Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (51)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч631.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лизанчук В. В. 
Радіожурналістика: засади функціонування : Підруч. для студ. / В. В. Лизанчук; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2000. - 365 c. - укp.

Системно викладено концептуально-теоретичні засади функціонування сучасної радіожурналістики. Осмислено роль і місце радіомовлення в системі засобів масової інформації, показано структуру українського радіомовлення. Розглянуто принципи і функції радіоорганізацій, різновиди та характерні особливості радіомовлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631 я73 + Ч631.4(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гоян О. Я. 
Комерційне радіомовлення: журналістика і підприємництво в радіоефірі : Моногр. / О. Я. Гоян; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2005. - 320 c. - Бібліогр.: с. 306-318. - укp.

Висвітлено основні теорії та технології, які впливають на поєднання журналістської творчості та підприємницької діяльності в радіоефірі, викладено питання про становлення та розвиток комерційної радіожурналістики в контексті трансформаційних процесів, що відбуваються у світовому, зокрема, пострадянському інформаційному просторі. Охарактеризовано нову сферу радіомовної комунікації, яка діє за ринкових умов, а також стандарти журналістської діяльності, що грунтуються на застосуванні творчого менеджменту як поглибленого розуміння сучасної специфіки радіожурналістської професії.

Освещены основные теории и технологии, влияющие на совмещение журналистского творчества и предпринимательской деятельности в радиоэфире, изложены вопросы о становлении и развитии коммерческой радиожурналистики в контексте трансформационных процессов, происходящих в мировом, в частности, постсоветском информационной пространстве. Охарактеризованы новая сфера радиовещательной коммуникации, действующая в рыночных условиях, а также стандарты журналистской деятельности с учетом творческого менеджмента как углубленного понимания современной специфики радиожурналистской профессии.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.60-131.1 + Ч631.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА673556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гоян О. Я. 
Комерційна радіожурналістика в Україні: становлення, розвиток, перспектива : Автореф. дис... д-ра філол. наук / О. Я. Гоян; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2007. - 36 c. - укp.

На підставі комплексного аналізу великого масиву емпіричного матеріалу зроблено спробу розглянути концепцію розвитку комерційної радіожурналістики за умов пострадянського суспільства, характерної для медіасистеми України. Запропоновано концептуальні засади функціонального становлення комерційного радіомовлення на пострадянському ринку засобів масової інформації (ЗМІ). Визначено комерційний радіоефір як суб'єкт формування медіа-ринку у монополізованому інформаційному середовищі, завдяки чому було організовано дуальну систему українського радіомовлення, характерними особливостями якої є конкуренція та процеси роздержавлення. Проаналізовано роль і значення комерційного радіомовлення для становлення, а також майбутнього розвитку українського радіомовного ринку та радіожурналістики. Обгрунтовано передумови виникненння комерційного радіоефіру в Україні та перспективи його функціонування, що є ознакою демократизації інформаційного простору, інтеграції вітчизняних ЗМІ до загальносвітових прогресивних медіа, ознакою плюралізму та відкритості суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нагорняк М. В. 
Інформаційне мовлення Національної радіокомпанії України: сутність і структура : Автореф. дис... канд. філол. наук / М. В. Нагорняк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Розглянуто суть і структуру інформаційного мовлення Національної радіокомпанії України. Проаналізовано етапи становлення інформаційного мовлення. Значну увагу приділено особливостям створення радіо, зокрема новинного мовлення, а також перспективам його розвитку в інформаційному просторі Української держави. Вивчено суспільно-історичні умови зародження та розвитку інформаційного мовлення Національної радіокомпанії України, визначено перспективні напрями подальших досліджень функціонування мовлення та головні чинники підвищення ефективності його діяльності. Розглянуто явище персоніфікації інформаційних програм, зумовлене переходом до журналістського ведення й активного використання інтерактивних форм мовлення. Надання програмам новин особистісного забарвлення дозволило наблизити їх до інтересів пересічного слухача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Карпенко Ю. М. 
Регіональний ринок радіореклами: тенденції та перспективи розвитку / Ю. М. Карпенко // Актуал. проблеми економіки. - 2004. - № 7. - С. 82-87. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблеми впровадження ефективних комунікацій зі споживачами. Висвітлено особливості FM-радіостанцій як носія реклами. Проаналізовано формат, рейтинг та основні характеристики аудиторії FM-станцій. Визначено тенденції розвитку регіонального ринку радіореклами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.163.9 + Ч631.4(4УКР) + У9(4УКР)421.0-803.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гиріна Т. С. 
Європейський досвід у створенні дитячих радіопрограм (на прикладі польських радіостанцій) / Т. С. Гиріна // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2011. - Вип. 3. - С. 104-108. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено польський досвід у створенні дитячих радіопрограм в контексті європейського радіомовлення. Проаналізовано контект дитячих радіостанцій, характеризуючи його за віковим та тематичним принципом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.144 + Ч631.4(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Головешко Д. С. 
Зародження радіомовлення в Запорізькому регіоні / Д. С. Головешко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2011. - Вип. 2. - С. 34-38. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Висвітлено основні етапи генези радіомовлення в Запорізькому регіоні, розглянуто нормативно-правовий та адміністративний вплив радянської влади на зародження радіозв'язку Запоріжжя та області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР-4ЗАП)72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Діброва І. В. 
Тенденції розвитку Інтернет-радіо в Україні / І. В. Діброва // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2011. - Вип. 2. - С. 45-49. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто тенденції розвитку Інтернет-радіо, з'ясовано роль "нових" ЗМІ у сучасному світі. Основний акцент зроблено на освоєнні Інтернет-радіо в сучасному медіа-просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шайда Н.К. 
Культурно-просвітницькі передачі Львівського обласного радіо / Н.К. Шайда // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2011. - Вип. 3. - С. 122-126. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

З'ясовано умови функціонування Львівського обласного державного радіо у медіа-просторі, його концепцію мовлення, формат, методи і спектр передач.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР-4ЛЬВ)72 + Ч710.4(4УКР-4ЛЬВ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гиріна Т.С. 
Європейський досвід у створенні дитячих радіопрограм / Т.С. Гиріна // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2011. - Вип. 4. - С. 41-46. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено європейський досвід у створенні дитячих радіопрограм в контексті європейського радіомовлення. Проаналізовано контект дитячих радіостанцій, характеризуючи його за віковим та тематичним принципом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4) + Ч631.144

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Силюк А. С. 
Специфіка формування іміджу регіональних радіостанцій / А. С. Силюк // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2012. - Вип. 2. - С. 98-101. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто специфіку формування іміджу та комерційної політики регіонального радіомовлення. Висвітлено та проаналізовано іміджеформувальні механізми регіональних радіостанцій; узагальнено основні специфічні риси комунікативної політики радіо на регіональному рівні; проаналізовано основні чинники формування популярності регіонального радіопродукту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гиріна Т. С. 
Дитяче радіомовлення в Україні: структурно-функціональний та творчий дискурс : автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / Т. С. Гиріна; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2013. - 20 c. - укp.

Увагу приділено дослідженню структурно-функціонального та творчого дискурсу сучасного дитячого радіомовлення в Україні, виявленню ставлення, потреб та очікувань молодших слухачів від спеціалізованого радіоконтенту. Проаналізовано еволюцію наукової думки у сфері дитячого радіомовлення, методологію його дослідження, здійснено комплексний огляд становлення, розвитку та сучасного стану дитячого радіомовлення в Україні та зарубіжних країнах. Досліджено основні засади функціонування радіомовлення для дітей у таких аспектах: вікова градація сучасної радіоаудиторії, форми вираження, тематичний діапазон дитячих передач, виражальна складова, типологічна характеристика радіопрограм, орієнтованих на молодших слухачів. Проведено анкетування 544-х респондентів і встановлено потреби й очікування респондентів від спеціалізованих дитячих передач. Визначено найпопулярніші серед підлітків радіопрограми музичної, розважальної, гумористичної, спортивної, кулінарної тематики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)7 + Ч631.144

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шайда Н. К. 
Формування української національної ідентичності засобами ефірної комунікації (на матеріалах всеукраїнського радіоканалу "Культура" і Львівського обласного радіо - ( 2003 - 2011 рр.) : автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / Н. К. Шайда; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпропетровськ, 2014. - 19 c. - укp.

Вперше у компаративному плані досліджено функціонування радіомовлення щодо формування ним національних ідентитетів українського етнокультурного типу, з'ясовано його специфіку, виявлено спільні та відмінні особливості, переваги та недоліки. Розширено коло основних принципів діяльності радіомовлення в контексті формування української національної ідентичності. Доведено, що за умов конкуренції між різними теоретичними концепціями національної ідентичності в сучасній Україні популяризація ідентитетів українського етнокультурного типу засобами радіомовлення має важливе суспільне значення, яке полягає у створенні стабілізувального морально-духовного підгрунтя для утвердження націоцентричної позиції. Виявлено, що відмінності між загальнонаціональним і локальним (регіональним) радіодискурсами у сфері формування українських ідентитетів є незначними, а труднощі у їх поширенні спричинені головно недостатньою підтримкою з боку держави, а також особливостями структури медіапростору в Україні. Набули подальшого розвитку концептуальні підходи та функціональні можливості радіомовлення в системі формування української національної ідентичності. Удосконалено модель дворівневого наукового аналізу, що створило передумови для виявлення певних світоглядних аксіом українськості, які ставляться й озвучуються в загальнодержавному масштабі дещо м'якше, гнучкіше, з меншою політичною гостротою, ніж у передачах радіокомпаній західних областей України. Поглиблено розуміння сутності суспільної ідентифікації як необхідної умови існування будь-якої людини, концептуальне положення про те, що належність до ширших спільнот є важливою умовою соціалізації індивіда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)71 + Ч631.4(4УКР-4ЛЬВ)72

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Любченко Ю. В. 
Виражальні засоби радіожурналістики: прагматичний і когнітивний аспекти : автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / Ю. В. Любченко; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2012. - 20 c. - укp.

Проаналізовано історичні передумови утворення виражальної системи радіожурналістики, виявлено основні підходи до розуміння звукової природи радіо, що реалізується в слові, музиці та шумах. Виокремлено функціональні можливості виражальних засобів радіожурналістики в різних видах мовлення, з'ясовано залежність функціонального призначення виражальної системи від жанрів в інформаційному мовленні, форми подачі інформації в музично-розважальному мовленні, віку цільової аудиторії в дитячому мовленні. Визначено основні тенденції використання виражальних засобів у сучасному радіоефірі, виявлено причини трансформацій звукового рішення радіоматеріалів. Шляхом проведення фокус-групових опитувань виявлено когнітивний потенціал виражальних засобів, що дозволило з'ясувати вплив слова, музики та шумів на відчуття, сприйняття, уяву, пам'ять і мислення аудиторії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.174.2 + Ч631.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гончаревська А. Г. 
Державне регулювання у сфері телебачення і радіомовлення України : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. Г. Гончаревська; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Визначено нові підходи до державного регулювання у сфері телебачення і радіомовлення України шляхом удосконалення правового регулювання, моніторингу українського ринку телерадіомовлення, застосування медіа-освіти та громадського контролю. Досліджено науково-теоретичні аспекти державного регулювання у сфері телебачення і радіомовлення, розкрито їх поняття та сутність, узагальнено стан дослідження проблематики та європейський досвід державного регулювання діяльності телебачення і радіомовлення. Проаналізовано сучасний стан державного регулювання у сфері телебачення і радіомовлення в Україні та його нормативно-правове забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)112.22 + Ч631.4(4УКР) к + Ч632.4(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Костюк Ю. В. 
Запорізьке FM-радіомовлення: від зародження до сьогодення / Ю. В. Костюк // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2014. - Вип. 1/2. - С. 103-106. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Радіомовлення далеко не із самого початку свого існування мало велику цінність і могутність, якою воно володіє в наш час. FM-мовлення виникло в Запоріжжі в середині 1995 р., коли була створена радіостанція "Ностальжі". Згодом виникло радіо "Великий Луг", а за ним інші, і, як наслідок, на кінець 2000 р. в обласному центрі функціонувало 6 регіональних мовників. Незважаючи на те, що в наші дні в місті мовить лише одна регіональна FM-станція - "Запоріжжя FM", можна сміливо говорити про якісні зміни в діяльності регіональних засобів масової інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР-4ЗАП-2З)74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кирич І. В. 
Суспільне радіомовлення: моделі функціонування та шляхи реалізації : автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / І. В. Кирич; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпропетровськ, 2014. - 16 c. - укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади функціонування суспільного мовлення (СМ) в європейських країнах. Окреслено понятійно-функціональний апарат СМ, запропоновано оптимальну методологію його дослідження. Визначено місце СМ у сучасних медіасистемах і теоріях медіа. Доведено, що в основі функціонування якісних медіа, таких як СМ, має бути закладено принципи діяльності ЗМІ відповідно до теорії про соціальну відповідальність медіа. Розглянуто історико-мотиваційне підгрунтя створення СМ у Польщі, досліджено тенденції, які супроводжують цей процес в Україні. Проаналізовано модель функціонування польського СМ, показано шляхи реалізації СМ в Україні. Виокремлено особливості контентуального та концептуального інструментарію АТ "Польське радіо". Проаналізовано контент українського проекту "Громадське радіо" щодо його відповідності принципам функціонування СМ. Зроблено короткостроковий прогноз щодо перспектив упровадження СМ в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кучменко О. 
Становлення телепростору незалежної України (історичний екскурс) / О. Кучменко // Вісн. Кн. палати. - 1999. - № 12. - С. 31-33. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Усенко Ю. 
Законодавче регулювання діяльності електронних засобів масової інформації в Україні / Ю. Усенко // Вісн. Кн. палати. - 2007. - № 5. - С. 36-38. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)к1 + Ч632.4(4УКР)к1 + Х859(4УКР)112.1:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Костюк Ю. В. 
Регіональне радіомовлення України: становлення, розвиток, перспективи : автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / Ю. В. Костюк; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т журналістики. - Київ, 2015. - 18 c. - укp.

Розглянуто проблеми становлення та розвитку і перспективи регіонального радіомовлення України. З'ясовано змістове наповнення термінів "регіон", "мовлення", "регіональне радіомовлення", систематизовано відповідні дефініції, що є предметом розгляду в сучасній науково-теоретичній літературі. Висвітлено процес виникнення, становлення та розвитку регіонального українського радіомовлення. Досліджено особливості функціонування регіонального радіо як у часи існування Радянського Союзу, так і в добу державної незалежності країни, охарактеризовано чинники, що сприяють розвитку мовлення. Вказано на взаємозв'язок загальнонаціонального та регіонального радіомовлення, проаналізовано різноманітні умови (економічні, політичні, соціальні), що передували появі аудіальних ЗМІ на місцях, їх роль у процесі творення іміджу регіону, особливості взаємодії з мережевими станціями та власною аудиторією. Надано рекомендації для радіожурналістів регіональних мереж, визначено фактори, що сприяють ефективному менеджменту медіа, вказано на реалії, які варто враховувати під час розробки формату радіо, в процесі налагодження контакту зі слухачами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР)72

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413617 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського