контексті з'ясування єдності дедукції категорій та ідей розуму, розкрито значення проблеми трансцендентальної дедукції. Визначено тісний взаємозв'язок між трансцендентальною дедукцією категорій та ідей розуму, а також між метафізичною дедукцією категорій та трансцендентальною дедукцією ідей розуму. Запропоновано тлумачення трансцендентальної дедукції як інтенсіональної, по-новому розкрито функціональне значення судження й умовиводу як місць конституювання предмета.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.31 + Ю225.37 + Ю43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ворніков В. І. 
Природа гносеологічного образу в науці : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.02 / В. І. Ворніков; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. - О., 2006. - 19 c. - укp.

Розглянуто актуальну проблему природи та функціональних особливостей гносеологічного образу в науці. Подано традиційне та сучасне тлумачення поняття "гносеологічний образ". Здійснено ретроспективне вивчення трансформації терміна "образ" у теоретичній думці та мистецтві. Обгрунтовано твердження про когнітивність образу мистецтва та науки як загальної характеристики його цілісної "людиновимірності". Потенційні можливості гносеологічного образу розкрито у контексті синергетичного мислення, холістичного бачення, постмодернізму у взаємозв'язку з принципами творчої "миследіяльності" майбутнього суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.31 + Ю812.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вергун Д. В. 
Концепт "образ" в контексті філософської рефлексії / Д. В. Вергун // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філософія. - 2015. - № 31. - С. 117-123. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено концепт "образ" у його розвитку в західноєвропейській філософській думці. Філософський аналіз образу дозволяє визначити останній засобом реалізації можливостей ідеального. Виявлені конотації поняття образу: від образу світу до образу людини та особливості тлумачення відповідних його значень з точки зору різних філософських підходів: соціокультурного, гносеологічного, психологічного, антропологічного, естетичного тощо. Історично образ людини розвивається під впливом її уявлень про ідеальне, яке визначало його зміст. В будь-якому ідеальному образі визначаються межі бачення предмету, включаючи ступінь розуміння людського існування, перспективи його подальшого розвитку. Ідеальний образ слугує джерелом ціннісних орієнтацій, визначає напрямок людських прагнень. Образ людини чи людські образи формуються не тільки з досвіду, що іноді є стихійним, але й на основі філософських та інших концепцій. Аналізуються можливості практичного використання "образу" щодо створення іміджу людини. Образ людини надає можливість обрати вектор виховання, в ньому закріплені цінності, мета, мотиви, настанови, сподівання, уявлення. Іншими словами, це набір психологічно-соціальних ролей людини. Образ виступає концептом та є основоположним і родовим стосовно інших понять, які його репрезентують. Під образом людини слід розуміти сукупність певних стереотипів поведінки, звички, погляди, що людина сприймає як самоочевидності, прагнення, соціальні, політичні та особистісні уявлення й настанови щодо того, якою людина має бути.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського