Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Э378.142.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Котлярова Т.  
Єретичні вчення в Київській Русі та їх вплив на формування іконоборських уявлень / Т. Котлярова // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 2. - С. 105-115. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э378.142.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Котлярова Т. О. 
Іконоборські ідеї в духовному житті Київської Русі та Московської держави: релігієзнавчий аспект : Автореф. дис... канд. філософ. наук / Т. О. Котлярова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 16 c. - укp.

Досліджено явище іконоборства у духовному житті Київської Русі та Московської держави. Розглянуто витоки, особливості розвитку та поширення іконоборських ідей на Русі. Зазначено - до головних причин, що сприяли формуванню іконоборських уявлень, належать впливи тих учень, особливо єретичних, які містили іконоборські ідеї. Розглянуто аспект засилля обрядовір'я та фанатичні зловживання стосовно ікон, зростання власного вільнодумства, а також нерозуміння богословського вчення про ікони. Здійснено релігієзнавчий аналіз іконоборських акцій і встановлено, що дії іконоборців у період Київської Русі синкретизувалися з місцевими віруваннями та носили здебільшого побутовий практичний характер (спалення, порубка, відщіпування, розбивання, перевертання "догори ногами" ікон). Згодом практичне іконоборство набуло більш фанатичних розмірів, мало прояв в антицерковних виступах єретиків Московської держави (XIV - XVI с.). Значну увагу приділено еволюційному характеру явища іконоборства на Русі з моменту християнізації до виникнення перших єритичних рухів стригольників і жидовілих. Установлено, що аргументація іконоборства на Русі щодо критики ними іконошанування є подібною до попередніх і сучасних іконоборських рухів, наприклад: посилання на старозавітну заборону ідолопоклонства; використання суперечливих моментів з тексту Нового Заповіту в іконоборській інтерпретації; ототожнення понять "поклоніння" та "шанування"; заперечення, взаємопов'язані з догматом про дві природи Боголюдини Христа; критичне ставлення до феномену чудотворної ікони; заперечення шанування хреста, святих мощів, чернецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э378.142.7 + Э37-482 + Э37-575.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Андрусів Л. З. 
Взаємозв'язок символічного та раціонального в іконоборських рухах Київської Русі / Л. З. Андрусів // Вісн. Черкас. ун-ту. Cер. Філос. науки. - 2009. - Вип. 170. - С. 125-133. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено взаємозв'язок символічного та раціонального, образу та слова на основі аналізу феномена іконоборства в Київській Русі. Проаналізовано сутність іконошанування та його особливості в ісихастській традиції. Надано власний погляд на функції ікони, що впливали на розвиток філософських ідей того часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)41 + Э378.142.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського