Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=У524.59$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Колот А. 
Корпоративна соціальна відповідальність: еволюція та розвиток теоретичних поглядів / А. Колот // Екон. теорія. - 2013. - № 4. - С. 5-26. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено теоретичні засади корпоративної соціальної відповідальності у контексті формування та еволюції світової економічної думки у цій царині. Розглянуто етапи розвитку теоретичного осмислення та розширення тематичних рамок феномену "корпоративна соціальна відповідальність". Розкрито вплив практик корпоративної соціальної відповідальності на соціально-економічний розвиток організацій. Досліджено чинники, які детермінують вплив цього суспільного інституту на соціально-економічний розвиток організацій. Виокремлено тенденції розвитку теорії корпоративної соціальної відповідальності та уроки для практики соціальної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У524.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кузьмін О. Є. 
Соціальна відповідальність : навч. посіб. / О. Є. Кузьмін, О. В. Пирог, Л. І. Чернобай, С. Б. Романишин, Н. О. Вацик; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2016. - 326 c. - Бібліогр.: с. 225-229 - укp.

Висвітлено основні положення соціальної відповідальності в контексті концепції сталого розвитку. Розкрито ключові аспекти соціальної відповідальності людини, держави та суспільства. Розглянуто механізми організаційно-економічного забезпечення управління корпоративною соціальною відповідальністю. Охарактеризовано процеси формування відносин роботодавців із працівниками та бізнесу із зовнішніми організаціями на засадах соціальної відповідальності. Приділено увагу екологічній складовій такої відповідальності. Подано інформацію про соціальне партнерство як інструмент формування соціальної відповідальності. Описано методи моніторингу й оцінювання ефективності корпоративної соціальної відповідальності, а також наведено основні стратегічні напрями розвитку такої відповідальності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У524.59 я73 + У9(4УКР)245.9 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС60249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Король С. 
Корпоративна соціальна відповідальність у стратегіях трансфертного ціноутворення / С. Король, О. Ромашко // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2022. - № 3. - С. 4-18. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Міжнародні групи компаній (МГК) мають значний економічний, екологічний і соціальний вплив на регіон присутності. Найпотужнішим механізмом такого впливу на регіональний розвиток є платежі міжнародних груп компаній на користь держави. Об'єктом дослідження є МГК, що мали бізнес у росії на початок 2022 р. Мета статті - аналіз стратегії трансферного ціноутворення МГК у контексті реалізації ними принципів корпоративної соціальної відповідальності, досягнення ЦСР і сприяння миру та недопущення воєнної агресії. Методика дослідження передбачає аналіз даних про діяльність МГК щодо стратегії ТЦУ, сприяє реалізації ЦСР та розвитку корпоративної соціальної відповідальності. Розглянуто зв'язок стратегії ТЦУ та рівня досягнення ЦСР і передусім миру в регіоні присутності МГК. Проведено аналіз статистичних даних ОЕСР і ООН щодо присутності дочірніх компаній МГК в росії та їх сталого розвитку. Зазначено невідповідність оцінок досягнення ЦСР 16 "Мир, справедливість і сильні інституції" у рф та її зовнішньо-економічній політиці. Виявлено дисонанс між заявами про соціальну відповідальність окремих МГК та їх реакцією на воєнну агресію росії. Доведено необхідність коригування підходів до визначення стратегії ТЦУ та оцінювання рівня досягнення ЦСР. Висновки: глобальна система оподаткування бізнесу та політика ТЦУ здатна вирішувати не лише економічні завдання, але й протидіяти будь-яким загрозам майбутньому людства та сприяти його сталому розвитку. Вдосконалення методики визначення прогресу щодо досягнення ЦСР потребує адекватної оцінки відповідності ЦСР 16 "Мир, справедливість і сильні інституції". МГК за розширення географії своїх економічних інтересів надалі має використовувати нові підходи до оцінки бізнес-клімату в регіоні з урахуванням фактора війни й миру.


Індекс рубрикатора НБУВ: У524.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Зубкова А. Б. 
Вибір між сталим розвитком та корпоративною соціальною відповідальністю у міжнародному бізнесі / А. Б. Зубкова, А. Б. Макаренко, Р. М. Місюня, Д. С. Майгурова, М. О. Водяхіна, А. А. Ігнатова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2022. - № 3/4. - С. 81-93. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проведено дослідження існуючих підходів до трактування понять сталий розвиток і корпоративна соціальна відповідальність. Проаналізовано проблему відсутності єдиного поняттєвого апарату у вітчизняному науковому просторі. Надано характеристику сучасних тенденцій щодо розвитку концепції корпоративної соціальної відповідальності та її зв'язку з поняттям ESG. Проаналізовано визначення різних авторів таких понять як "сталий розвиток" і "корпоративна соціальна відповідальність". Наведено узагальнену еволюційну систему понять "сталий розвиток", "корпоративна соціальна відповідальність", "екологічне, соціальне, корпоративне управління" та описано процес їх розвитку та взаємозв'язку. Розглянуто вплив концепцій сталого розвитку та корпоративної соціальної відповідальності на діяльність компаній у контексті міжнародного бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У524.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського