Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=У544.102$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Осітнянко А. П. 
Планування розвитку міста / А. П. Осітнянко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2001. - 458 c. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Розглянуто методи аналізу в плануванні міст. Викладено методичні положення прогнозу розвитку міста на підставі аналізу соціально-демографічної, економічної, просторової та природно-техногенної підсистем містобудівної системи. Визначено принципи розробки стратегій управління розвитком міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.1 + У544.102 + У9(4УКР)441.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Осітнянко А. П. 
Планування розвитку міста : Моногр. / А. П. Осітнянко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2005. - 385 c. - Бібліогр.: с. 364-365. - укp.

Висвітлено теоретичні засади дослідження економічної підсистеми містобудівної системи. Наведено методи аналізу й прогнозування економічного розвитку, чисельності й структури населення міста. Розглянуто структурно-логічну модель містобудівної системи, охарактеризовано її природно-техногенну підсистему. Проведено моделювання просторових зв'язків у місті, викладено загальні положення управління його розвитком. Розроблено методику визначення цінності території залежно від системи просторових взаємодій міських землекористувачів. Розкрито сутність оптимізації управління розвитком міста та наведено методи визначення перспективної структури його населення.

Освещены теоретические основы исследования экономической подсистемы градостроительной системы. Приведены методы анализа и прогнозирования экономического развития, численности и структуры населения города. Рассмотрена структурно-логическая модель градостроительной системы, охарактеризована ее природно-техногенная подсистема. Проведено моделирование пространственных связей в городе, изложены общие положения управления его развитием. Разработана методика определения ценности территории в зависимости от системы пространственных взаимодействий городских землепользователей. Раскрыта сущность оптимизации управления развитием города и приведены методы определения перспективной структуры его населения.


Індекс рубрикатора НБУВ: У544.102 + У9(4УКР)441.02 + Н820.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА685267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Куссуль Н. М. 
Методологія оцінки індикатора цілей сталого розвитку 11.3.1 / Н. М. Куссуль, А. Ю. Шелестов, Б. Я. Яйлимов, М. С. Лавренюк, Г. О. Яйлимова, А. В. Колотій, Л. Л. Шумило, О. М. Пархомчук // Міжнар. наук.-техн. журн. Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 5. - С. 51-60. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Проблема сталого розвитку міст привертає широку увагу в країнах всього світу, оскільки вона тісно пов'язана із якістю життя суспільства. Зростання площ міських територій часто є непропорційним відносно темпів зростання населення в країнах, що розвиваються, і тому цю розбіжність не можна контролювати за допомогою статистики. Здійснено дослідження на основі даних дистанційного зондування землі та статистичних даних. Запропоновані методи надають можливість порівняти глобальний картографічний шар людських поселень (Global Human Settlement Layer - GHSL), що містить в собі інформацію про забудову, з власною картою земного покриву, а також розрахувати індикатор цілі сталого розвитку (ЦСР) 11.3.1 "Співвідношення рівня землекористування до рівня зростання населення" з використанням супутникових і геопросторових даних, які надають можливість розрахувати рівень землекористування, а також здійснити його валідацію, спираючись на глобальні продукти. Обчислення темпів зростання населення є більш простим і доступним, тоді як рівень споживання землі є дещо складним і вимагає використання нових методів. Оцінюючи рівень споживання землі, необхідно визначити, що таке "споживання землі", оскільки це може охоплювати аспекти "споживаної", "збереженої" або доступної для "освоєння" землі для таких випадків, як земля, зайнята водно-болотними угіддями. Крім того, немає жодного однозначного показника, чи є земля, яка забудовується, справді "новозабудованою" (або вільною), чи вона принаймні частково "перепланована". Як наслідок відсоток загальної міської землі, яка була нещодавно забудована (спожита), використовуватиметься як міра споживання землі. Повністю забудовану територію також іноді називають забудованою. У зв'язку з цим розроблено 2 підходи для обрахунку наведеного індикатора: один із них - для рівня країни, для чого використовуються глобальні продукти, а інший - для регіонального рівня, для чого використовуються місцеві карти класифікації, розроблені та створені за власною методологією. Результати дослідження демонструють, що дані GHSL мають високу точність для оцінки індикатора ЦСР на рівні країни або регіону, проте для розрахунку цього індикатора на рівні міста краще використовувати місцеві карти класифікації. Розроблена методологія класифікації земного покриву в хмарній платформі Google Earth Engine демонструє хороші результати з високим просторовим розрізненням 10 м і може використовуватися для аналізу забудованих територій різних міст за супутниковими даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: У544.102 + У50-511.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського