Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>U=Х002.66$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Dima Sеrgе Pаtrick 
The impact of international judicial institutions on the development of legal systems in West Africa (case study of Burkina Faso) = Вплив міжнародних судових установ на розвиток правових систем країн Західної Африки (на прикладі Буркіна-Фасо) / Dima Sеrgе Pаtrick // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 53-58. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Мета статті - зрозуміти вплив міжнародних судових установ на розвиток правових систем у Західній Африці, зокрема в Буркіна-Фасо. Цей вплив виправдовується тим, що більшість країн Західної Африки - це колишні колонії, які успадкували судові установи та системи після їх незалежності. Методи дослідження: синтез, аналіз, формально-правовий, порівняльно-правовий. Розкрито вплив міжнародної судової системи в Африці та об'єктивне значення терміну "правова система", що часто обумовлено політичними та соціальними реаліями країни. Ці країни, як правило, успадкували колоніальну систему правосуддя. Дійсно, вони грунтуються на різних традиціях, успадкованих від колонізації, і на них впливали численні звичаї та релігійні норми, які впливають на структуру судової системи в кожній країні. Водночас цей регіон колективно розвивається під егідою Економічного співтовариства західноафриканських держав (ЕКОВАС). Обговорення: з огляду на наукову та практичну актуальність предмета сьогодні, є знання про проблему розвитку правових систем в країнах Західної Африки. Це явище має постійну тенденцію і постійно розвивається. Теоретико-методологічною основою статті є вивчення експертів у галузі конституційного права, які у своїх працях розкривали власні погляди на проблему впливу міжнародних судових установ на розвиток правових систем країн Західної Африки і дали пропозиції щодо розвитку правових систем, які є основним iнструментом для демократії. На думку деяких вчених, таких як Charles Manga Fombad, Prempeh, еволюція конституційного правосуддя в Західній Африці починається у постколоніальний період з 1960 р. Після незалежності Африки, судова влада відмовилася від своїх обов'язків на користь виконавчої влади. Інші припускають, що справжні системи конституційного правосуддя, здатні пропагувати конституціоналізм і верховенство права, почали виникати лише під час третьої хвилі демократизації, у 1990-х рр. Це особливо стосується франкомовної Західної Африки, де, на думку Канте, "конституційне правосуддя почало відкривати певну автономію ... до початку демократичних перетворень наприкінці 1990-х". За його аргументацією, ці переходи були "засновником нового ... правового порядку у франкомовній Африці".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.122 + Х002.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського