Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Х002.63$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Бехруз Х.  
Исламские традиции права : Моногр. / Х. Бехруз; Одес. нац. юрид. акад. - О. : Юрид. л-ра, 2006. - 293 c. - Библиогр.: с. 272-283 - рус.

Рассмотрено исламское право (ИП) как уникальный пример персональной правовой системы. Освещены проблемы генезы и эволюции, философского измерения ИП, исламской концепции государства и судопроизводства, структуры и системы источников ИП. Предложена исламская концепция прав человека. Проанализировано влияние классического ИП на формирование и функционирование правовых систем современных исламских государств. Показана роль хадисов в системе источников ИП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.63 + Х2(0)416 + Х8(5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бехруз Хашматулла 
Еволюція ісламського права: теоретико-компаративістське дослідження : Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Бехруз Хашматулла; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2006. - 33 c. - укp.

На підставі комплексного підходу з використанням нових можливостей методології правової науки розглянуто еволюцію ісламського права, його суттєво-змістові особливості в історичному аспекті, а також у контексті змін геополітичного характеру, що відбуваються у сучасному житті. Сформульовано положення та висновки новаторського характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)416 + Х002.63 + Х990 + Ф1(0)4 + Э38-62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ситар І. М. 
Релігійні правові системи: проблеми секуляризації та ресекуляризації : навч. посіб. / І. М. Ситар; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л. : ЗУКЦ, 2012. - 279 c. - укp.

Проаналізовано найважливвіші аспекти становлення та розвитку канонічного, мусульманського й індуського права. Зокрема, розглянуто їх джерела, владні норми, структуру та галузі. Увагу приділено цим правовим системам у сучасний період. Зазначено, що актуальності набуває проблема секуляризації та ресекуляризації у сучасному біполярному світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.63 я73

Шифр НБУВ: ВА759655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Васянович О. А. 
Вплив основних постулатів ісламу на формування права мусульман / О. А. Васянович // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 39. - С. 93-98. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.63 + Х2(0)416

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Лук'янов Д. В. 
Релігійні правові системи в сучасному світі : монографія / Д. В. Лук'янов; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2015. - 350 c. - Бібліогр.: 726 назв. - укp.

Розглянуто релігійні правові системи як окремий правовий феномен, що існує у сучасному світі поряд із національними, субнаціональними, квазінаціональними та міжнародними правовими системами. Досліджено системи ісламського (мусульманського), канонічного, індуського та іудейського (єврейського) права. Висвітлено загальні ознаки та характерні особливості кожної з цих релігійних правових систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.63 + Э211.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Михальченко Н. 
Згода потерпілого у кримінальному праві країн змішаного та релігійного типу правових систем / Н. Михальченко // Історико-прав. часоп.. - 2016. - № 2. - С. 202-207. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено комплексний аналіз згоди особи на заподіяння шкоди власному правоохоронюваному благу у кримінальному законодавстві держав змішаного та релігійного типу правових систем. Зроблено висновки щодо недоцільності використання терміну "згода потерпілого", обгрунтован пріоритет застосування поняття "згода особи". Визначено перспектива подальшого наукового дослідження згоди потерпілого у системі обставин, що виключають злочинність діяння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.63 + Х893.9(4/8)802.22 + Х893.9(4/8)740.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Городній М. М. 
Загальнотеоретична характеристика процесу акультурації у релігійному типі правових систем : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М. М. Городній; Івано-Франків. ун-т права ім. короля Данила Галицького. - Івано-Франківськ, 2016. - 16 c. - укp.

Обгрунтованно теоретичні знання щодо чинників, які сприяють процесу акультурації у релігійному типі права у контексті сучасного біполярного світу. Проаналізовано та класифіковано форми впливу релігії на формування та розвиток правових систем крізь призму процесів акультурації як явища, що впливає на процеси спадкоємності, сприйняття, повторюваності та запозичення права, створеного в інших державах унаслідок історичної акумуляції та зв'язку правової культури держави, політичні та соціально-економічні умови функціонування яких близькі або споріднені. Здійснено акцентуацію спільного та відмінного аспектів світських і релігійних правових систем як прояву світоглядно-суспільного регулятора загальносвітових і національних правових вартостей через менталітет і комунікативну взаємодію. Потрактовано релігію як основний чинник, що доповнює, визначає та забезпечує формування правових систем, а також акумулює базові та необхідні цінності, принципи суспільного життя, без яких не може обійтись жодна із цивілізованих держав.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Піх Ю. А. 
Загальна характеристика секуляризації і десекуляризації правових систем релігійного типу : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Ю. А. Піх; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2019. - 19 c. - укp.

Здійснено комплексне досліження процесів секуляризація і десекуляризації правових систем релігійного типу. Висвітлено сучасні підходи до класифікації правових систем та визначено, що у порівняльному правознавстві не сформовано єдиної позиції про те, які існують правові сім’ї. Встановлено, що у теоретичному аспекті класифікації допомагають упорядкувати різноманітні правові системи на основі їхніх спільних і специфічних рис, що забезпечує зручність їх вивчення. Аналіз критеріїв класифікації правових систем здійснено для аналізу загально-теоретичних аспектів секуляризації та ресекуляризації у релігійних правових системах та їх місця на правовій карті світу, з’ясування правової природи і особливостей релігійних правових систем та з метою їх подальшої класифікації. Зазначено, що основу сучасних релігійно-правових систем та окремих їх юридичних інститутів формують ціннісно-нормативні положення, формалізовані в священних текстах (Біблія, Коран), і незважаючи на світський характер багатьох державно-правових просторів, є фундаментальною основою для розвитку нормативно-правового регулювання, легітимації результатів юридичної діяльності тощо. Проаналізовано процеси секуляризації і десекуляризації у правових систем мусульманських держав та виявлено внутрішні протиріччя та конфлікти у взаємодії світського і духовного. Проаналізовано унікальність взаємин держави і релігійних інститутів в Ізраїлі. Визначено, що в Ізраїлі релігійні інститути не відокремлені від держави, на відміну від України та більшості західних країн. Зазначено, що складність процесів взаємодії правових норм з іншими соціальними нормами полягає в тому, що в кожному конкретному випадку вона може виявлятися по-різному. В одних випадках ці норми можуть доповнювати одна одну, а в інших – взаємозаперечувати. Специфіка кожного соціального регулятора, якими є право та релігія, дозволяє найбільш ефективно впливати на суспільні відносини для досягнення суспільно значущих цілей. Право і релігія в процесі соціонормативного регулювання є самодостатніми соціальними регуляторами, різноманіття унікальних властивостей яких розкривається в їхній взаємодії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440542 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського