Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Э210.362$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Яременко В.  
"Людей і ... не прокляв!"(До проблеми Шевченкового трактування теодицеї) / В. Яременко // Київ. старовина. - 2005. - № 2. - С. 108-117. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розкрито зміст поняття теодицеї або "виправдання Бога", викладено питання трактування Т.Шевченком проблеми зла в християнському аспекті. Визначено характер Шевченкових текстів - звідки взяте те чи інше судження (поезія, проза, спогади) і в якому контексті воно вживається, з урахуванням думок та формулювань тих відомих філософів, які були йому світоглядно близькими.

Раскрыто содержание понятия теодицеи или "оправдания Бога", изложены вопросы трактования Т.Шевченко проблемы зла в христианском аспекте. Определен характер Шевченковых текстов - откуда взято то или другое суждение (поэзия, проза, воспоминания) и в каком контексте оно употребляется, с учетом мыслей и формулировок тех известных философов, которые были ему мировоззренчески близкими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.362 + Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Черкас Н. В. 
Мовно-стилістичні засоби відображення біблійних мотивів у повоєнному американському романі : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. В. Черкас; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено функціонування біблеїзмів, а саме: лексичні, фразеологічні одиниці та цитати біблійного походження, що набувають алюзивного характеру у текстах повоєнних американських романів. Зауважено, що це дає можливість визначити біблійну алюзію як психосемантичний феномен. Відзначено, що за обсягом дії у контексті художнього твору біблійні алюзії поділяються на домінантні, що визначають головну ідею художнього твору і діють у мегаконтексті, а також локалізовані, що сприяють розгортанню головної теми твору на певних ділянках тексту та діють на рівні мікроконтексту. У художньому тексті біблійна алюзія представлена номінацією та цитацією. У повоєнному американському романі вона виявила нові інформативні та стилістично-прагматичні риси, які сприяють відображенню біблійних мотивів: зради, братовбивства, родинної помсти та свідчать про її високий потенціал у прозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СОЕ)-357 + Э210.362

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Костенко Г. М. 
Релігійно-філософська проблематика та її художнє втілення в англійському романі 1950 - 70-х років : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.04 / Г. М. Костенко; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2000. - 20 c. - укp.

Розглянуто проблему втілення релігійно-філософської проблематики в романах Г.Гріна, І.Во, А.Мердока, У.Голдінга, М.Спарк, Дж.Фаулза 1950 - 70-х рр. Досліджено семантичну та жанрово-поетологічну своєрідність роману з релігійно-філософською проблематикою як художнє явище доби постмодернізму та "новітнього реалізму" в сучасній англійській літературі. Показано, що реальність постає в уяві сучасних митців складною, мінливою, суперечливою; її складовою також є "духовна реальність". Останнє є підгрунтям роману з релігійною проблематикою. Визначено специфіку образу героя, конфлікту та сюжету, змістовно-формальні константи, що об'єднують твори авторів у виразно виділену жанрову групу, розглянуто семантично-образні пласти у романі з релігійно-філософською проблематикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-334 + Ш400.04:Э + Э210.362

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського