Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Э250$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Біленко Т. І. 
Слово молитви як сходинка до трансцендентного / Т. І. Біленко // Пробл. гуманіт. наук. - 1999. - Вип. 3. - С. 54-66. - Библиогр.: 4 назв. - укp.

Молитва - це важлива складова релігійного досвіду, який у генезі людського духу набуває великого розмаїття. В індивідуально-психологічному аспекті молитва є виразом стану душі, котра перебуває на певному рівні, в певній локалізації постійних процесів взаємодії в обширі Абсолюту. Молитва неначе сходинками веде людину до незміряних духовних висот. Вона не обов'язково мусить бути вербалізована; є молитва в мовчанні (ісихія), видатним представником якої є Іоан Ліствичник.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э250.311 + Э37-503.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Культові будинки та споруди різних конфесій : Посіб. з проектув. / ред.: В. В. Куцевич; Укр. акад. архіт., Укр. зон. наук.-дослід. і проект. ін-т цив. буд-ва. - К. : КиївЗНДІЕП, 2002. - 115 c. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Викладено основні містобудівні, об'ємно-планувальні, будівельні, технологічні, інженерні та канонічні вимоги чинних нормативних документів, рекомендації та практичні поради з питань проектування культових будинків та споруд різних конфесій (християнських - православних та католицьких храмів, мусульманських мечетей, іудейських синагог та їх комплексів).

Изложены основные градостроительные, объемно-планировочные, строительные, технологические, инженерные и канонические требования действующих нормативных документов, рекомендации и практические советы по вопросам проектирования культовых домов и сооружений разных конфесий (христианских - православных и католических храмов, мусульманских мечетей, иудейских синагог и их комплексов).


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР)я7 + Щ112я7 + Э250.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС37738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Клековкін О. Ю. 
Сакральний театр у генезі театральних систем : Автореф. дис... д-ра мистецтвознав. : 17.00.01, 17.00.02 / О. Ю. Клековкін; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. - К., 2003. - 24 c. - укp.

Розглянуто тезу М. Бахтіна про свято як первинну форму культури. Досліджено сакральний театр, його феномен, динаміку та внутрішню єдність, яка організує його зсередини на рівні системи жанрів, висуваючи на перший план домінантний жанр - містерію, що ініціює формування театральних систем. Театральну систему розглянуто як сукупність сценічних жанрів і прийомів втілення (інсценізації), актуальну для певної суспільної групи міфологічної події (сакрального сюжету).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(0) + Щ330.27:Э + Э250.321 + Ш3(0)-66

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пасічник О. С. 
Теорія ритуалів переходу А. ван Геннепа: її зміст та верифікація на прикладі обрядів життєвого циклу : автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.11 / О. С. Пасічник; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 18 c. - укp.

Досліджено теорії ритуалів переходу А. ван Геннепа, здійснено її верифікацію на прикладі обрядів життєвого циклу з метою спростування або підтвердження можливості використання даної теорії як інструментарію у процесі дослідження обрядовості життєвого циклу. Розглянуто історію сприйняття теорії ритуалів переходу вченими, її вплив на різні галузі науки. З метою знаходження схеми ритуалів переходу, досліджено певні види обрядів життєвого циклу, а саме: пологову обрядовість, ініціацію за віковою ознакою, весільні церемонії, поховальну обрядовість. Обгрунтовано наявність у зазначених обрядів життєвого циклу схеми ритуалів переходу життєвого циклу схеми ритуалів переходу, а отже, придатність даної теорії для дослідження таких видів обрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э250

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шаров О. 
Світло та тінь сакральної теорії грошей / О. Шаров // Екон. теорія. - 2021. - № 1. - С. 86-105. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Проаналізовано сакральну теорію грошей, яка порівняно з іншими теоріями доволі рідко розглядається іноземними авторами і фактично зовсім не представлена у вітчизняній науковій літературі. Проте сакральна теорія є однією з найдавнішніх спроб пояснити існування грошей та грошових відносин їх надприродним походженням. В одному випадку йшлося про божественну волю, яка встановила такі відносини на користь людства, в іншому - про їх походження від злих потойбічних сил, внаслідок чого виникала демонізація грошей і сприйняття їх причиною та втіленням усілякого зла. Сучасні автори (Б. Лаум, Б. Ліетар, А. Семенова тощо) звертають увагу на те, що причиною появи перших грошей могли бути не торговельно-обміні потреби (незручність бартеру і запит на товар-посередник), а ритуальні практики стародавніх релігій. З появою християнства все чіткіше виявлявся другий бік ставлення до грошей як до сакрального явища - їх осуд та демонізація, що мало коріння в моральній доктрині апостолів та ранніх богословів. Безпосередньо сакральна теорія грошей продовжує існувати і в наші часи, а її постулати часто базуються на східних віровченнях (наприклад про "небесні начала" - Інь і Янь) та ритуальній практиці (зокрема, в Китаї та країнах Південно-Східної Азії). На думку автора, сакральність грошей полягає, насправді, не в божественному, а людському походженні, адже гроші - попри усі твердження хриматофобів - "ненависників грошей" - це не причина та втілення всіх негативних явищ, а відображення соціально-економічних відносин між людьми. І якість цих відносин залежить тільки від самих людей, від їх відповідності сакральному, божественному образу. Знання сакральної теорії дозволяє краще зрозуміти історію та логіку розвитку грошової теорії, включаючи її сучасні концепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.72 + Э250

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сапіга В. К. 
Релігійна й світська сфери святково- обрядового комплексу : Дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В. К. Сапіга; Національна академія наук України, Інститут філософії. - К., 1996. - 160 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э250.3 + Т597.6/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50162 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського