Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Э376.220.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Опарин А. А. 
Белый камень: очерки истории адвентизма на Екатеринославщине : монография / А. А. Опарин, В. И. Бегас. - Х. : Факт, 2009. - 136 c. - Библиогр.: с. 127-133 - рус.

Приведены результаты исследования Церкви Христиан Адвентистов Седьмого Дня на Екатеринославщине на основании архивных и исторических документов. Освещены общая хронология развития Церкви, динамика развития адвентистского движения на Екатеринославщине, архивные материалы по истории адвентизма в Днепропетровской области.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.220.9(4УКР-4ДНІ)-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА720706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сітарчук Р. А. 
Еволюція чисельності адвентистів сьомого дня в період становлення їх церковної організації / Р. А. Сітарчук // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2011. - Вип. 30. - С. 190-195. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто становлення організації адвентистів сьомого дня в українських землях у складі Російської імперії і її наступний розвиток у перші десятиліття радянської влади та пов'язані з цим кількісні зміни у складі віруючих. Розкрито причини, які позитивно впливали на чисельне зростання адвентистів, а також ті, що негативно відобразилися на ньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.220.9(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чернушка І. Г. 
Сучасний стан та основні тенденції розвитку адвентизму в Україні : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / І. Г. Чернушка; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. - Житомир, 2016. - 15 c. - укp.

Досліджено сучасний стан й основні тенденції розвитку адвентизму в Україні. Проаналізовано динаміку інституалізації, місіонерської та соціальної діяльності адвентистів сьомого дня в Україні. Досліджено перебіг дискусій щодо буття Церкви АСД в Україні та світі стосовно державно-церковних відносини, капеланського служіння, гендерної політики та перспектив місіонерської діяльності в українському суспільстві на початку XXI ст. Встановлено, що у державно-церковному та гендерному питаннях діяльність Церкви АСД в Україні відповідає парадигмі протестантизму пізнього модерну. Водночас "інтегроване благовістя", яке уособлює в собі місіонерську та місійну роботу, засвідчує, що діяльність Адвентистів сьомого дня в Україні необхідно зарахувати до новітньої "діалогічної" парадигми протестантизму доби постмодерну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.220.9(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шевчук В. А. 
Діяльність Церкви адвентистів сьомого дня на території Західної України в міжвоєнний період (1919–1939 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. А. Шевчук; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Комплексно вивчено діяльність адвентистської церкви (АЦ) на території Західної України у міжвоєнний період. Досліджено передумови виникнення, становлення та розвиток АЦ. Виділено чотири періоди її організаційного утвердження: становлення і розвитку громад; об'єднання громад у Варшавському місіонерському полі; вдосконалення структури та виокремлення Східної конференції і Південної конференції; піднесення й утвердження. Поширення адвентистського вчення завдячує централізованій організаційній структурі та плановій кадровій політиці. Духовний центр адвентистів у м. Варшаві скеровував і координував діяльність пасторів і колпортерів. Основними напрямами діяльності Церкви адвентистів сьомого дня були соціальний, місіонерський та освітній. Церква АСД мала статус толерованої секти, яка могла реєструвати громади та користуватися правом на проведення богослужінь, проте не мала усіх юридичних прав як релігійна організація. Дотримання суботи, відмова від деяких продуктів харчування, служби в армії зі зброєю та присяги утруднювали її становище у суспільстві, а боротьба за сферу впливу визначала міжконфесійні відносини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)616-315 + Э376.220.9(4УКР33)-36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського