Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=У526.141.343$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Люткевич В. Б. 
Моделі зниження податкового тиску на доходи фізичних осіб / В. Б. Люткевич // Регіон. економіка. - 2002. - № 2. - С. 245-248. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто тенденції зниження податкового тиску в розвинутих країнах. Надано класифікацію моделей зниження податкового тиску на доходи фізичних осіб. Оцінено можливості використання моделей в Україні. Розглянуто чинники, які визначають межу оподаткування доходів фізичних осіб.


Ключ. слова: податковий тиск, фізичні особи, моделі
Індекс рубрикатора НБУВ: У526.141.343 + У9(4УКР)261.413.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Погорлецкий А. И. 
Индивидуальное подоходное налогообложение в мировой и российской практике: современные тенденции и перспективы / А. И. Погорлецкий // Бізнес Інформ. - 2013. - № 11. - С. 20-28. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Рассмотрены тенденции в индивидуальном подоходном налогообложении в ведущих странах мира на современном этапе развития, отмечен вклад индивидуального подоходного налога в формирование доходной базы правительств всех уровней, выделена его роль в сглаживании социальных последствий в посткризисный период. Кроме того, рассматривается специфика индивидуального подоходного налогообложения в Российской Федерации, включая возможности модификации действующей системы взимания данного налога путем увеличения налоговых ставок и введения прогрессивной шкалы налогообложения.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.141.343 + У9(4РОС)261.413.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Маркіна О. О. 
Тенденції оподаткування споживання в країнах OЕСР до та під час пандемії COVID-19 / О. О. Маркіна, Т. В. Паєнтко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 11. - С. 376-382. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проведено аналіз тенденцій оподаткування споживання в країнах ОЕСР. Мета роботи - дослідити тенденції оподаткування споживання в країнах OЕСР до і під час пандемії COVID-19. За результатами проведеного дослідження встановлено, що в період з 1995 по 2018 рр. у країнах ОЕСР спостерігалося порівняно стабільне податкове навантаження, яке формували податки на споживання, з поступовим зниженням ставок ПДВ. У багатьох країнах пандемія COVID-19 спричинила значне погіршення стану публічних фінансів, додавши до вже існуючих проблем, таких як старіння населення, зміни клімату, зростання бідності та нерівності тощо, проблеми скорочення податкових надходжень внаслідок зменшення ділової активності та збільшення державних видатків на охорону здоров'я та програми підтримки економіки. Зауважено, що після спалаху COVID-19 країни ОЕСР періодично вносять адаптаційні зміни до своєї політики, що переважно направлені на адаптацію справляння ПДВ в умовах поширення цифровізації та необхідність фіскальної підтримки окремих галузей економіки. Розробка й адміністрування політики щодо ПДВ стали важливим компонентом у більшості заходів фіскальної політики урядів країн ОЕСР з метою пом'якшення наслідків кризи COVID-19 у 2020 - 2021 рр. Спалах COVID-19 призвів до кризи секторів охорони здоров'я й економіки, що обумовило застосування заходів стримування пандемії. Ці заходи скоротили виробництво, а в поєднанні із загальною кризою сектора охорони здоров'я зменшили попит підприємств і домогосподарств. Заходи економічної політики були зосереджені насамперед на підтримці ліквідності бізнесу (відстрочення сплати ПДВ), щоб допомогти підприємствам залишатися на плаву, та забезпеченні підтримки доходів уразливих домогосподарств (застосування знижених ставок ПДВ). Перспективою подальших досліджень є оцінка фіскальних ефектів від модифікації оподаткування споживання в країнах ОЕСР під час пандемії COVID-19.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.141.343

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського