Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=У526.262$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Михальський В. В. 
Золото в стуктурі світового фінансового ринку : монографія / В. В. Михальський. - К. : Ніка-Центр, 2010. - 252 c. - укp.

Визначено місце золота у структурі світового фінансового ринку. Проаналізовано проблеми формування попиту та пропозиції на дорогоцінний метал, визначено вплив даних чинників на коливання ціни золота. Розглянуто фінансові аспекти використання дорогоцінного металу у світовому фінансовому середовищі. Показано роль кредиту золота в інтеграційних процесах, що відбуваються у глобальній фінансовій системі. Описано механізми фінансування та хеджування золотодобувної галузі комерційними банками. Розкрито фінансові можливості золота у періоди криз на глобальному ринку. Розглянуто парадигму міжнародної конкуренції золота з паперовими носіями валютних коштів. Обгрунтовано можливість розрахунків за товари та послуги цифровим золотом, запропоновано ідею застосування дорогоцінного металу як світової грошової одиниці в електронній формі. З урахуванням позитивних аспектів застосування цифрового золота розроблено аналітичну модель грошово-кредитного механізму трансмісії.

Определено меcто золота в структуре мирового финансового рынка. Проанализированы проблемы формирования спроса и предложения на драгоценный металл, показано влияние данных факторов на колебание цены золота. Рассмотрены финансовые аспекты использования драгоценного металла в мировой финансовой среде. Показана роль кредита золота в интеграционных процессах, происходящих в глобальной финансовой системе. Описаны механизмы финансирования и хеджирования золотодобывающей отрасли коммерческими банками. Раскрыты финансовые возможности золота в периоды кризисов на глобальном рынке. Рассмотрена парадигма международной конкуренции золота с бумажными носителями валютных средств. Обоснована возможность расчета за товары и услуги цифровым золотом, предложена идея применения драгоценного металла как мировой денежной единицы в электронной форме. С учетом позитивных аспектов применения цифрового золота разработана аналитическая модель денежно-кредитного механизма трансмиссии.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.262 + У530.545.2 + У584.352.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА727244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Михайловський О. В. 
Трансформація функцій золота у сучасній міжнародній економіці / О. В. Михайловський // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 12. - С. 230-237. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано трансформацію функцій золота у сучасній економіці й суспільстві. Розкрито особливості деяких функцій золота на сучасному етапі, зокрема, як засобу платежу та світових грошей. Доведено посилення нових функцій золота в XXI ст., зокрема таких, як функція страхових резервів на рівні національної економіки та функція інвестиційних активів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Боришкевич О. В. 
Золото в сучасній економіці / О. В. Боришкевич // Бізнес Інформ. - 2014. - № 1. - С. 256-261. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено значення золота в сучасній економіці. Здійснено аналіз динаміки та сучасного стану ринку золота. Досліджено обсяги контрактів на біржовому та позабіржовому ринку. З метою розкриття змін основних характеристик ринку золота зроблено акцент на дослідженні обсягів попиту на золото, дослідженні обсягів та географічної зміни у розміщенні світового золотовидобування та проаналізовано обсяги монетарного золота центральних банків та його частки у золотовалютних резервах. Здійснено аналіз цінових коливань на ринку золота за період 1968 - 2013 рр. та визначено основні фактори, що визначають ціну золота. З'ясовано взаємозв'язок між станом ринку золота та фінансовими ринками. Дослідження продемонструвало, що саме геополітична та економічна нестабільність, обмежує спектр фінансових активів для інвестування і золото стало не лише безпечним об'єктом інвестування, але й прибутковим.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.262 + У9(4УКР)262.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Демченко М. Ю. 
Глобальні золотовалютні резерви: сучасний стан та прогноз / М. Ю. Демченко // Наук. вісн. Черніг. держ. ін-ту економіки і упр. Сер. Економіка. - 2013. - Вип. 3. - С. 108-116. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано золотовалютні резерви країн з розвиненою економікою, а також країн із ринком, що формується, і нерозвинутих країн за період 1995 - 2012 рр. Одержані дані про міжнародні резерви підтверджують, що лідери країн, що розвиваються, насамперед, Китай, Російська Федерація, Бразилія, Південна Корея, Гонконг, Сінгапур, мають значно більший потенціал зростання в порівнянні з більшістю розвинених країн. Цей факт у довгостроковій перспективі до 2030 р. буде сприяти тому, що золотовалютні резерви країн, що розвиваються, можуть стати ще більш вагомі в сумарному та дольовому значеннях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620/с.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Демченко М. Ю. 
Міжнародні резерви в контексті змін валютної складової / М. Ю. Демченко // Наук. вісн. Черніг. держ. ін-ту економіки і упр. Сер. Економіка. - 2013. - Вип. 4. - С. 164-171. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто сучасну структуру золотовалютних резервів України та проведено аналіз валютної складової глобальних золотовалютних резервів окремо у розрізі країн з розвиненою економікою та країн із ринком, що формується, і нерозвинутих країн за період 1995 - 2012 рр. Висловлено думку про те, що динаміка валютної складової міжнародних резервів вказує на поступову втрату традиційними валютами, особливо доларом США і японською ієною, майже монопольного становища на світовому ринку резервних валют.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.262 + У9(4УКР)262.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620/с.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фрунт Є. Б. 
Основні фактори впливу на цінову політику золота в умовах фінансової глобалізації на світових ринках / Є. Б. Фрунт, М. І. Писаревський, Т. М. Мірошниченко // Бізнес Інформ. - 2019. - № 4. - С. 21-27. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз ринку золота, виявлення основних факторів, які впливають на формування ціни на золото, вивчення світового попиту на золото. Зазначено, що золото відображає валютно-фінансові позиції країни та є одним із важливих показників її конкурентоспроможності; підкреслено, що світовий ринок золота відіграє особливу роль у міжнародних фінансах; оцінено, як країни світу застосовують різноманітну політику для формування резервів золота. Проведено аналіз кон'юнктури світового ринку золота за останні 10 років та виявлено, що попит і пропозиція жовтого металу постійно змінюються як структурно, так і функціонально. Попит залежить від рівня розвитку промисловості, потреби в поповненні золотовалютних державних резервів, спекулятивних тенденцій і в цілому має тенденцію до стійкого зростання. Висвітлено питання щодо світової економічної кризи, яка почалася у 2008 р. і викликала зміни в усіх сферах життя: соціальній, економічній, політичній; вплинула на розвиток фінансового сектора та динаміку світових і національних валют, провокуючи нестабільність у масштабах як усього світу, так і окремих держав. У такі кризові моменти золото завжди є об'єктом підвищеного інтересу, будучи безризиковим і захищеним активом, який має високу ліквідність. З цього можна зробити такі висновки: золото, порівняно з паперовими активами, залишається популярним інвестиційним інструментом і зберігає свою значущість для держав; фактори, що впливають на формування ціни на золото, багатогранні й охоплюють усі сторони його видобутку, реалізації та споживання. На сьогоднішній день ціна золота формується під впливом політичних і фінансових факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мазаракі А. 
Золотоінвестиційна константа у світових економічних трансформаціях / А. Мазаракі, Т. Мельник, Ю. Демків // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 4-25. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Золотий запас створюється та використовується для задоволення екстрених потреб держави, обумовлених надзвичайними обставинами воєнного, політичного та економічного характеру. Проте, попри значущість цієї частини золотовалютних резервів, її обсяги в окремих державах унаслідок різних причин суттєво відрізняються. На сучасному етапі, що характеризується перманентно-кризовими умовами розвитку світової економіки, актуалізується питання щодо інвестиційної привабливості та прибутковості ринку золота, що вимагає поглиблення досліджень у частині зміни динамічних економічних характеристик золота та його сучасного позиціонування як глобального активу. Мета статті - дослідження сучасної ролі золота в світовій економіці як інвестиційної константи в умовах світових економічних трансформацій. Основними методами дослідження є методи статистичного аналізу, синтезу, групування та графічного зображення результатів. Розглянуто підходи до визначення поняття "золотоінвестиційна константа". Проведено глобальний аналіз золота в ретро- та перспективному форматі за звітними даними міжнародних організацій. Проаналізовано сучасні форми взаємодії з іншими світовими активами. Проаналізовано динаміку зростання прибутковості та інвестиційної привабливості золота. Досліджено тенденції кількісних змін золотих запасів у золотовалютних резервах держав та якісної їх структури. Встановлено глобальні тенденції нарощування золотих запасів у золотовалютних резервах держав. Висновки: попри те, що золото офіційно втратило своє монетарне значення, цей метал у складі золотовалютних резервів держав, як і раніше, виконує функції стратегічних фінансових активів, використання яких пов'язується з надзвичайними обставинами політичного, економічного та військового характеру. Слід очікувати продовження тренду зміцнення цін на золото у майбутньому і розглядати його як інвестиційну константу в світових економічних трансформаціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Гаркуша Ю. О. 
Міжнародні резерви: досвід України та Польщі / Ю. О. Гаркуша // Бізнес Інформ. - 2023. - № 7. - С. 128-134. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні основи управління міжнародними резервами України та Польщі. Охарактеризовано систему елементів управління міжнародними резервами Національного банку України, до яких належать: цілі та принципи управління; організаційна структура управління; ризики операцій з міжнародними резервами; оцінка ризиків. Виділено й охарактеризовано етапи управління міжнародними резервами Національного банку Польщі, визначено відповідні структури. Зазначено, що у процесі управління валютними резервами Польщі рішення приймаються та реалізуються безпосередньо центральним банком країни, без участі зовнішніх інститутів управління активами. Основу інвестиційного процесу становлять керівні принципи, затверджені Правлінням Національного банку Польщі, включно з набором норм, положень і процедур, зокрема щодо процесу прийняття рішень, допустимих класів активів, а також правил управління фінансовими ризиками, включно з установленням кредитних лімітів та критеріїв вибору підрядника. Проаналізовано структуру міжнародних резервів Національного банку України та Національного банку Польщі в розрізі валют. Проведено оцінку в динаміці вартості золота та частки золота в міжнародних резервах Національного банку України та Національного банку Польщі. На основі проведеного дослідження сформовано висновки та запропоновано конкретні пропозиції щодо вдосконалення процесу управління міжнародними резервами з урахуванням міжнародного досвіду, а саме: оптимізувати структуру міжнародних резервів шляхом її диверсифікації та розширення переліку резервних валют; збільшити частку монетарного золота як надійного активу; розширити напрямки інвестування міжнародних резервів, зокрема розглянути можливість вкладення коштів у цінні папери країн, які демонструють сталий розвиток своїх економік.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.100-99-21 + У9(4ПОЛ)262.100-99-21 + У526.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського